Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator

kita33, różnie ;)

Zależy co chcesz mieszać z wodą. Z kranówki potrafią wytrącić się różne takie... :/

Ja np. mieszam pianę z wodą demineralizowaną - piana na aucie wychodzi wtedy gęstsza i dłużej leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kita33, a ja znowu do piany, bilberrego i mocniejszego surfexa leję kranówę. Do słabego apc, interior apc czy megsa GCC leję demineralizowanej - tak robię jeśli nie chcę aby wystąpiły jakieś osady w miejscu mycia danym środkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jasną skórę w samochodzie, jaki jest najmocniejszy środek do wyczyszczenia skóry? wyczytałem że colourlock, jest coś mocniejszego? bo skóra u mnie w samochodzie chyba nigdy nie była czyszczona ;/ .

Czym zabezpieczyć/pielęgnować później skórę? czy użyć do tego także środka od colourlock czy może lepszy będzie zymol leather conditioner? czy może to i to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek, czyli przez to mam rozumieć że colourlock jest wystarczająco mocny :),

a jeszcze co do drugiego pytania, też colourlockiem zabezpieczać czy zymol też kupić.

 

Dodatkowo w niektórych miejscach skóra jest lekko popękana, czym to zamaskować, jakimś kremem maskującym, jest coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek, czyli przez to mam rozumieć że colourlock jest wystarczająco mocny :) ,

a jeszcze co do drugiego pytania, też colourlockiem zabezpieczać czy zymol też kupić.

 

Dodatkowo w niektórych miejscach skóra jest lekko popękana, czym to zamaskować, jakimś kremem maskującym, jest coś takiego?

 

Możesz spróbować jakim rozcieńczonym APC ale lepiej zainwestować i colourlock Strong w tym zestawie za kolo 100zł masz wszystko co potrzebujesz. Jeżyli chodzi o popękania to tylko renowacja czyli malowanie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Megsa NXT 2.0 w płynie można położyć na PB Black Hole? W internecie krążą sprzeczne informacje, a to NXT ma cząstki ścierne a to nie ma :/

 

Można bez problemu, a w internecie jest mnóstwo dziwnych tematów ;)

 

[ Dodano: 3 Styczeń 2014, 14:58 ]

Czego użyć do usuwania osadów metalicznych z auta i czyszczenia felg? Dodam, że Ironx trochę przy drogi mi się wydaje..

 

Jeżeli wyczyścisz wszystko najpierw APC czy kwasem (mówię o felgach) a lakier umyty i wyglinkowany itp to IronX czy PriX pójdzie tylko trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wie ktoś z was jak rozpoznać element malowany proszkowo? Dostałem próbkę koloru lakieru(proszkowego)od poleconego lakiernika i z tego co kiedyś wyczytałem to lakier proszkowy z palety RAL nie występuje z metaliku,a na próbce którą dostałem są widoczne opiłki metalu/brokatu - zwał jak zwał. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wie ktoś z was jak rozpoznać element malowany proszkowo? Dostałem próbkę koloru lakieru(proszkowego)od poleconego lakiernika i z tego co kiedyś wyczytałem to lakier proszkowy z palety RAL nie występuje z metaliku,a na próbce którą dostałem są widoczne opiłki metalu/brokatu - zwał jak zwał. :o

 

Proszkowe malowanie może być w "metaliku" z jakby brokatem ;)

 

Miałem tak zrobione felgi z Instalatorów w Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinkins napisał/a:

the_rahzel napisał/a:

dzinkins,dzieki to dobra wiadomość,bo tą próbka wygląda naprawdę fajnie z tym brokatem

 

 

Jak znajdę to wrzucę foto tego co ja miałem

 

 

Będę wdzięczny...

 

Pierwszy z brzegu producent farb proszkowych, IGP (ten akurat jeden z lepszych w europie):

 

http://www.igp.pl/nowa/igp.html

 

Poprzeglądaj sobie PDF-ki konkretnych linii farb.

 

Dzisiaj z farbą proszkową można zrobić wszystko: strukturę, mat, połysk, półpołysk, metalik, perłowy, młotkowy, efekt drewna, efekt dżinsu... itd itp :song:

 

Wiem, bo to mój chleb powszedni :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.