Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie na auta mam FK, zima, garażu akurat nie mam na stałe.

 

Chciałem zapytać w takim temperaturach kolo zera... +5st po umyciu (Duraglosem) na bezdotyku,, co kłaść wosk w spraju czy qd .. ? bo obawiam sie,ze QD nie przetrzyma i splynie ze sniegiem deszczem..etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, poniewaz mam qd a o nim czytałem wczęsniej też...to może usciślę, QD nie jest tak wytrzymały jak wosk w płynie - prawda ?

Dlatego zastanawialem sie czy nie lepiej raz na miesiac poloyc np DG#951 ?

a qd po kazdym innym myciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

szukam środka który doczyści cały ciągnik pokazany na zdjęciach.

Ciągnik zbudowany jest z odlewów żeliwnych.

Silnik nie działa.

Silnik ubrudzony substancjami najprawdopodobniej ropopochodnymi.

Nie chce lać hektolitrów wody z karchera pod dużym ciśnieniem, bo bardzo możliwe że występują nieszczelności. Gdyby woda dostała się do środka i zaczęła koroodować to masakra. A jak wspomniałem silnik nie działa więc nie ma możliwości jego uruchomienia celem wygrzania.

 

Środek musi być:

- skuteczny

- jak najmniej agresywny

- w przystępnej cenie

 

na Pw otrzymałem informację że muszę użyć środka z kategorii tar remover. Prośba i pytanie - którego ? Poza tym jakim jeszcze innym środkiem potraktować mam całość ?

 

3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba czwarty taki sam Twój post. wczoraj juz dostałeś odpowiedz co zrobić i czego użyć, dlatego Twoj temat poleciał do kosza. Wiec zakończmy ten temat raz na zawsze. Użyj http://showcarshine.pl/990-mac-prickbor ... -wosk.html akurat masz promocje. wcześniej uzyj cos pokroju Red Devila od SG albo Tenzi Truck i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czy przy takiej temp. mogę glinkować rozgrzewając glinke w ciepłej wodzie?

 

pamiętaj tylko że przy tak niskich temperaturach, elastyczność glinki diametralnie spada a przez to ryzyko zrobienia bałaganu na lakierze diametralnie rośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.