Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tery, przeczytaj temat pt "IPA to nie cleaner" bo mnóstwo osób sieje ferment, bo jak tak dalej pójdzie to niedługo niektórzy przed apliakcją jakiegoś wosku zymola zaczną doradzać przemywanie IPĄ lakieru po HDC :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tery, przeczytaj temat pt "IPA to nie cleaner" bo mnóstwo osób sieje ferment, bo jak tak dalej pójdzie to niedługo niektórzy przed apliakcją jakiegoś wosku zymola zaczną doradzać przemywanie IPĄ lakieru po HDC :wallbash:

+1.

Podpisuje się pod Twoją wypowiedzią wszystkimi kończynami. Już szkoda nawet dyskutować na ten temat :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Coś nie tak zrobiłem przy ostatniej korekcie chyba które wyglądało mniej więcej tak-

Mycie-Glinka-mycie--suszenie- UC-mycie--suszenie-IPA-Coli 915

Po miesiącu czasu brak kropelkowania...

Samochód raz w tygodniu myty byl na dwa wiadra z SHINY GARAGE STRAWBERRY CAR SHAMPOO.

Ma ktoś jakieś pomysły co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qub@, g.pajak no właśnie ja zawsze byłem przekonany, że cleaner przed woskiem i już nic innego niepotrzebne. IPA to do inspekcji przy korekcie.

 

Czyli kolega Mnichu nie ma racji bo po cleanerze lakier jest już oczyszczony i tak na prawde co ma dać IPA? Zmyć resztki cleanera? Przecież jest wypracowany, a resztki starte mikrofibrą.

 

[ Dodano: 2 Listopad 2013, 01:30 ]

christoo z Coli wszystko zrobiłeś tak jak trzeba? Po aplikacji zostawiłeś samochód w garażu na dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przy zwykłym woskowaniu dać spokój z IPA sam clener wystarczy?

 

czy przed glinkowaniem do usuniecia osadów użyć Zmywacza Silikonowego czy Benzyne Ekstrakcyjną w steżeniu 1:1 czy rozrobic.

 

I czy można użyc powyzszego gdy bede woskował bez glinkowania przed clenerem np do przemyci zderzaka w celu usuniecia owadów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przy zwykłym woskowaniu dać spokój z IPA sam clener wystarczy?

Auto po korekcie? Jak przed do lepiej cleaner który wypełni a maszynowo usunie drobne niedoskonałości i oczyści lakier. Jak chcesz aby troche dłużej wosk trzymał wymyj cleaner ipa, ale bedzie gorzej wyglądać.

czy przed glinkowaniem do usuniecia osadów użyć Zmywacza Silikonowego czy Benzyne Ekstrakcyjną w steżeniu 1:1 czy rozrobic.

Nie. Jak masz to użyj tar removera (usunie smołę) oraz ewentualnie IronX (usunie metaliczne zanieczyszczenia).

 

I czy można użyc powyzszego gdy bede woskował bez glinkowania przed clenerem np do przemyci zderzaka w celu usuniecia owadów itp.

Auto wyglinkuj. Jak wyglinkujesz użyj tak czy inaczej cleanera ponieważ glinka może zostawić lekkie uszkodzenia lakieru które cleaner powinien usunąć.

 

btw. jaki masz cleaner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 2 Listopad 2013, 01:30 ]

christoo z Coli wszystko zrobiłeś tak jak trzeba? Po aplikacji zostawiłeś samochód w garażu na dłużej?

 

Problem może leżeć podczas woskowania- nie wiem czy to dobrze zrobiłem ale- po całym procesie przeleciałem #915 na padzie jeden element, odczekałem chwilę i wypolerowałem (zebrałem nadmiar) mikrofibrą.

 

da_marcus - po pół tygodnia od czasu nawoskowania jak zabrałem się za mycie samochodu to ładnie woda spływała, teraz już takiego efektu nie ma.. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w lecie Gyeon Q2M Iron na próbę i powiem szczerze że chyba jak się skończy znowu go zakupię. Jeżeli chodzi o jego skuteczność to nie widzę różnicy co do Ironx'a. Jedno co mi w nim bardziej pasuje to przyjemniejszy zapach i to pewnie przeważy przy następnych zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze ironX jest w postacie testeru

 

[ Dodano: 2 Listopad 2013, 20:26 ]

które lepsze

 

FINISH KARE 425 Extra Slick Final Body Shine

 

czy

 

Meguiar's Ultimate Quick Detailer

 

 

rozumie ze detailer stosuje po recznym myciu samochodu pryskam i poleruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati8201, oba są moim zdaniem fajne. Ale to osobista kwestia. Chyba FK lepiej wygląda i napewno zostawia dużo bardziej śliską powierzchnię, Megs lepiej kropelkuje i dłużej trzyma. Megs chyba troszke trudniejszy do aplikacji.

Tak detailer po myciu jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tery, przeczytaj temat pt "IPA to nie cleaner" bo mnóstwo osób sieje ferment, bo jak tak dalej pójdzie to niedługo niektórzy przed apliakcją jakiegoś wosku zymola zaczną doradzać przemywanie IPĄ lakieru po HDC :wallbash:

ferment to sieją osoby, które nie czytają do końca, nie zwracają uwagi na ważne szczegóły wypowiedzi i mają w głowie uklepany slogan "IPA to nie cleaner" (choć oczywiście w 90% słuszny). Czytajcie ludzie ze zrozumieniem to nie będzie fermentu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.