Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1. Tak myślałem, że to powiecie no nic, może uda mi się zawieść czyściochy przed:P a jak nie to się je potem umyje :D

 

2. Billbery nie, ale PB odpowiednik niewiele pomógł, i może spróbuje namaczanie Prick-iem, ech żmudne te pianki są... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sobie nową kupiła ładnie duje! :lol:

 

Ale mówicie że grzejemy, grzejemy, podczas grzania bierzemy opryskiwacz i z tyłu suszarki pryskamy by się ładnie Prick podgrzał przelatując przez suszarkę ? :) Techniki tej można też z benzyną użyć :idea:

:lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do uszczelek rozrabiasz z wodą demineralizowaną? Gdzieś na forum czytałem, że ludzie stosują i rozrabiają glicerynę.

Nie tak dawno przeczytałem wątek o stosowaniu gliceryny na uszczelki drzwi. Poszedłem, kupiłem (roztwór bodajże niecałe 90%), nic nie rozcieńczałem. No i przystąpiłem do nałożenia poprzez płatek kosmetyczny (mało wytrzymały pomysł ale dało jakoś radę)- pierwsze spostrzeżenie że dosyć ciężko nasączyć płatek gliceryną. Kolejnym minusem jest rozprowadzenie gliceryny po uszczelce i jej wcieranie- masakra. Tarłem jak durny aby coś się wchłonęło. Po kilkudziesięciu przejazdach płatkiem a potem gąbką (co daje np SCS do zabezpieczenia paczki) zaczęło już coś wyglądać, kilka kolejnych przejazdów gąbką i wyszło ok. Wewnętrzne uszczelki pozostawiłem lekko wilgotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 11 zł to bedziesz miał chyba z pół litra gliceryny aptecznej. Jest to ilość taka,że Twoje prawnuki jeszcze zabezpieczą swoje autobusy. Gliceryna nie zamarza,świetnie sie sprawdza w zimie na wszelkich uszczelkach i jak jeszcze dodasz do płynu do spryskiwaczy to krople będą uciekac na dach

 

Zapewne masz rację i nie podważam tego, ale będę zamawiał sporą ilość części do samochodów oraz właśnie akcesoria na zimę, stąd moje pytanie czy Środek do konserwacji uszczelek Nano + AUTOLAND, 300 ml, daje radę. Jeśli ktoś go używał to proszę o wpis,

 

Pozdro :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Środek do konserwacji uszczelek Nano + AUTOLAND, 300 ml, daje radę. Jeśli ktoś go używał to proszę o wpis,

Pozdro :good:

Mam i używam od kilku lat. Działa tak, jak w opisie na opakowaniu. Porządnie zabezpiecza uszczelki- nigdy nie przymarzły. Jedyny minusik, to nakładanie preparatu przy użyciu załączonego aplikatora- trzeba uważać z dozowaniem, bo może pocieknąć z uszczelki na tapicerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konserwacji uszczelek polecam: olej silikonowy z Lidla ... . Bardzo dobrze się sprawdza, no i silikon pumpasol oferowany przez Marka z Autoglyma - środek rewelacyjny i bezkonkurencyjny w ilości na lata.

 

PS. Olej silikonowy będzie w Lidlu od 14.10 po 3.33 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikon pumpasol oferowany przez Marka z Autoglyma - środek rewelacyjny i bezkonkurencyjny w ilości na lata.

 

+1 środek genialny jeżeli chodzi o gumowe elementy typu uszczelki (na oponach niestety do pierwszego deszczu siedzi) i plastiki dolne (progi, dolna część tunelu środkowego). Opakowanie bardzo wydajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

2 godziny temu gruba świnia wysiadając z samochodu uderzyła drzwiami w moje autko i zostawiła po tym dość duży ślad.

Przepraszam za wulgarność, ale jestem bardzo zdenerwowany cała sytuacją. Bo policja na wezwanie telefoniczne zlała totalnie, i powiedziała, że mam iść zgłosić na komendę, co uczyniłem - a tam powiedziano, że nawet nie przyjmą zgłoszenia(i jak tu ich szanować?) a chciałem tylko otrzymać notatkę zdarzenia dla ubezpieczyciela..

 

co lepsze cała sytuację widziałem dokładnie z okna. Szybko się ubrałem i zbiegłem na dół i Pani była wręcz oburzona jak ja śmie twierdzić, że ona mi auto zarysowała/wgniotła..nie chciała słuchać i udała się do domu.

 

spotkał się ktoś z taką sytuacja? Co można zrobić w tej sprawie? Można zgłosić do jej ubezpieczyciela? Mój samochód niestety nie ma jeszcze AC(świeżo nabyty), a jej to jakiś trup 20 letni, więc AC na pewno nie ma..

 

 

Tak już poza 'konkursem' to co można panowie zrobić z tą szkodą? Lakier nie jest zdarty do blachy, chyba tylko do podkładu. Nie zacznie mi to rdzewieć jak się szybko nie zajmę? Zamieszczam zdjęcie uszkodzenia. Szerokość to myślę około 1-1.5 cm, a długość z 3-4 cm.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam!

 

out.php?i=631934_20131011-171539.jpg[/img]

out.php?i=631935_20131011-165407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macca, nie bój żaby... Wydaje mi się, że w większości to zdarty klar jest i przez to taki efekt. Ja takie cuś wyciągałem papierkiem 3000 i Meg'sem UC ręcznie gąbką VP Ergo. Trochę machania będzie, ślad na pewno zostanie ale efekt po będzie satysfakcjonujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA tu chyba nic nie pomoże, bo naprawdę jest to dość mocne zarysowanie. Wgniecenia nie ma, ale jak przejedzie się palcem to czuć dość mocno chropowatość w tym miejscu. Udam się chyba jutro lub może w tygodniu do jakiegoś lakiernika lub może do chłopaków od detailingu u mnie w mieście. Bo może wystarczy tylko spolerować mocno ścierną pastą i będzie okej.. Ja jeszcze świeżak jestem w tych tematach i nawet nie bardzo wiem co zrobić w takiej sytuacji, ale dzięki za sugestie.

 

macca, nie bój żaby... Wydaje mi się, że w większości to zdarty klar jest i przez to taki efekt. Ja takie cuś wyciągałem papierkiem 3000 i Meg'sem UC ręcznie gąbką VP Ergo. Trochę machania będzie, ślad na pewno zostanie ale efekt po będzie satysfakcjonujący.

 

Trochę mnie uspokoiłeś :) Oby tak było, bo na autko zapracowałem sam przez ostatnie 5 lat(mam 19) i w końcu kupiłem wymarzone E46 po liftingu w czarnej perle i dosłownie serce mi się kraja jak 3 tygodnie po zakupie widzę takie coś : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.