Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

SzaKal

 

To nie tak, że nie chcę mi się czytać forum. Czytam kiedy tylko mam czas, ale na poważnie planuję zająć się tym na wiosnę. Póki co ogarniam mechanikę auta + elementy karoserii.

 

Po zimie dopiero pomyśle o jakiejś maszynie.

 

Ok, więc póki co mogę przeznaczyć do 200 zł na polerowanie.

 

Wg Ciebie uda się ogarnąć te ślady po tym ?

 

Jak już mówiłem - wyblakło, pod słońce widać taką mleczną plamę, a jak się przejedzie ręką to jest gładsze i bardziej śliskie niż reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam pytanie do kogoś kto ma styczność z Mercedesami. Mam CLS-a z 2005 roku, w środku jest mało plastiku za to boczki, dół i góra deski, tunel itd są obszyte czymś co wygląda na sztuczną skórę. Czym najlepiej to czyścić i zabezpieczać? Vinyl conditioner od Zymola bylby (plus jakiś cleaner)? Czy może stosować zestaw Colourlocka do skóry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik, traktuj te elementy jak normalną skórzaną tapicerkę. Naturalnie, Zymol Leather Cleaner i Zymol Vinyl Conditioner się świetnie nadadzą, podobnie jak zestaw Colourlock i wiele innych.

 

impex, W e38 była to najprawdziwsza skóra, określana przez BMW jako Nappa - bardzo przywoita :) Niestety, z doświadczenia wiem że wiele z tych skórzanych desek wygląda fatalnie. Prawdopodobnie ludzie bez zastanowienia używali na nich plakopodobnych świństw, które wyświecają skórę do niesamowitego poziomu, często nieodwracalnie (destylaty ropy naftowej zawarte w tych sprayach średnio się lubią ze skórą).

 

Kluczowe będzie gruntowne czyszczenie tej deski, polecam stanowcze podejście - albo Colourlock Strong Cleaner albo Furniture Clinic Leather Mousse (zdecydowanie powinien to być produkt w opakowaniu z wywornicą pianki) + szczoteczka. Dopiero po takim zabiegu trzeba skórę odżywić i zabezpieczyć przed promieniowaniem UV (szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jeśli nie jest to jakiś szalony Individual, to skóra jest czarna, więc słońce traktuje ją bezlitośnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik, traktuj te elementy jak normalną skórzaną tapicerkę. Naturalnie, Zymol Leather Cleaner i Zymol Vinyl Conditioner się świetnie nadadzą, podobnie jak zestaw Colourlock i wiele innych.

 

impex, W e38 była to najprawdziwsza skóra, określana przez BMW jako Nappa - bardzo przywoita :) Niestety, z doświadczenia wiem że wiele z tych skórzanych desek wygląda fatalnie. Prawdopodobnie ludzie bez zastanowienia używali na nich plakopodobnych świństw, które wyświecają skórę do niesamowitego poziomu, często nieodwracalnie (destylaty ropy naftowej zawarte w tych sprayach średnio się lubią ze skórą).

 

Kluczowe będzie gruntowne czyszczenie tej deski, polecam stanowcze podejście - albo Colourlock Strong Cleaner albo Furniture Clinic Leather Mousse (zdecydowanie powinien to być produkt w opakowaniu z wywornicą pianki) + szczoteczka. Dopiero po takim zabiegu trzeba skórę odżywić i zabezpieczyć przed promieniowaniem UV (szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jeśli nie jest to jakiś szalony Individual, to skóra jest czarna, więc słońce traktuje ją bezlitośnie).

 

Zgadza sie, na fotelach jest prawdziwa skora.Tylko, ze na desce rozdzielczej, gornej częsci tapicerki jest jakis skaj lub inny wyrob skoropodobny.W moim przypadku tak to wyglada:

dcf1d4a2b14f4c38gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS_Tomek Dzięki za odpowiedź, mam zestaw Colourlocka właśnie ze Strong Cleanerem więc mogę zabierać się do pracy ;)

 

Eryczek, tak ale tak jak napisałem znajduje się ona na desce, parapetach drzwi itp., fotele, podłokietniki i kierownica to oczywiście najprawdziwsza skóra :-]

 

Wygląda to podobnie do tego co wrzucił impex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się zima więc trzeba już myśleć o zabezpieczeniu lakieru. Więc moje pytanie brzmi.

Mam wosk FK 1000p i jaki mam do niego kupić cleaner żeby poleżał jak najdłużej.

Zastanawiam się nad którymś z tych

Duragloss 652

Poorboys pro polish

 

jak już coś z Duragloss to #601 który jest dedykowany pod seleanty ( np. HiTemp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik, traktuj te elementy jak normalną skórzaną tapicerkę. Naturalnie, Zymol Leather Cleaner i Zymol Vinyl Conditioner się świetnie nadadzą, podobnie jak zestaw Colourlock i wiele innych.

 

impex, W e38 była to najprawdziwsza skóra, określana przez BMW jako Nappa - bardzo przywoita :) Niestety, z doświadczenia wiem że wiele z tych skórzanych desek wygląda fatalnie. Prawdopodobnie ludzie bez zastanowienia używali na nich plakopodobnych świństw, które wyświecają skórę do niesamowitego poziomu, często nieodwracalnie (destylaty ropy naftowej zawarte w tych sprayach średnio się lubią ze skórą).

 

Kluczowe będzie gruntowne czyszczenie tej deski, polecam stanowcze podejście - albo Colourlock Strong Cleaner albo Furniture Clinic Leather Mousse (zdecydowanie powinien to być produkt w opakowaniu z wywornicą pianki) + szczoteczka. Dopiero po takim zabiegu trzeba skórę odżywić i zabezpieczyć przed promieniowaniem UV (szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jeśli nie jest to jakiś szalony Individual, to skóra jest czarna, więc słońce traktuje ją bezlitośnie).

 

Zgadza sie, na fotelach jest prawdziwa skora.Tylko, ze na desce rozdzielczej, gornej częsci tapicerki jest jakis skaj lub inny wyrob skoropodobny.W moim przypadku tak to wyglada:

Obrazek

 

 

Samochód ze Szwajcarii czy USA ? Szczerze Ci powiem, że nigdy nie "macałem" deski w e38 z jasnej skóry, ale zdziwiłbym się gdyby okazała się ona być skajem.

 

[ Dodano: 8 Wrzesień 2013, 20:26 ]

Witam,

 

SwirlX/ScratchX maszynowo ma sens przy rzekomo twardym lakierze w BMW? Mam niedużo głębokich rys, chciałbym jedynie poprawić ogólny wygląd.

 

 

Wygląd poprawisz, ale na BMW 70% efektu będzie zapewne tymczasowe - rezultat zapchania defektów. Warto pomyśleć o paście polerskiej dedykowanej obróbce maszynowej lakieru - oba produkty które wymieniłeś służą do pracy ręcznej, ewentualnie na maszynie DA.

 

Polecałbym Ci zainteresować się ofertą produktów Menzerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ze Szwajcarii czy USA ? Szczerze Ci powiem, że nigdy nie "macałem" deski w e38 z jasnej skóry, ale zdziwiłbym się gdyby okazała się ona być skajem.

 

Z Niemiec.Jak chesz to moge Ci wysłać rozkodowany VIN na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ze Szwajcarii czy USA ? Szczerze Ci powiem, że nigdy nie "macałem" deski w e38 z jasnej skóry, ale zdziwiłbym się gdyby okazała się ona być skajem.

 

Z Niemiec.Jak chesz to moge Ci wysłać rozkodowany VIN na PW.

 

 

 

Chętnie poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.