Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Apc rozrób sobie w bezpiecznym stężeniu np 1:30, możesz nawet wode z octem 1:1 spróbować a tych które masz nie musisz się obawiać.

Jednak, zawsze jest ale- dla pewności sprawdź w najmniej widocznym miejscu pojedyńczą plamę, żebyś sam miał świadomość czy jest oki i czy mozesz tak dalej lecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (pomawiam pytanie)

Czym wypolerować klosze lamp tylnych :?: Posiadam pasty menzerny FG 400, PF 2500, FF4000 oraz UC Megsa do tego pady Flexi białe, pomarańczowe i żółte.

Jestem w trakcie pracy nad autem i chcę zrobić porządek z lampami tylnymi.

Proszę o podpowiedź jaką najlepiej pastą i na jakim padzie, jakie obroty :?:

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta zależnie od rysek, proponowałbym na I ogień 2500 na żółtym , jesli schodzi to potem na finish 4000, jeśli nie to można spróbować 400.

Prędkość niska, możesz dojść do max 900-1000 obr. ale badaj stale temperaturę kloszy oraz nie trzymaj dłużej w 1 miejscu- cały czas ruchy g-d i p-l.

Można z papierami lecieć, ale więcej schodzi z wyprowadzeniem bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od maja mam nałożony na swój samochód zestaw Duragloss 652+ FK HI-Temp 1000p. Od tego czasu wosk trzyma się na lakierze bezproblemowo, niestety lakier (wosk) utracił swoją śliskość, nie jest tak śliski jak zaraz po aplikacji. Czy aby przywrócić śliskość lakierowi mogę posłużyć się Quick Detailerem? Jaki będzie najbardziej odpowiedni do tego wosku? Czy powinienem ponownie oczyścić lakier ze wszystkiego i nałożyć zestaw DG652+ FK 1000p? :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czy ktoś stosował cleaner AngelWax Heaven for leather? Zastanawiam się także nad cleanerem od AG.

 

Daje radę jako takie AIO , do regularnego stosowania :) Taki Strong od Colourlocka będzie mocniejszy, ale do średnio brudnych skór jako one-step jest świetny, zostawia mocno matowe wykończenie i zauważalnie zmiękcza skóre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wczoraj usunąłem ślady po magifoam blue i cgp na moich "plastikach" w okół tylnych szybek. Piszę "plastikach" bo to dziwny materiał, chropowaty w dotyku i niczym innym nie mogłem ich doczyścić. Przypomniałem sobie o tej gąbeczce, namoczyłem wodą, szuru-buru i wyciągnęła wszystko pięknie. Bardzo dużą ilość brudu z niej wycisnąłem, aż się zdziwiłem. Bez ipy kładź, albo apc zamiast niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem samochody którymi się "opiekuje" zestawem fg500 -> ip2000 -> ff3000 i jestem względnie zadowolony. Taki zestaw chciałbym sprzedać oraz zakupić coś uniwersalnego do "co kilku miesięcznego" procesu, czyli:

[produkt którego poszukuję] -> cleaner R222 -> megs #16

 

Poszukuję czegoś do delikatnego odświeżenia lakieru, aby nabrał trochę blasku, wyciął nabrane przez tych kilka miesięcy drobnych rysek itd.

 

Pytanie - co będzie najlepsze?

Myślałem o FF3000, ale szczerze mówiąc chciałbym spróbować czegoś innego ;)

Póki co znalazłem Scholl A15+ albo Koch Chemie Polish Rose. Co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.