Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator

zgred, Położyć zawsze możesz, ale DG 111 na SRP nie poleży zbyt długo. Sealanty Duraglossa nie lubią się z różnego rodzaju AIO.

Połóż zgodnie ze sztuką 601 + 111 i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021,

Naklejki z kodami wyposażenia w bagażniku nie ma?

Z tego co pamiętam na niej powinny być całego wyposażenia,silnika..itd.

Taki odkop. Jakie auto mam to każdy widzi po lewej stronie i nie wszystkie są kody wyposażenia wpisane na wlepce (tzn mam bogatsze wyposażenie niż wpisane kody). U mnie jak i w Passacie B5 wlepka była we wnęce koła zapasowego. Oczywiście po rozkodowaniu VIN wyposażenie zgrywa się z tym co mam więc nic nie było modyfikowane/dokładane poza fabryką.

 

Mam pytanie do osób znających temat VAGa.

Kolega sprzedaje Tuarega i to podobno w dobrej wersji.

Kupiec zapytał go co to za opcja. I tu pojawia sie pytanie.

Jak to ustalić skoro nie ma na ten temat żadnej informacji w papierach auta, fakturach a nawet częściowo rokodowanym VINie?

Nie wiem czy ktoś tu to robi ale na forum Passata (forum.vw-passat.pl) jest kilku chłopa co za free rozkodowują VIN (oczywiście bez przebiegu i historii serwisowej), są podane dane techniczne auta oraz kompletne wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zmyć wosk? Jedno miejsce mam do poprawki lakierniczej, rozpuszczalnikiem da rade usunąć wosk ?

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

wystarczy płyn do mycia naczyń z ciepłą wodą lub IPA.

 

PS. Rozpuszczalnikiem, to można chyba nawet wosk razem z lakierem pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padla mi pompka w Marolexie(ciezko idzie i nie pompuje).Te uszczelki beda dobre?

 

Polecam rozebranie pompki, jej porządne przeczyszczenie i smarnięcie gumowej "uszczelki" wewnątrz rurki. U mnie pomogło i nic nie zacina i elegancko pompuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021,

Naklejki z kodami wyposażenia w bagażniku nie ma?

Z tego co pamiętam na niej powinny być całego wyposażenia,silnika..itd.

Taki odkop. Jakie auto mam to każdy widzi po lewej stronie i nie wszystkie są kody wyposażenia wpisane na wlepce (tzn mam bogatsze wyposażenie niż wpisane kody). U mnie jak i w Passacie B5 wlepka była we wnęce koła zapasowego. Oczywiście po rozkodowaniu VIN wyposażenie zgrywa się z tym co mam więc nic nie było modyfikowane/dokładane poza fabryką.

 

Mam pytanie do osób znających temat VAGa.

Kolega sprzedaje Tuarega i to podobno w dobrej wersji.

Kupiec zapytał go co to za opcja. I tu pojawia sie pytanie.

Jak to ustalić skoro nie ma na ten temat żadnej informacji w papierach auta, fakturach a nawet częściowo rokodowanym VINie?

Nie wiem czy ktoś tu to robi ale na forum Passata (forum.vw-passat.pl) jest kilku chłopa co za free rozkodowują VIN (oczywiście bez przebiegu i historii serwisowej), są podane dane techniczne auta oraz kompletne wyposażenie.

 

Jak sie dobrze poszuka to można znaleźć gościa co za 50zł przesyła historie serwisowania wraz z rozkodowanym całym wyposażeniem.

Polecam, bo korzystałem kilka razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy AIO można użyć zamiast Cleanera ?

 

jak nie to najpierw cleaner potem AIO ? czy jak ?

 

Jak masz AIO i pracujesz ręcznie, to pracuj, a na to wosk ;)

A jak masz cleaner i AIO to po co jedno i drugie? Oczywiście można tylko w jakim celu. Rozumie, że wosk jakiś masz, to AIO i wosk, albo cleaner i wosk.

Np SRP autoglyma to AIO i normalnie go daje pod wosk, żadnych problemów. Niby na cleanerze lepiej wosk trzyma, ale jest tyle zmiennych, że chyba nie warto sobie głowy zawracać. Zależy jakie AIO, jaki cleaner, jaki wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 15 Lipiec 2013, 21:33 ]

Posiadam rękawicę meguiar's microfiber wash mitt. Używałem 4 rodzajów szamponów wg. dawek na opakowaniu, ale żaden mi się nie pieni na aucie. Czy to może być taka przypadłość rękawicy?

 

Obrazek

 

Może twardość wody warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarekcw, Umyj płynem do naczyń, tylko tak na bogato.

W wiosce Jelcz (pod Wrocławiem) jest myjnia gdzie biorą 9 zł Okazało się , że nawet na Ludwika ich nie stać >Dają coś najtańszego do garów. I goście mogą od razu do lakiernika obok zajeżdżać. :D

Coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po umyciu samochodu o białym kolorze pianą aktywna tenzi,normalnym umyciu, potraktowaniu prickbortem i glinkowaniu na dzwiach w dolnych partiach i na zderzaku z tylu i na klapie bagaznika sa takie rdzawe kropki (brazowe, rude) czym to potraktowac? co to moze byc? niestety nie mam ironX

I czy jak bede polerowal czy nie narobie biedy?

I tak ogólnie jak pracuje sie na bialym lakierze? co do hologramów czy nie sa az tak widoczne?

Mam wosk carbon, cleaner HD clense i politure white diamonds! jak to ugryźć?

z góry dziekuje za pomoc. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.