Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pytanie na poważnie. kolega chce mi podstawić bmw e65 z baaardzo zaniedbanym lakierem. lakier czarny zmatowiały i pełno rys na nim od mycia gąbką. ponieważ nie mam maszyny polerskiej tzn mam ale tani badziew którego nie polecacie do pracy czy jestem w stanie ręcznie ogarnąć robotę? ja wiem ze sie zamacham na smierc ale jak zobacze efekt to jest radość i w ogóle. po polerowaniu nałożyłbym jeszcze wosk. powiedzcie mi da to rade czy nie? ja wiem ze jesli miałbym sie całkowicie pozbyc rys to nie mam co probowac ale....

 

 

Moim zdaniem nie masz szans zeby cokolwiek ręcznie zrobić na lakierze BMW... szkoda Twojego czasu bo efekt będzie mizerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carire DoDo Juice lime prime, nakładałem na maske, nie na rozgrzany lakier :)

 

Bierzesz niewielką ilość na aplikator i na niedużym obszarze wypracowujesz aplikatorem, aż pojawi się mgiełka. Nie, aż zaschnie. Na aplikator nakładasz niewiele cleanera, akurat DLP jest dość oleisty więc idzie go dość mało. Resztę przecierasz microfibrą.

Jak nakładałem go ręcznie to zazwyczaj germanem - czarną stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ceny Z zeszły do normalnego poziomu bardziej dostosowanego do rynku. I teraz jest prawie jak w USA. Przy takich jak były import musiał skutecznie dawać popalić dystrybutorom, bo dobrze wiemy jakie ceny u nas na giełdzie były i są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Future, na moje lepiej 80 zł zainwestować w dobre AIO ;)

 

Detailing to raczej nie jest sztuka oszczędzania - jak najtaniej i będzie prawie dobrze, tylko dążenie do perfekcji, a to wiąże się niestety z kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Future, na moje lepiej 80 zł zainwestować w dobre AIO ;)

 

Detailing to raczej nie jest sztuka oszczędzania - jak najtaniej i będzie prawie dobrze, tylko dążenie do perfekcji, a to wiąże się niestety z kosztami.

wiem, ale narazie srodki mnie ograniczaja i chcialbym zaczac od czegos podstawowego a z czasem dokupil cos co da dobry efekt :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce przeprowadzic korekte niezbyt zniszczonego lakieru

jakie pasty polecacie do 80 zł ?

może byc FG500 i Koch Antihologram, a moze sam Scholl S17 da rade ?

 

Jeżeli zamierzasz przeznaczyć do 80zł, S17 to dobry wybór. Tak, jak wskazywali koledzy - jak dobrze dobierzesz pady to efekt Cię pozytywnie zaskoczy. Przetestowałem S17 na dwóch autach ...daje nawet ...bardzo radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dostep do kosmetyków turtlewax i tenzi w miare dobrych cenach. jak wypadaja te kosmetyki? są lepsze od sonaxa? jak im daleko do meguiar's? pytam bo muszę kupić pastę polerską i wosk i chcę żeby ta robota jakoś wyglądała. lepiej wydać kasę czy może pokusić się o coś tańszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 4 Lipiec 2013, 11:19 ]

mam dostep do kosmetyków turtlewax i tenzi w miare dobrych cenach. jak wypadaja te kosmetyki? są lepsze od sonaxa? jak im daleko do meguiar's? pytam bo muszę kupić pastę polerską i wosk i chcę żeby ta robota jakoś wyglądała. lepiej wydać kasę czy może pokusić się o coś tańszego?

 

Lepiej kupić coś porządnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Przy Pajero I z 88r, kolor czarny. Zaczełem pomarańczowym padem flexi + Manzerna 500 i po dwoch przejazdach pad zrobił sie czarny od lakieru... czy to normalne? Czym najlepiej wyczyścić ten pad? Czy robię coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto z lat 80-tych pewnie malowane jest akrylem więc, pad się będzie barwił na kolor lakieru. Wyczyść go mydłem biały jeleń i będzie ok.
Ok, dzięki bardzo. A czy mogę zamoczyć tą częśc co przyklejam do maszyny, ten rzep? Czy jak go zamocze to straci swoje właściwości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może dostęp do części zamiennych do urządzeń Karchera? Potrzebuję jednej uszczelki a w mojej mieścinie czas oczekiwania około 2 tygodni :(

ktorej uszczelki ?

jesli chodzi o o-ringi to ja kupuje w sklepie z czesciami motoryzacyjnymi/rolniczymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.