Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy jest jakaś mądra przystawka czy coś, że po napełnieniu jej dobrą aktywną pianą i podpięciu pod węża ogrodowego da dobrą pianę na samochodzie?

Mam marolexa, ale z nim wiadomo jakiś czas schodzi zanim się zaaplikuje cały samochód itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś mądra przystawka czy coś, że po napełnieniu jej dobrą aktywną pianą i podpięciu pod węża ogrodowego da dobrą pianę na samochodzie?

 

nazywa się pianownica PA podpięta np do Karscher-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś mądra przystawka czy coś, że po napełnieniu jej dobrą aktywną pianą i podpięciu pod węża ogrodowego da dobrą pianę na samochodzie?

 

nazywa się pianownica PA podpięta np do Karscher-a

 

jeśli chodzi o ciśnienie to musi być jakieś mega wysokie jak z myjki czy ciśnienie z kranu da radę przez PA w miarę spienić autko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święte słowa

 

Używając glinki przed polerowaniem zaoszczędzisz czas, pady i pastę

Tym bardziej że jak robisz pierwszy raz glinką łatwo coś zepsuć a korektą to naprawisz

 

Źle się trochę zrozumieliśmy, Glinka była, potem korekta. I teraz temat odnośnie tego co po. Cleanera nie mam na stanie, także szukam najlepszej drogi bez niego. Kłaść coś jeszcze po osuszeniu a przed woskiem typu Sealant czy nie?

 

A jaki wosk masz do położenia? Jednak polecał bym cleaner ponieważ on usunie Ci resztki pasty polerskiej co poprawi wiązanie wosku z lakierem

 

Będę kładł PB Natty's Blue, stąd też pomysł na Black Hole wcześniej (słyszałem że nieźle współpracują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, mam 2 pytanka

 

1) podczas mojej pierwszej polerki mechanicznej strasznie grzał mi się lakier ;/ robiłem manzerna fg400 + biały pad urban przy trochę ponad 1500 obr/min. i po 2 min lakier było ciężko dłonią dotknąć na dłużej. Czy powodem może być duża temp otoczenia ( 30+), może zbyt duży nacisk ?

 

2) na jak długo starczają wam pady polerskie, ile samochodów jesteście w stanie zrobić nówka sztuką?

jak byście ocenili kondycję tych 2 na zdjęciu ?

 

dzięki

hwi9n4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azi91, ad 1. Jest kilka czynników, które powodują szybsze grzanie się lakieru. Mocny docisk, wolne przejazdy i na pewno temperatura otoczenia. Spróbuj mniej dociskać i kontroluj temperaturę co jakiś czas.

ad 2. Pomarańczowy, karbowany urban po dwóch autach jest praktycznie jak nowy. Twoje wyglądają jakbyś zahaczył gdzieś o krawędź lub wystający element. Moim zdaniem kwalifikują się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie pady wybrać do past Menzerna FG400, PF2500, SF4000- Flexipads żółta, pomarańczowa i biała? Czy może coś innego, płaskie czy waflowe? Co wziąźć do cleanera?

 

Biała i pomarańczowa jest OK. Żółta jest dosyć twarda jak na finisz, ja pierwotnie też ją kupiłem ale nie wykańczała jakoś ekstra. Zamieniłem ją na zdecydowanie miększą: Monster Shine czarną i o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie pady wybrać do past Menzerna FG400, PF2500, SF4000- Flexipads żółta, pomarańczowa i biała? Czy może coś innego, płaskie czy waflowe? Co wziąźć do cleanera?

 

Robiłem na trzech autach delikatną korektę Menzerną FG500, PF2500, SF4000 na padach Lake Country i są jak nowe. Do cleanera polecam (w 90% rożnych firm) czarny karbowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie polerowania auta z użyciem produktów typu AIO albo niewymagających maszyn polerskich, coś dla amatora bez sprzętu.

Chodzi o Astrę II-G z kolorem Nordkapp

354624.jpg?version=635078776739043650&mixed=False

Lakier jest w bardzo dobrym stanie ale niestety, posiada swirle i inne duperele, które zakłócają wizję idealnego auta.

Czy istnieją jakieś środki, które można zastąpić pastami polerskimi? Nie wiem czy coś w stylu SwirlX albo UC byłoby tym czego szukam, bo od niedawana w teorii interesuję się detailingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, w domu mam kanapę z jasnej skóry, czym to czyścić najlepiej. Chodzi mi nie o preparat tylko o to czy fibrą czy szczoteczką do skóry?

 

Chodzi mi o bieżące czyszczenie kanapy i skórzanej kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.