Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Celowo piszę "odświeżenie" bo na pełniejszą korektę przyjdzie czas.

Czyli Glinka, PF2500 + pomarańczowa Flexipads (bo ma 135mm), IPA potem Achilles czarnym Urbanem i FK 1000 będzie widoczny efekt ?

Na pewno będzie! :good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazuka, Glasura mozna kupić tylko w dużym słoiku.

To nie wiem na który się zdecydować, na początek wziąłbym sampler, tylko który :idea::song:

 

Jak chcesz juz miec docelowy wosk to bierz Glasura i zyj pelna piersia.

Jak juz pare razy pisalem, jak nie zamierzasz sie bawic i testowac to kup go od razu i nie idz dalej :D

Bazuka, mam dwie rady:

- pierwsza - zrób tak jak napisał Krzysiek

- weź zestaw samplerków Titaniuma + Concoursa + HDC

 

Pierwsza opcja jest idealna jeśli nie zamierzasz testować co rusz czegoś nowego - bierzesz Glasura, dokupujesz HDC i możesz uznać że temat wosków masz zamknięty.

 

Druga opcja jest nieco tańsza. To dobry wstęp do Zymolowych wosków. Masz zarówno świetny wosk na zimę jak i sztandarowy konkursowy wosk, robiący - WOW!

Myślałem na początek kupić Carbona, ale teraz tak myślę, że chyba nie ma co? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, że się tam przelewa czy coś, ale mógłbym se pozwolić :|

Carbon vs Glasur to mniej więcej podwójna cena, także jakbym kupił Carbona, a później miałbym kupić jeszcze Glasura to klawo, więc muszę się dobrze zastanowić.

Są jakieś duuuuże różnice między nimi? Czy tylko w 'żywotności"? Jaka mniej więcej różnica, bo jak ten jak X poleży 2m-ce a Y 5m-cy to wybór jednogłośny będzie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

O różnicach w looku, ja już się wypowiadać nie będę bo dyżurny Pan Administrator, znwu zacznie sobie ze mnie jaja robić :D:D

 

Zapytam tylko o to zdanie:

Czy tylko w 'żywotności"? Jaka mniej więcej różnica, bo jak ten jak X poleży 2m-ce a Y 5m-cy to wybór jednogłośny będzie :kox:

 

a czy jeśli przykładowo Glasur będzie Ci się trzymał na aucie pięć miesięcy to będziesz smalcował auto co pięć miesięcy? :-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu zrobiłem pełne oczyszczanie lakieru. Jakiś czas potem zacząłem robić korektę, ze względu na brak czasu, robiłem w miarę możliwości panel po panelu, za każdym razem zabezpieczając woskiem. Między pierwszym panelem, a ostatnim minął może miesiąc, także wosk w różnych partiach różni się czasem położenia.

Teraz pytanie, czy po skończonej korekcie powinienem ponownie oczyścić całość glinką i nawoskować, czy tylko umyć autko i nałożyć kolejną warstwę na te poprzednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
czy po skończonej korekcie powinienem ponownie oczyścić całość glinką i nawoskować, czy tylko umyć autko i nałożyć kolejną warstwę na te poprzednie?

 

Glinką jedziesz przed maszyną. Po korekcie: mycie, suszenie, cleaner i wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko odnośnie używania QD na aucie oklejonym w folię czarny mat.Wiem że do folii jest wosk ze stajni SV, ale czy QD tez można użyć w celu odświeżenia wyglądu i nie narobić bałaganu jakiegoś? Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkr, g.pajak dzięki !

 

Tweety

K2 Pro będzie dobra...bo sam ją też kupuję.

Tu poczytaj: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... start=1605

i tu: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=14132

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

wenciu, możesz zrobić co chcesz ale lakier przed korektą, warto idealnie wyczyścić - szkoda padów :/

Cleaner ani tym bardziej IPA, nie zastąpią "mechanicznej" pracy jaką wykonuje glinka. Black Hole to zupełnie inny temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wenciu, możesz zrobić co chcesz ale lakier przed korektą, warto idealnie wyczyścić - szkoda padów :/

Cleaner ani tym bardziej IPA, nie zastąpią "mechanicznej" pracy jaką wykonuje Glinka. Black Hole to zupełnie inny temat ;)

 

święte słowa

 

Używając glinki przed polerowaniem zaoszczędzisz czas, pady i pastę

Tym bardziej że jak robisz pierwszy raz glinką łatwo coś zepsuć a korektą to naprawisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święte słowa

 

Używając glinki przed polerowaniem zaoszczędzisz czas, pady i pastę

Tym bardziej że jak robisz pierwszy raz glinką łatwo coś zepsuć a korektą to naprawisz

 

Źle się trochę zrozumieliśmy, glinka była, potem korekta. I teraz temat odnośnie tego co po. Cleanera nie mam na stanie, także szukam najlepszej drogi bez niego. Kłaść coś jeszcze po osuszeniu a przed woskiem typu sealant czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święte słowa

 

Używając glinki przed polerowaniem zaoszczędzisz czas, pady i pastę

Tym bardziej że jak robisz pierwszy raz glinką łatwo coś zepsuć a korektą to naprawisz

 

Źle się trochę zrozumieliśmy, Glinka była, potem korekta. I teraz temat odnośnie tego co po. Cleanera nie mam na stanie, także szukam najlepszej drogi bez niego. Kłaść coś jeszcze po osuszeniu a przed woskiem typu Sealant czy nie?

 

A jaki wosk masz do położenia? Jednak polecał bym cleaner ponieważ on usunie Ci resztki pasty polerskiej co poprawi wiązanie wosku z lakierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.