Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie mam drobny problem z sokami z drzew... najgorsze jest to, że sprawę olałem i troche już zaschło. Czym to można najlepiej trochę rozpuścić? Jakiś tar remover czy APC? QD i APC w niewielkim stężeniu nie daje rady... a nie chcę tego na siłę robić aby nie porysować dachu... dobrze, że to Audi i lakier ciężko od tak zarysować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje rady.

Szukam dobrego środka do mycia silnika. A dokładnie potrzebny on mi jest do aluminium: alternator, pompa wspomagania, kolektor, łapy silnika itd.

 

Tak by to odszczurzyć możliwe jak najlepiej. Co polecacie? coś mocnego co brudu się nie boi

 

:ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pewna osoba zaproponowała mi "psiknięcie" na lakier Fareclą z teflonem. Ochrona na kilka miesięcy i ładne lustro. Odmówiłem bo szkoda mi carbona, który siedzi u mnie. Ktoś coś słyszał o tym :?: Na stronie producenta nie znalazłem takiego produktu a też nie miałem go w ręce żeby zrobić fotę. A pytam się bo coraz więcej niespodzianek w detailngowym świecie ;) sonax z bsd, tenzi premium ceramix wax to może farecla coś dobrego wypuściła :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawiona na dachu naklejka magnetyczna nie chce zejść chyba pod wpływem ciepła skleiła się z lakierem. Podgrzanie suszarką niewiele dało schodzi po malutkim kawałeczku i odklejenie jej zajęło by mi chyba ze dwa dni :) a i tak pozostałyby kawałki z dolnych jej warst.

 

Może jest jakiś preparat który pomoże usunął naklejkę?

 

Tak to wygląda (sorki za jakość zdjęcia)

naklejka.jpg.0d55f14f1a3b46fc6918ae545967ade3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić jakiś odrdzewiacz ?

Pod maską mam niektóre śrubki trochę pordzewiałe i chciał bym je oczyścić i pomalować, a mizianie papierem jest nie dokładne. ;)

 

polecam Fertan, naprawdę daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jankess, Ja psikałem QD dopóki nie zniknęły mazy :dontknow:

 

+1

 

Też tego doświadczyłem i pomogło dopsikanie QD i szybkie wytarcie. .... to są skutki psikania na ciepłą maskę, ja psikałem PB S&G.

 

1. Poza tym, próbowałbym umyć może nie wrzątkiem :kox: , ale cieplejszą wodą z szamponem.

2. Kiedyś tez miałem takie ciemniejsze-jaśniejsze plamy i zeszły po UP Megsa kladzionym DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Bazuka, Glasura mozna kupić tylko w dużym słoiku.

To nie wiem na który się zdecydować, na początek wziąłbym sampler, tylko który :idea::song:

 

Jak chcesz juz miec docelowy wosk to bierz Glasura i zyj pelna piersia.

Jak juz pare razy pisalem, jak nie zamierzasz sie bawic i testowac to kup go od razu i nie idz dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Bazuka, mam dwie rady:

- pierwsza - zrób tak jak napisał Krzysiek

- weź zestaw samplerków Titaniuma + Concoursa + HDC

 

Pierwsza opcja jest idealna jeśli nie zamierzasz testować co rusz czegoś nowego - bierzesz Glasura, dokupujesz HDC i możesz uznać że temat wosków masz zamknięty.

 

Druga opcja jest nieco tańsza. To dobry wstęp do Zymolowych wosków. Masz zarówno świetny wosk na zimę jak i sztandarowy konkursowy wosk, robiący - WOW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.