Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

ja autko już bym przygotował, a u Ciebie tylko polerką byśmy się zajęli

Oj myślę, że to zły pomysł, przygotowanie auta do korekty> przejazd 70km>korekta.

Na Twoim miejscu w miejscu docelowym przynajmniej umyłbym auto ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poszukuje czegoś do wnętrza silnika ( elementów plastikowych ) czegoś co nie zmyje woda tak szybko jak PB NL... zastanawiałem się nad 303 ale czy warto ? mam jeszcze Nielsena S.A.S ale nie wiem czy warto go stosować na komore silnika ? ( tzn elementy plastikowe , filtry etc )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poradzić sobie z topielcem (Vectra 2004, V6 automat)?

Sąsiad zostawił brykę na oberwanie chmury w garażu podziemnym i tak do poziomu świateł go zalało. Aku odpięte, wnętrze rozebrane, dywany przepłukane na myjni, wiszą w garażu, fotele chyba też przepłukane - nie wiem, poszedłem spać, bo już nie dawałem rady.

Pytanie co z silnikiem, skrzynią, profilami, etc. Jakieś sugestie Jak się za to zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem wyczyścić jeden plastik w aucie, potraktowalem go najpierw APC od Valet pro, w stężeniu 1:10, wytarlem i na to poszło Shiny Garage Apple Plastic Dressing i część plastiku zrobiła się biała... Co się mogli stać? Tak to wygląda:

fwoq7gftu3rn.jpg

 

Auto to clio II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym moge wypolerować szyby? moze być jakiś pad finish i do tego lekko ścierna pasta?

bezpieczne to będzie?

 

rysy nie są głębokie, ale takie drobne przetarcia, pod słońce jak sie jedzie to troche przeszkadza a wole mieć przejrzyste, tylko nie wiem czego użyć. lepiej zrobic mechanicznie czy ręcznie, jak wy robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie wczoraj wosk i politurę sonaxa. i mam do Was pytanie. czy do tej politury mogę stosować zwykłe szmatki bawełniane czy muszę mieć gąbkę specjalną i mikrofibrę? pytam bo dziś mam czas żeby ogarnąć auto a nie mam czasu żeby znowu jechać do sklepu 10 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie wczoraj wosk i politurę sonaxa. i mam do Was pytanie. czy do tej politury mogę stosować zwykłe szmatki bawełniane czy muszę mieć gąbkę specjalną i mikrofibrę? pytam bo dziś mam czas żeby ogarnąć auto a nie mam czasu żeby znowu jechać do sklepu 10 km

 

Wskazany byłby aplikator (popularne słoneczko), chyba ciężko Ci będzie to aplikować politure w płynie szmatką :idea: A "szmatka" do wycierania, chodzi przede wszystkim o to by nie drapała, zostawiał mikrorys i by się nią łatwo pracowało. Po prostu musisz mieć "warstat" bezpieczny i przyjemny w pracy.

 

PS. Ja np. do nakładania dresingów do plastików czy skóry oprócz dedykowanych aplikatorów używam te docięte z pianki, którą zabezpiecza się wewnątrz pudełka ze sprzętem komputerowym czy elektronicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc jaki aplikator muszę mieć i co do wycierania? może być ten aplikator tricolor z sonaxa? a co do tego wycierania równie dobrze może byc mikrofibra którą wyciera się auta do sucha czy też coś innego? ja ten swój "warstat" dopiero co uzupełniam i się uczę. tak więc nici z dzisiejszej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc jaki aplikator muszę mieć i co do wycierania? może być ten aplikator tricolor z sonaxa? a co do tego wycierania równie dobrze może byc mikrofibra którą wyciera się auta do sucha czy też coś innego? ja ten swój "warstat" dopiero co uzupełniam i się uczę. tak więc nici z dzisiejszej roboty

 

Lepiej zgromadzić to co trzeba i zabrać się do roboty. Półśrodki bywają czasem zgubne.

Tricolor (z sonax przyznam nie spotkałem się, ale być może taki jest jest) będzie ok. Zresztą i do wosków, politur i cleanerów. np.

http://www.detailershop.pl/pl/p/Flexipa ... GERMAN/392

Wystarczy też:

http://www.all4auto.pl/meguiars-soft-fo ... -p298.html

A microfibry musisz sam dobrać. U mnie do docierania wosków i politur bardzo dobrze sprawdzają się te:

http://www.detailershop.pl/pl/p/FLEXIPA ... x-40cm/633

lub 2 sztuki - http://www.sklep.car-spa.pl/Reczniki-k2 ... -p760.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sote2, mi tak wyskoczyło ale po myciu rozpuszczalnikiem :evil: (poszedłem na grubo bo apc nie pomagało a plastiki się kleiły) chłopaki powiedzieli żeby spróbować to ruszyć opalarką jeszcze nie próbowałem bo nie mam czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie laickie pytanie . Bo narobiłem Sobie mętlik w głowie

 

po glinkowaniu i korekcie Manzernami lecę IPA i teraz pytanie dawać Cleaner czy odrazu Coli 476s ?

 

Zawsze dawałem cleaner ale gdzieś wyczytałem że Coli lepiej siada bez cleanera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.