Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli używamy tego samego cleanera pod Sealant to możemy użyć IPY w celu uzyskania jałowej powierzchni.

 

Bład! Cleanerów dedykowanych wyłącznie do naturali nie stosuje się pod sealant (no chyba, że się chce aby posiedział dwa tygodnie - do pierwszego mycia) - IPA wiele nie pomoże, bo ona tylko pozornie wymywa. Zasada ta działa bardziej w drugą stronę - odwrotnie nigdy.

 

Przykład: DG111 na HDC przetarte IPĄ vs Carbon na #601 - co posiedzi dłużej i sprawi mniej problemu podczas aplikacji? :-]

 

Testowane było - DG111 pocił się 3 dni, dziwnie mazał. Łapal kurz gorzej jako COLLI. Spłynął bardzo szybko. Odrzut przypominał taki "po tłustym" finiszu

 

Oczywiście jest to moje zdanie i każdy ma prawo się z tym nie zgodzić.

Kosmetyki mają udoskonalaną formułę raz po raz i może coś sie pozmieniało - czego jeszcze nie jestem świadomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, Zgodzę się, że lepiej kłaść sealant pod cleaner dedykowany, ale już z braku środków można się uprzeć i wymyć chociaż troszeczkę ten film po cleanerze.

Ja osobiście porównywałem na panelu PB Professional Polish + FK 1000p. Część przetarta IPA, na drugiej części wosk położony od razu na cleaner. Wynik był taki,że kropelkowanie przez długi okres czasu było bardzo zbliżone, a po deszczach prym wiodła strona przetarta IPA.

Należy dodać,że PB PP nie zostawia po sobie bardzo tłustego filmu, jak np Lusso RC, którego raczej nie polecałbym przemywać IPA, gdyż rzeczywiście w jego przypadku, to należałoby użyć z litra IPY, a rezultat nadal nie byłby zadawalający.

 

Oczywiście jest to moje zdanie i każdy ma prawo się z tym nie zgodzić.

+1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani żona wraca niebawem z za wielkiej wody i mogę sobie zamówić u niej „pamiątkę z wakacji”.

Mam w ostatnich latach diablo mało czasu, więc myślałem, żeby ze względu na trwałość w skład pamiątki wchodził Zymol Titanium. Z drugiej strony jakiś chochlik szepce mi do ucha, że fajnie by było mieć Concours. Czy trwałość tego drugiego rzeczywiście ogranicza się do jednego ‘show’, czy w praktyce wcale nie odstaje tak bardzo od Titanium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieć Concours. Czy trwałość tego drugiego rzeczywiście ogranicza się do jednego ‘show’, czy w praktyce wcale nie odstaje tak bardzo od Titanium ?

 

Poczytaj dokładnie ;) wątek o porównaniu "konkursików" z Zymola i SV - tam jest odpowiedź o trwałość Concours'a :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A bo ja wiem. Trzebaby zaczac od jak najlzejszych i testowac czy domywa plastiki. Zacznij sobie od 1:50 i najwyzej bedziesz wzmacnial, ale podejrzewam, ze 1:15 to bedzie maksimum dla tego apc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.