Skocz do zawartości

Mikrofibry z OBI i Biedronki - warte grzechu ?


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Wczoraj w OBI za 22.99zl zakupilem taki oto zestaw mikrofibr :

 

img4582w.jpg

 

img4583.jpg

 

img4584y.jpg

 

img4585m.jpg

 

img4586e.jpg

 

img4587o.jpg

 

Mam pytanie czym te fibry (mowa o tej zoltej i pomaranczowej) roznia sie od tych profesjonalnych mikrofibr do detailingu ?

 

Chce ich uzywac do polerowania woskow, nakladania cleanera itp.

 

Ktorych z tego kompletu moge uzyc do tego celu ?

 

Oczywiscie metki juz poobcinalem zeby nie narobic nimi rys.

 

pozdrawiam

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Witam

 

Żółta będzie ok do wosków itp tylko czy nie za mała.

 

Pomarańczowa tak samo tylko zwróć uwagę czy między kratkami tam gdzie nie ma włosia czy nie ma tam sztywnego materiału który będzie potrafił porysować.

 

Czerwona powinna być dobra do kokpitu, chyba że mocno pyli.

 

Niebieska szyby , a zielona to nie wiem może tak ajk kolega napisał do kurzu, ja osobicie nigdy takiej struktury nie używałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny bohater - tym razem z biedronki :

 

60 x 50 cm fibra za 6.99 zl

 

img4858n.jpg

 

img4860v.jpg

 

Sklad taki jak tych z OBI .

 

Byly tez 30x30 cm za 2.99 zl (niebieskie).

 

Ktos z was (profesjonalistow) moze mi odpowiedziec na pogrubione pytanie z pierwszego posta ?

 

Bo jesli nikt na nie nie zna odpowiedzi to jaki jest sens placenia 15 zl za 30 x 30 cm najtansza fibre np. z House of Wax skoro takie fibry mozna kupic za 3 zl w biedronce czy tesco ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Mam pytanie czym te fibry (mowa o tej zoltej i pomaranczowej) roznia sie od tych profesjonalnych mikrofibr do detailingu ?

Takie jak pokazujesz - niczym. Ewentualnie kolorem, rozmiarem. Jakość wykonania jest porównywalna, a efekt ten sam. Co innego kiedy chodzi o ręczniki dużo grubsze. Tutaj mogą być różnice (ręcznikach do suszenia auta), ale przy tym co pokazujesz, to różnicy nie odczujesz (poza różnicą w portfelu).

 

Jakiś czas temu trafiła do mnie MF z ciucholandu.. była jakimś pokrowcem, czy wyściółką do wózka dziecięcego. Nówka, za ok. 1zł ~70cm x ~40cm. Struktura, szycie takie samo jak w innych MF. Poleruje taką wosk i wycieram QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotres, lepiej sprawują się ręczniki waflowe ale tym od bólu też osuszysz auto,

ja na przykład pobieżnie jadę dużym waflowym a później poleruję i kończę osuszanie zwykłymi mikrofibrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też używam i nie narzekam. W tym przypadku bordowa byłaby do polerowania do sucha lakieru po wytarciu lub ścierania wosku (drobne włókno), a żółta do szyb. Do wycierania mam ręcznik frotte, jakiś domowy i mięciutki, prany w żelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak bylem w biedronce, to obczailem te scierki. I moim zdaniem sprawa wyglada tak:

 

1. Scierka mala (30x30) - bardzo cienka i niepuszysta. Moim zdaniem kiepska.

2. Scierka do podlóg (60x50) - duzo grubsza i miesista niz ta mala, ale i tak wyraznie gorsza niz czerwony MF Sonaxa czy scierka od Temachem. Moim zdaniem warta zainteresowania jako scierka do osuszania (z racji rozmiaru), ale do tego to jednak lepiej sprawdzaja sie wafle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje sklepy typu wszystko po ...zl Nieraz naprawde mozna niezle trafic, mam kilkanascie roznych mikrofibr i sprawuja sie calkiem niezle. Jedyne co to mam zastrzezenia do jednej, identycznej jak ta z pierwszego postu (najwieksza) po kilku razach zrobila sie z niej szmata. A z ciekawostek to za bardzo podobny zestaw dalem 12zl, byla tam jeszcze jedna mala fibra, taka dziwna bo cienka i sliska, idealnie nadaje sie do docierania szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na "drogą" MF naciąłem się tylko raz - kupiłem jasnozieloną SONAX - niby aktywną za 32zł (1szt) i czerwone za 12zł (2 sztuki) - oprócz ceny i koloru nie rózniły sie wcale... :/

 

Tych biedronkowych za 2,99 kupiłem już ze 20... Zrywam metkę i uzywam do wszystkiego.

Co prawda nie poleruje się tak ładnie jak grubszymi, ale za tą cenę.... ;)

 

Ciekawostka: Taką sama MF jak ta za 2,99 spotkałem w innym sklepie za 9zł - ten sam producent, bliźniacze opakowanie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bohater - tym razem z biedronki :

 

60 x 50 cm fibra za 6.99 zl

 

...

 

 

O! ja takich używam, w ogóle to moje pierwsze mikrofibry były , zachwycony byłem , fajne bo tanie, geste (choć nie tak jak niebieska z Temachem) do polerowania, ale do osuszania jakoś nienajlepiej pamiętam sobie radziły. Ale od Temachem są lepsze choć mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos z was (profesjonalistow) moze mi odpowiedziec na pogrubione pytanie z pierwszego posta ?

 

Bo jesli nikt na nie nie zna odpowiedzi to jaki jest sens placenia 15 zl za 30 x 30 cm najtansza fibre np. z House of Wax skoro takie fibry mozna kupic za 3 zl w biedronce czy tesco ?

 

a masz info jaka jest jej gramatura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Witajcie Drodzy!

 

A czy mikrofibra mająca w składzie (z metki) 100% polyestru nadaje się do naszych zastosowań :o ? Kupiłem takie 3 w Tesco za 5.20, dosyć małe bo około 30x30, w dotyku bardzo podobne do "firmowych" szmatek.

mam takie, są beznadziejne, do lakieru na pewno bym ich nie użył, sztuczne strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Dystrybutor
W Auchan można kupić 5 szt mikrofibr 30x35, cienkie sztuczne wg mnie idealne do plastikow, cena za kpl 7PLN
tak jak piszesz do plastików ok do nie dawna pisałem że lakieru też ok-zmieniam zdanie absolutnie nie ok rysują lakier :zly:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.