Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie może być takiej opcji,że nie ma ubezpieczenia. Przecież OC przedłużają automatycznie.

 

To wg Ciebie nie trzeba co rok opłacać OC, bo automatycznie się przedłuży i w gratisie dostaniesz polisę na następny okres? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisałem,że nie trzeba opłacać ? Poczytaj,popytaj albo... spróbuj dzień po zakończeniu OC przejść do innej firmy.

Możesz wypowiedzieć/zmienić ubezpieczalnię na 2 dni przed końcem okresu ubezpieczenia.

 

A to,że nie upomnieli się przez ponad miesiąc o pieniądze to inna sprawa.

Ja miałem tak,że sprzedałęm auto,zgłosilem sprzedaż a i tak po jakimś czasie domagali się zapłaty za OC

 

Odbiegamy od tematu ale pierwszy link w google:

http://mojafirma.infor.pl/moto/auto/ube ... cznie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być takiej opcji,że nie ma ubezpieczenia. Przecież OC przedłużają automatycznie.

 

To wg Ciebie nie trzeba co rok opłacać OC, bo automatycznie się przedłuży i w gratisie dostaniesz polisę na następny okres? :idea:

Oplata sama pobierana jest z konta i nowa polisa przeyslana jest do domu, na miesiac przed koncem umowy.O lie wczesniej nie powiadomisz firmy ze chcesz cos zmieic.

Dzisiaj to juz chyba standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być takiej opcji,że nie ma ubezpieczenia. Przecież OC przedłużają automatycznie.

 

To wg Ciebie nie trzeba co rok opłacać OC, bo automatycznie się przedłuży i w gratisie dostaniesz polisę na następny okres? :idea:

Oplata sama pobierana jest z konta i nowa polisa przeyslana jest do domu, na miesiac przed koncem umowy.O lie wczesniej nie powiadomisz firmy ze chcesz cos zmieic.

Dzisiaj to juz chyba standard.

 

Gdzie to takie wspaniałe opcje przy OC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo możesz i czasem się opłaca (można dostać lepsze stawki). Ale nawet jakbyś palcem nie kiwnął to i tak Ci się odnowi.

 

Podstawa prawna - Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Art. 28. 1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.

 

2. Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia, o którym mowa w ust. 1, jeżeli:

1) nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy [...]

 

Czyli jeśli składka za poprzedni okres nie została uregulowana, to wtedy się nie przedłuży, w przeciwnym razie leci dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od tematu najlepiej wypowiedzieć OC przed końcem umowy i rozpocząć ją na nowo nawet w tej samej firmie. Np w PZU nowy klient dostaje dodatkowe 15% zniżki tylko trzeba się o nie upomnieć . Sprawdzone :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaczące wycieraczki po szybie na NW od jakiegoś czasu.. ostatnio mówie okej spróbujmy jeszcze raz, DA z 3m padem szyba spolerowane Carlack i na to NW Carlack/rainX (po połowie szyby) i znów to samo :zly: Wycieraczki nówki sztuki valeo...

Ma ktoś na to jakiś sposób? Bo nieda się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, jaka to szyba, tzn. ma dużo odprysków i spory przebieg? Polerowałeś ją w przeszłości tlenkiem ceru? Mam na ten temat swoją teorię...

 

BTW. Wydałem w ciągu ostatniego roku więcej kasy na wycieraczki niż bym wydał kupując nową szybę z montażem :D. Ale za to teraz wiem, które wycieraczki najdłużej wytrzymają, czyli hybrydowe Denso :good: . Co ciekawe tanie Alci za 5 zł też nie są złe, ale jednak do Denso im trochę brakuje. Bosche (China) i Valeo ostatnio strasznie się popsuły, Motgum też- lipa. A problem z przeskakiwaniem wycieraczek leżał w szybie, a raczej w zbyt intensywnym polerowaniu starej szyby. Ciężko to wytłumaczyć, ale chodzi o "odsłonięcie odprysków". Paradoksalnie póki stara szyba jest porysowana- wycieraczka mniej się niszczy ;). W dodatku nałożenie NW tylko spotęgowało opór wycieraczek podczas pracy. Rezultat? Pierwsza lepsza ulewa czy kilka deszczowych dni w trasie i nowe super drogie high-endowe wycieraczki idą do kosza ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś założyłem NW,dość renomowaną,nowe wycieraczki z ASO i lewa wycieraczka skakała jak poj^^ana,założyłem starą,która ciut mazała i na gołej szybie to mi przeszkadzało,na szybie z nw,jakoś tak to się działo,że już było ok :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, wiesz płyn zawsze daje poślizg, więc nic dziwnego, że wycieraczka nie skacze ;). Jeśli to nie jest stara szyba, to ja bym usunął te NW, które masz, porządnie odtłuścił szybę, dał nowe NW i założył inne nowe wycieraczki (te skaczące już są zużyte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarrciN, i tak się pewnie skończy :/ szkoda.

 

lakikwap, wiesz płyn zawsze daje poślizg, więc nic dziwnego, że wycieraczka nie skacze ;). Jeśli to nie jest stara szyba, to ja bym usunął te NW, które masz, porządnie odtłuścił szybę, dał nowe NW i założył inne nowe wycieraczki (te skaczące już są zużyte).

No właśnie tak robiłem, już raz próbowałem, polerka, ipa, NW tym razem carlack i nic nie zmieniło.

Wycieraczki nie są zużyte bo mają znikomy przebieg.

 

[ Dodano: 3 Listopad 2013, 22:24 ]

a ja bym sie najpierw zastanowil czy wycieraczka jest pod odpowiednim kątem do szyby. bo jak jest za bardzo pochylona w jedna lub druga strone to zawsze będzie przeskakiwać

Wycieraczki "bezszkieletowe" więc ciężko coś tu zmienić, ewentualnie dogiąć ramię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak robiłem, już raz próbowałem, polerka, IPA, NW tym razem carlack i nic nie zmieniło.

Wycieraczki nie są zużyte bo mają znikomy przebieg.

 

Obie skaczą? Jeśli tylko jedna, to tak jak kolega napisał problemem jest wygięte ramię (temat wymiany i doginania ramion też mam za sobą). Jeśli dwie- oznacza to ich zużycie.

 

Temat jest niełatwy :D. Jak nie pozbędziesz się kłopotu, spróbowałbym nie nakładać NW przez jakiś czas, jeździć, machać wycieraczkami a po miesiącu, dwóch podjąć kolejną próbę z NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, mój śmieć jest chyba trochę podobny do Twojego Abartha :-] Wydaje mi się, mamy taki sam problem z tymi wycieraczkami. :D

U mnie tak: stara szyba i stare valeo - było ok. Nowe champiny ricambi fiat na starą szybę - skaczą. Dwa lata temu nowa szyba plus nowy champion - skacze, miesiąc temu kolejna nowa szyba i nowe valeo - dalej skacze. Jak to się u mnie mawia - w dupe uj. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierdo..ne korporacje, wycisnąć z człowieka co się da a potem wypi..lić na zbity pysk bez słowa wyjaśnienia :zly:

 

W dniu dzisiejszym dowiedziałem się, że w ramach prezentu Bożonarodzeniowego po świętach nie wracam do pracy. To się nazywa pożądna firma dbająca o pracowników - lecę ja i koleżanka. "Młody jesteś, dobrą szkołę masz... Poradzisz sobie..." :x

 

Nóż w kieszeni się otwiera! Człowiek stara się, zdrowie i nerwy zostawia w robocie a na koniec i tak wylatuje jak pies z pędzącego samochodu... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.