Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Te pomiary na SKP wykonywane metodą Eusama są "specyficzne". Tzn. trzeba wiedzieć jak je zinterpretować, bo jeśli mamy do czynienia z tylną osią w małym aucie z przednim napędem- podane "sprawności" są OK ;). Coś się działo z tymi nowymi amortyzatorami, że od razu pojechałeś na stację kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propekMONTER, A przed montażem były wciśnięte kilka razy na max i odpuszczone? Tak na sucho przed włożeniem do auta. Jeżeli nie to mechanik dupa i to nie pierwszy przypadek zabicia nowych amorków przez to niedopatrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układam od pewnego czasu kostkę brukową na podwórku. Nagle przyjechali panowie z gminy którzy poinformowali mnie, że sąsiedzi podpierdo^%i do gminy, że robi się kostkę. Okazało się, że trzeba zgłośic, iż zamierza się takie prace przeprowadzic. Ogólnie sąsiedzi to niezłe dziady. :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układam od pewnego czasu kostkę brukową na podwórku. Nagle przyjechali panowie z gminy którzy poinformowali mnie, że sąsiedzi podpierdo^%i do gminy, że robi się kostkę. Okazało się, że trzeba zgłośic, iż zamierza się takie prace przeprowadzic. Ogólnie sąsiedzi to niezłe dziady. :zly:

Z ciekawości -jakie konsekwencje? Matka robiła płot to wiem ze zgodę musiała mieć ale żeby kostka ? :wallbash: Wiem tez ze za wycięcie drzewa jest sroga kara ale ciekawi mnie co i jak z tą kostką :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część spraw wymaga tylko zgłoszenia a część pozwolenia.

Wujek np. wymieniał teraz okna i wymaga to tylko zgłoszenia. Jeśli zmieniałby kształt lub wielkość musiałby mieć zezwolenie.

Stawiając wzdłuż podwórka płot z płyt betonowych też musiał to zgłosić.

Zatem pewnie położenie kostki też wymaga zgłoszenia.

Niestety nic nie można zrobić na własnym podwórku bez zgody władzy ludowej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie do gminy a do powiatu prosta sprawa dwa papierki i mapka, a co do kary to zalezy o ludzi w nadzorze budowlanym bo sa tacy co karza zglosic i tyle a sa tez szluzbisci co kare przywala. Ja zawsze jak w pracy pytaja sie mni czy to trzeba zglaszac odp. "a rzyczliwych ma pan sąsiadów" :mrgreen: teraz wiesz ze lepiej dmuchac na zimne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie prace budowlane trzeba teoretycznie zgłaszać od bruku,okien,drzwi, po kopanie oczek wodnych,i stawianie od nowa kominów..Do gminy,powiatu,miasta..czy pod co się tam podlega.

I urząd ma 30 dni na odwołanie.Czy to naprawdę tak dużo napisać podanie i wydrukować w 2 egzemplarzach :? I na 99% jest to czysta formalności,gdzie urząd przyjmuje i nie wnosi sprzeciwu.

Większość gmin,miast ma już plan zagospodarowania przestrzennego i to przez to.

Z drugiej strony pomyślcie jak w gdzieś w dzielnicy domków jednorodzinnych,nagle jakiś oszołom stawia sobie 8 piętrowego klocka i przy okazji zakład produkcji asfaltu,albo betoniarnie.....i tak by się składało że jest idealnie na przeciwko waszego domu,i dzięki temu przez cały rok zasłania wam słonce i cały widok...Pycha pomysł- zero sprzeciwu w waszej strony? Pewno by była wojna na całego.

Cieszcie się ze wasze domy,budynki nie podlegają jeszcze pod konserwatora zabytków..Ja mam niestety tą przyjemność,gdzie przed wymianą ościeżnic w domu i rozwaleniem starego pieca kaflowego musiałem mieć opinie konserwatora jeszcze dodatkowo. :lol:

 

I cieszcie się że mieszkacie w Polsce,gdzie tak naprawdę jeszcze DUŻO można zrobić na "swoim"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony pomyślcie jak w gdzieś w dzielnicy domków jednorodzinnych,nagle jakiś oszołom stawia sobie 8 piętrowego klocka i przy okazji zakład produkcji asfaltu,albo betoniarnie.....i tak by się składało że jest idealnie na przeciwko waszego domu,i dzięki temu przez cały rok zasłania wam słonce i cały widok...Pycha pomysł- zero sprzeciwu w waszej strony? Pewno by była wojna na całego.

 

OK, a co to ma wspólnego z położeniem sobie kostki brukowej na podwórku? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escimo, utwardzenie terenu w większości przypadków wymaga zgloszenia wykonania robót właściwemu organowi.

Ważna jest powierzchnia jaką chcemy przystosować, sposób wykonania, ukształtowanie spadków w sposób nie powodujący spływu wód opadowych na działki sąsiednie, znaczenie dla organu ma też w niektórych przypadkach potencjalne utrudnianie dostępu do podziemnych sieci uzbrojenia terenu i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.