Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wkurza mnie od kilku dni, coś co nie potrzebnie zrobiłem tydzień temu. Otóż w sobotę umyłem porządnie autko, nałożyłem HDC + Glasur. Efekt, jak na 3 letnim lakierze bez korekty - MEGA. Coś mnie podkusiło, żeby w niedzielę położyć drugą warstwę przed wyjazdem. Położyłem i za jakąś godzinę miałem wyjazd do rodziny. Oczywiście musiało padać i chyba coś się popitoliło z woskiem :/ Poniżej fotki przed i dzisiejsze po deszczu :/ Mam nadzieję, że jutro się wypogodzi i wykonam proces od nowa.

 

20130425194448.jpg

 

20130504093010.jpg

 

20130504093017.jpg

 

20130504093025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba nie teges z moim Endurance. Położyłem dziada na tylnych gumach dobre dwa miechy temu i zostawiłem do leżakowania i przy zakładaniu letnich gum ze dwa-trzy tygodnie temu wymiziałem nowe przednie gumy i dziś powtórzyłem aplikacje bo opona może nie wyglądała jak bez dressingu, ale jakoś wyglądała na brązową a nie czarną :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Wkurza mnie od kilku dni, coś co nie potrzebnie zrobiłem tydzień temu. Otóż w sobotę umyłem porządnie autko, nałożyłem HDC + Glasur. Efekt, jak na 3 letnim lakierze bez korekty - MEGA. Coś mnie podkusiło, żeby w niedzielę położyć drugą warstwę przed wyjazdem. Położyłem i za jakąś godzinę miałem wyjazd do rodziny. Oczywiście musiało padać i chyba coś się popitoliło z woskiem :/ Poniżej fotki przed i dzisiejsze po deszczu :/ Mam nadzieję, że jutro się wypogodzi i wykonam proces od nowa.

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Zdarzalo mi sie wyjezdzac nawoskowanym Glasurem autem od razu na deszcz i nic takiego nie mialo miejsca - pieknie kropelkowal. Umyj go porzadnie na 2 wiadra i dopiero potem zobacz kropelki. Chyba, ze jakis kwasny deszcz... chociaz watpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeffik

 

W zeszłym roku miałem glasura . U mnie efekt taki jak u Ciebie pokazywał się po około 10 dniach od nałożenia , z tym , że przez pierwsze dni kropelki były idealne . Jedyne czego nie zrobiłem podczas aplikacji ,aby była prawidłowa to nie wygrzałem wosku . Zrobiłem wtedy 3 próby ( bez hdc , z hdc, ipa + hdc ) , za każdym razem wosk "znikał " po około 10 dniach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To moje doswiadczenia z Glasurem sa zgola odmiene- jeden z mniej wymagajacych woreczkow, jak bym go nie nakladal to lezal 2 miesiace i dluzej. Wydaje mi sie, ze nie przygotowujecie powierzchni jak trzeba i pozniej przez to szybko splywa. Pare razy kladlem go na jalowy lakier- prickbort, ironx, mocna piana (apc + tenzi truck), 2 wiadra, glinka. Po tym zabiegu 2 miesiace bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to dziwna sprawa. Umyłem właśnie przed chwilą autko, najpierw piana (VP NSF) później dwa wiadra i DG 901. Wodę niby zrzuca nieźle, ale kropelki takie jakieś dziwne. Nagrałem filmik w 720p, jak się zauploaduje to wrzucę.

Nie wiem, może to wina za słabego wypracowania HDC (ręcznie), może wina lakieru (pomimo 3 lat mycia zgodnie ze sztuką, w słońcu widać delikatne swirle, które schodzą po ręcznym potraktowaniu UC, ale jednak troszkę trzeba się namachać), a może jeszcze wina jakiejś kiepskiej partii Glasura. Sam już nie wiem. :o

 

[ Dodano: 4 Maj 2013, 19:40 ]

To moje doswiadczenia z Glasurem sa zgola odmiene- jeden z mniej wymagajacych woreczkow, jak bym go nie nakladal to lezal 2 miesiace i dluzej. Wydaje mi sie, ze nie przygotowujecie powierzchni jak trzeba i pozniej przez to szybko splywa. Pare razy kladlem go na jalowy lakier- prickbort, ironx, mocna piana (apc + tenzi truck), 2 wiadra, Glinka. Po tym zabiegu 2 miesiace bez problemow.

 

Lakier przygotowany jest dobrze. Był i prickbort i iron, była piana z apc, była glinka i mycie na dwa wiadra. Później HDC i Glasur. Być może to, że tuż przed wyjazdem położyłem drugą warstwę wosku ( jakieś 12 godzin po pierwszej) i wyjazd na nie sprzyjającą aurę spowodowało osłabienie działania wosku.

 

Edit: Obiecany filmik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeffik, bardzo słabo - świeżo położony Glasur powinien dużo lepiej zrzucać wodę. Wyraźnie widać, że tworzą się tafle wody a powinny ładnie i szybko kropelki uciekać. Wg mnie czeka Cie nowa aplikacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje doswiadczenia z Glasurem sa zgola odmiene- jeden z mniej wymagajacych woreczkow, jak bym go nie nakladal to lezal 2 miesiace i dluzej. Wydaje mi sie, ze nie przygotowujecie powierzchni jak trzeba i pozniej przez to szybko splywa. Pare razy kladlem go na jalowy lakier- prickbort, ironx, mocna piana (apc + tenzi truck), 2 wiadra, Glinka. Po tym zabiegu 2 miesiace bez problemow.

 

 

Myślę , że moim przypadku powierzchnia była przygotowana wtedy jak należy , lakier był wypolerowany 2 czy 3 miesiące wcześniej , przed nałożeniem Glasura mimo iż auto było niemalże idealnie czyste , było mycie tar remover, iron x i glinkowanie , ze względu na to że był to mój pierwszy wosk z tej półki , wszystko zrobiłem dużo staranniej niż w przypadku tańszych wosków , było to dla mnie wielkie wydarzenie , wszyscy sąsiedzi wiedzieli , że nakładam dobry wosk :D . W przypadku innych wosków, które miałem , nigdy aż tak nie celebrowałem nakładania i woski leżały miesiąc czy półtora ,a coli nawet dwa i pół . Może trafił mi się przemrożony itp . :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burner, Mam tego Parkside'a z Lidla, co go przecenili teraz na 399zł (ja dałem 444zł) :x:mrgreen:, a co? Coś nie tak?

 

jeffik, bardzo słabo - świeżo położony Glasur powinien dużo lepiej zrzucać wodę. Wyraźnie widać, że tworzą się tafle wody a powinny ładnie i szybko kropelki uciekać. Wg mnie czeka Cie nowa aplikacja ;)

 

Tak właśnie zrobię, i zobaczę wtedy jak sprawa wygląda po paru dniach. Przy okazji mam pytanko, po jakim czasie można nakładać drugą warstwę wosku, bez ryzyka, że coś pójdzie nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba nie teges z moim Endurance. Położyłem dziada na tylnych gumach dobre dwa miechy temu i zostawiłem do leżakowania i przy zakładaniu letnich gum ze dwa-trzy tygodnie temu wymiziałem nowe przednie gumy i dziś powtórzyłem aplikacje bo opona może nie wyglądała jak bez dressingu, ale jakoś wyglądała na brązową a nie czarną :o

 

EEE Synek!! ;) Nie zapominaj skąd masz Endurance 8-) Są 2 wyjścia: albo nie domyte dobrze koła lub opony nie widziały nigdy prawdziwego dressingu :D Stąd piją jak głupie. Moje zimówki leżą w garażu po pół roku i wszystko jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

picollo, opony myłem dosyć długo i intensywnie APC aż pieniło się czystą pianą. Co do dróg, to rzeczywiście mam pod domem drogę gruntową i może tutaj tkwi problem. No nic. Nałożyłem jeszcze raz i najwyżej będę częściej odwiedzał bezdotyki :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam porady. Kupiłem gwint, siedzi pięknie, wszystko pięknie, start nieporównywalny. Ale dziś okazało się, że trzeszczy, co robić ? :dontknow::dontknow::dontknow: Chłopaki w Grójcu mówili, że TAT to markowy gwint, MTSy też wsadziłem i też dobrze to wszystko pracowało przez te 20-25 km, a teraz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.