Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

- jeździć Passatem kombi w tym śmiesznym niebieskawym kolorze,

West :good: Epicko napisane, ze swadą, humorem. Rozwalił mnie fagment o Pasku w kolorze skradjącym się ku chabrowym odcieniom :mrgreen::good:

 

Czekam na następne paszkwile. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capaz, bezustanne pieprzenie o tym co mogłem sobie kupić zamiast kosmetyków, przykurzone auto = "no proszę taki wielki :ad: a brudnym jeździ", "tu jest ryska :?:mrgreen: ". Cały czas jakieś idiotyczne drwiny. Wolę jeździć syfem jak 95% społeczeństwa i się nie denerwować.
u mnie to samo... :lol: ja mam gdzies docinki, jednym uchem wpadnie drugim wyleci i tyle 8-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa.

 

Ale niestety taka jest rzeczywistość, ciężko się żyje wśród takich ludzi ale jakoś trzeba sobie z nimi radzić. Kiedy sąsiad zaczepnie pyta "co tam sąsiad, znowu pucujesz? wiesz, że szybciej już nie pojedzie?" to odpowiadam pytaniem "a jak tam Twój sąsiedzie samochód? wciąż bity "tylko" 5 razy?" albo "słyszałem sąsiedzie, że tym razem zaszalałeś i zalałeś gazu do pełna, teraz Twoje auto jest warte już okrągłą stówę" - jak widzicie nie patyczkuje się z takimi.

Taka ich mentalna Sachara bardzo mnie bawi, słuchanie ich "ochów i achów" jakie to okazje z Niemiec sprowadzili, te ich Audi A3 z '96 z przebiegiem 80.000km pieszczone Cifem, te Golfy II po żonie chirurga - no żyć nie umierać. Szkoda, że już trzecia z ich okazji rdzewieje na ich posesji otoczona metrową trawą.

 

Dzisiaj na przykład, podczas popołudniowej zdziwił mnie fakt dużej ilości aut na drodze, aut o dość mocno ugruntowanej pozycji na Polskim rynku motoryzacyjnym, posiadającym liczne grono wielbicieli. Pierwsza myśl - może dziś rolnicy dostają jakieś dotacje i zjechali się po ich odbiór z okolicznych wsi? Wtem wyprzedza mnie na "podwójnej" przepiękny bolid koloru hologramix z dwiema rynnami pod zderzakiem.. ocknąłem się! przecież dziś rusza ta słynna VWMANIA!

Koniec przejażdżki pomyślałem, czas do domu - auto do garażu - trzeba się schować zanim zjedzie się ta chorda. Co roku to samo - tabuny pijanych i naćpanych rajdowców pokazuje szczyty swej głupoty na publicznych drogach w ich "klasykach" dudniąc przy tym niemiłosiernie ich "karałdio" i paląc gumy na osiedlowych uliczkach.

 

Oj, dobrze, że to tylko dwa dni - oby tylko ktoś przez nich nie zginął.

Oczywiście pozdrawiam wszystkich uczestników VWMANIA 2012 którzy przyjechali tam faktycznie jako pasjonaci marki, ludzi zdroworozsądkowych i kulturalnych którzy potrafią uszanować czyjeś zdrowie i życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ? Caly dzien brak pradu......

 

Aluminiowy kabel cztero zylowy na trzy fazy uszkodzil sie wewnetrznie :cry: od skrzynki poza domem do rozdzielni w domu brak pradu ( cala instalacja ma 2 lata :wallbash: )

 

Kabel idzie pod kostka,pod tujami przy ogrodzeniu pod wmurowana brama i ogolnie gdyby gdzies tam sie uszkodzil to tylko strzelac w leb i nic innego.

 

Przyjechal gosc ze sprzetem rodem z NASA i wybadal gdzie jest uszkodzenie,co do centymetra :shock: na cale szczescie uszkodzenie zaraz za glowna skrzynka poza domem,a dokladniej w murze ktory wprowadza kabel do mnie na dzialke.. kopania sporo,bo ponad metra przed i za murem,mufa,sztukowanie,zgrzewanie.. szczescie w nieszczesciu ze kopanie tylko w ziemi,a nie pod kostka :shock:

 

kable grubosci malego palca,a cala wiazka pewnie reki - masakra :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowy kabel cztero zylowy na trzy fazy uszkodzil sie wewnetrznie :cry: od skrzynki poza domem do rozdzielni w domu brak pradu ( cala instalacja ma 2 lata :wallbash: )

 

2 lata i aluminiowy przewód? Co to za emeryci ci go kładli ?? :wallbash::wallbash::wallbash: o 4 żyłach już nie wspomnę,ale to było modne za czasów świetności aluminiowych przewodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszytkie warunki dobrego polozenia kalba sa zachowane to miedzialny czy aluminiowy nie ma znaczenia,elektrownia ciagnela "ze slupa" aluminiowy wiec lipy nie ma. Miedziany jest jedynie srednicowo dwa razy mniejszy od aluminiowego.

 

A ile ma byc kabli na 3 fazy + zero ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe,kazdy snuje inna teorie,jedni mowia tylko aluminiowy inny tylko miedziany :-] prawda jest taka ze i ten i ten jesli jest dobrze polozony z zachowaniem odpowiednich procedur bedzie na wieki.

 

Elektrownia skorzystala z tego ze robilem prad do siebie do domu i pociagneli kabel na przyszlosc - sa plany na budowe osiedla,kable alumininiowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the_rahzel kable aluminiowe są cały czas stosowane, przynajmniej tak jest w mojej okolicy, prawda jest taka, że kable miedziane są sporo droższe od aluminiowych i często ten czynnik jest decydujący o wyborze materiału żyły. A co do ilości żył to kwestia w jakim układzie pracuje sieć TN-C 4 żyły, TN-S 5 żył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.