Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szczerze mówiąc to nie wierzę w te bzdury ze woda zdrożeje o 100% bo to by się skończyło wojną domową albo załamaniem gospodarki.

Dziennik ostatnio zaczyna przypominać Fakt czy SE.

 

BTW:

Idąc drogą UK można zbierać wodę z deszczówki i ją wykorzystywać do celów typowo "podwórkowych" :)

Skutkuje to zaporowymi ulgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro00, artykuł do którego się odnosimy opublikowaly w tym tygodniu w zasadzie wszystkie dzienniki, od tych uważanych za szmatlawe i populistyczne po te uważane za światłe i trendy od info na wp.pl, poprzez Dziennik, RP, Puls Biznesu, Wprost, GW, etc. (kolejność przypadkowa).

 

Cena niestety pójdzie znacznie do góry za opłaty wodno-ściekowe bo wzięliśmy pieniądze z UE na modernizację i budowę oczyszczalni i innej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej podpisując zobowiązania. Wy nam dajcie forsę a my zrobimy z Polski kraj oligocenką płynący.

 

Warunki zawieszające dofinansowania są tak masakrycznie wynegocjowane (Miller z Kwaśniewskim mieli zawiązane oczy jak podpisywali taktaty i aneksy i z podniecenia, że znajdą się w kilkutomowej encyklopedii skajką oprawionej jako ojcowie wprowadzający nas w wielki świat biznesu i krainy forsą płynącej), że niestety oprócz zwrotu pieniędzy, których nie umiemy wydać albo wydaliśmy na coś innego, dodatkowo za każdy określony w umowie okres zwloki płacić będziemy kary aż do dnia kiedy przetniemy wstęgę otwierającą wymaganą przez traktat liczbę oczyszczalni.

 

Fakt, że nie ma pieniędzy to takie info uspokajające wysyłane do ludzi: "My chcieliśmy zbudować tą infrastrukturę ale ta niedobra Unia nie chce dać pieniędzy, no i co my mogliśmy zrobić?".

 

W kolejce do budowy oczyszczalni i spalarni (w zasadzie, to już kwestia dogadania szczegółów) i infrastruktury z nimi związanej stoją już firmy prywatne z głównie zagranicznymi kapitalami zakłądowymi, które w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego od gmin dostają ziemię w dzierżawę na kilkadziesiąt lat plus inne zwolnienia a w zamian zobowiazują się do zbudowania oczyszczalni i czerpania z niej zysków, więc pro bono nikt nie będzie oczyszczał wody inwestując kilkaset milionów EUR- musi się to zbilansować i musi na siebie zarobić kosztem abonenta.

 

Jeżeli ktoś nierzetelnie wywiązuje się z umowy, którą podpisał to nie widzę problemu dlaczego Unia ma nas nie złupić na kasę. Chciałeś-masz, a teraz oddawaj forsę biznesmenie, niepotrafiący policzyć dobrze do stu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zawsze śmieszy jak po wejściu do UE wszyscy się tak podniecili ze będą dopłaty i wgl. eldorado :D

Nikt niestety nie pomyślał że dopłaty się kiedyś skończą i pieniądze trzeba będzie pompować do UE ,a więc w przeciwnym kierunku niż do tej pory.

W zależności od tego czy pieniądze zostaną wykorzystane/zainwestowane czy też "przejedzone" - będzie zależeć czy w ogóle będziemy mieli z czego spłacać te składki.

 

Mam ciekawy przykład ze swojej rodzinnej miejscowości:

Wybudowano lanserską ,największą w powiecie, halę sportową i obecnie kończą budowę basenu a wiec kasa niby wykorzystana.

Pieniądze były z UE wiec gmina nie zbiedniała.

Co z tego skoro teraz trzeba to wszystko utrzymać i nie ma pieniędzy :lol:

Dochód z wejściówek za bilety ? Nie ma szans, bieda z nędzą.

I najlepsze , kiedy by człowiek nie wszedł (nawet dzieciaki w czasie ferii) to jest odpowiedź ciecia, jedyna u słuszna, - nie można wchodzić, zamknięte :lol:

Pytam się po co to było?

No ale, masy są zadowolone a to ważne przed wyborami.

 

Tak będzie dopóty, dopóki za biurkiem będą siedzieli urzędnicy których edukacja skończyła się na etapie szkoły średniej (a i to bardzo często nie zawsze).

Brak długofalowego myślenia i głupota ludzka niestety prowadzi do zguby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się z telefonami od Spamerów z ofertami reklam w telefonach na karte?. Dość dziwna sprawa bo raczej w telefonach na karte jeszcze się z tym nie spotkałem. Odebrałem dzisiaj dwa telefony o następującej treści:

-Czy ma pan telefon w orange

-Czy jest pan jego włascicielem

-Czy jest pan pełnoletni

i dalej już nawet nie słuchałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowano lanserską ,największą w powiecie, halę sportową i obecnie kończą budowę basenu a wiec kasa niby wykorzystana.

Pieniądze były z UE wiec gmina nie zbiedniała.

 

Raczej zbiedniała ;) UE taka wspaniała nie jest i z reguły nie finansuje takich projektów w 100%. Gminy z sporą część finansują ze swojego budżetu. Efekt jest taki, że wiele gmin się znacznie zadłuża tylko po to by wykorzystać środki z UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał tak zwał.

A najlepiej miałowy.

 

a miałeś kiedyś miałowy??

A czyściłeś kiedyś piec miałowy?? :)

Jeśli uważasz, że najlepiej miałowy to albo go nie masz i nigdy go nie czyściłeś, albo nie miałeś do czynienia z ekogroszkiem ;)

Jak kupiłem używany dom 5 lat temu, zrezygnowałem z podpisywania umowy z Gazownią i poszedłem w ekogroszek.

Po 2 latach powiedziałem : STOP.

Dosyć miałem ciągłego wybierania z popielnika, częstego przesypywania niespalonego groszku, raz nawet czadem się prawie załatwiliśmy.

To oczywiście nie jest wina groszku jako takiego, po prostu zbieg różnych okoliczności + pech.

W domu miałem zimą 21-22 stopnie.

Aktualnie wróciłem na gaz, opłaty trochę wyższe, ale temp. 19 st. oczywiście chłodniej. ale zdrowiej :D

Przechodzac przez kotłownię z garażu tylko sobie zerknę na kontrolki pieca, czy temp. zewn lub wewn. i na tym się kończy moja nad tym uwaga (aż do zapłaty faktury za gaz)

Robiłem kiedyś z kumplem analizę opłacalności solarów.

Wtedy jeszcze nie mówiło się o dopłatach do takich instalacji.

Ale wyszło że skoro i tak mam gaz i płacę latem abonament to podgrzanie wody to pikuś, Więc solar zwrócił by się po zirka 15 latach.

Wszystko jest dla ludzi, ale trzeba z głową.

Czasem słuchanie rad innych wychodzi na dobre, czasem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się z telefonami od Spamerów z ofertami reklam w telefonach na karte?. Dość dziwna sprawa bo raczej w telefonach na karte jeszcze się z tym nie spotkałem. Odebrałem dzisiaj dwa telefony o następującej treści:

-Czy ma pan telefon w orange

-Czy jest pan jego włascicielem

-Czy jest pan pełnoletni

i dalej już nawet nie słuchałem :D

 

 

Chyba do każdego dzwonią.

Wczoraj dzwoniła do mnie kobieta pow stanowczo że nie jestem zainteresowany jaką kolwiek ofertą.

Dziś ta sama sytuacja wreszcie użyłem argumentu i pow że nie mam 18 lat (mam nadzieję że zadziała) :lol::lol::D i że wczoraj do mnie już ktoś od nich dzwonił to uzyskałem odpowiedź "tak zgadza się koleżanka do pana dzwoniła"

Najlepszy teks:

-mam przygotowaną ofertę dla pana potrzeb

-Więc pytam z kąt ona wie jakie są moje potrzeby?

-No właśnie chciałam to teraz omówić..." .

 

Chyba myślą że jak człowiek wczoraj nie chciał to może dzisiaj będzie chcieć.

Tak samo sprawa się ma z M bankiem,minimum raz w tygodniu dzwonią czy nie chce kredytu lub debetu :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślą że jak człowiek wczoraj nie chciał to może dzisiaj będzie chcieć.

Trochę inaczej to działa, jeżeli byłeś dla nich nie miły to oni robiąc Tobie na złość zaznaczą Cię w systemie jako klienta niezdecydowanego i dzwonią wtedy po kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.