Skocz do zawartości

O jakości starych i nowych samochodów


APC

Rekomendowane odpowiedzi

APC tak czytam Twoje posty i widać że ewidentnie przyczepiłeś się do BMW,jeździj sobie tą swoją gównianą HONDĄ i się ciesz że Ci się nic nie psuje,nie dokładasz ani złotówki i jest wspaniale,i nie gadaj głupot że BMW nie jest klasą premium bo jest.Rozpisujesz się o tych najnowszych modelach ciekawy jestem czy chociaż jednym z nich jeździłaś jakiś czas ? żeby stwierdzić takie rzeczy,jestem prawie pewnie że naczytałeś się na jakimś forum i teraz udajesz eksperta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Marco, Daj mu się dowartościować :-]

Ten temat prowadzi tylko i wyłącznie do tego, że wszystko, co będzie tu napisane będzie usprawiedliwianiem wyboru swojego auta lub przedstawieniem swoich motoryzacyjnych przekonań, niekoniecznie mających jakiekolwiek podstawy.

Ja np. nie trawię niemieckiej motoryzacji (z małymi wyjątkami) i kocham japońce ale świadomy jestem, że tak na prawdę to tylko moje przekonania.

W takim temacie powinni tylko zabierać głos Ci, którzy przerobili w kilkadziesiąt różnych aut, różnych marek podczas normalnej eksploatacji. Inne osoby raczej nie będą ani wiarygodne, ani kompetentne w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsze materiały nie dotyczą tylko bmw ,kazdy koncern chce jak najnizszym kosztem zrobic nowe auto i oczywiscie sprzedac drozej niz poprzedni.Szukac jakosci pozostaje jedynie w modelach usportowionych Bmw M Audi S itp no i w limuzynach bmw 7 audi a8 ..takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco specjalnie tak to dosadnie napisałem żeby każdy zrozumiał o co chodzi.

APC dla mnie osobiście próbuje zniechęcić do marki bo jej poprostu nie lubi i tyle i nie mam nic do tego,jego sprawa ale jak ktoś porównuje BMW do dużo niższych marek to coś jest nie halo.

Szwejk to chyba najrozsądniejsza odpowiedź na wszystkie posty :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukac jakosci pozostaje jedynie w modelach usportowionych Bmw M Audi S itp no i w limuzynach bmw 7 audi a8 ..takie jest moje zdanie.

 

Ja mam dokładnie przeciwne zdanie.

Wydając z roku na rok coraz większe kwoty na przykładowo auto klasy średniej, uważam że klient mam prawo spodziewać się przyzwoitej jakości, mało tego coraz wyższej, nie niższej.

Biedne, oczerniane BMW jest idealnym przykładem na to jak jest naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC dla mnie osobiście próbuje zniechęcić do marki bo jej poprostu nie lubi i tyle i nie mam nic do tego,jego sprawa ale jak ktoś porównuje BMW do dużo niższych marek to coś jest nie halo.

 

Jeśli mogę wtrącić swoje zdanie, chyba źle zrozumiałeś słowa kolegi APC.

 

A porównywanie aut marek premium do "zwykłych" w obecnych czasach wcale nie jest głupim pomysłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

binkowski91,nie będę się więcej wtrącał w ten wątek ale powiem jedno wsiądź np do 5 letniego BMW i do 5 letniej Skody i powiedz czy można porównywać te dwie marki (chodzi mi ten o ich wnętrze,plastiki,przyciski,wykonanie) bo myślę że nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co było kiedyś już nie powróci...Kupując auto w latach 80/90 miałeś pewność że samochód będzie jeździł kilkanaście/dzięsiąt lat. Teraz to inna bajka, przez czas gwarancji najlepiej niech się nie psuje, kolejne pięć lat marka kasuje na serwisie a później auto na złom i po nowe do salonu.

Ostatnio mechanik wiózł mnie e34 525 z 88r. Byłem w szoku jaka cisza była w środku, nic nie skrzypnęło ani nie trzasnęło. Szwagier ma x6 i czuć że to już nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że producenci mogliby zaprojektować i wykonać auto które wytrzymałoby np. milion kilometrów, ale jest to ekonomicznie nieuzasadnione, gdyż potencjalny Kowalski jeździłby nim zbyt długo, nie kupując nowego ani nie dając zarobić ASO na kosztownych naprawach.

 

Producenci poszli po rozum do głowy, nie robią zbyt trwałych aut, auto ma się psuć, to jest normalne, na tym zarabia serwis, to jest główny dochód, auto ma się zużywać (w sensie wykończenia - tapicerki) staje się zatem nieatrakcyjne i potencjalny Kowalski idzie po 3 latach do salonu po nowe (a nie po 10 latach).

 

 

Jeszcze jedna sprawa odnośnie trwałości silników - powszechne jest chwalenie aut turbodoładowanych które rozwijają jak największy moment obrotowy przy jak najniższych obrotach. Słyszymy to w każdym programie motoryzacyjnym i czytamy w każdej gazecie, jesteśmy zachęcani do jeżdżenia "momentem obrotowy" na niskich obrotach, może jest to przyjemne dla naszego tyłka, ale dlaczego nikt nie powie jak bardzo szkodliwe jest to dla układu przeniesienia napędu oraz samego silnika? Występują wtedy na prawdę ogromne przeciążenia. Przez to też co chwila słyszymy o padającym dwumasie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam i czytam o tych coraz to gorszych autach i sam do siebie się uśmiecham że zamieniłem 5 letnią octavię II na 10 letniego land cruisera j90 :D czuć klimacik dizajnerski z lat 90 ale jakość również jest z lat 90- na szczęście ;):-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maru i o to właśnie chodzi, obecnie można jeszcze kupić auto które przejeździ kilkanaście lat, ale co będzie za jakiś czas. Zostaną nam same tfsi, tdci, hybrydy, cały downsizing :( Chyba trzeba schować głęboko w garaż 528, przepalać co jakiś czas i trzymać na ciężkie czasy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem ze w przypadku Hondy jest podobnie... nowe psuja sie czesciej, juz nie maja tego charakteru jak kiedys itp itd i tak samo jako milosnik Hondy zdecydowalem sie na 14 letnia Honde Integra TypeR z przebiegiem 120k :D A nie cos nowszego.... bo nowe nie maja duszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sucre, Nie wspominając już o tym że w nowych autach niewiele można samemu zrobić- bo komputer to , komputer tamto, adaptacja czujników itd. strasznie mnie to denerwuje... silniki całe zabudowane plastikiem widać tylko pomarańczowy kurek od wlewu płynu do spryskiwaczy :P

 

owszem nie neguję "fajności" nowych aut ale boli mnie ich rosnąca kiczowatość i delikatność na wszystko :o

 

[ Dodano: 8 Luty 2013, 19:37 ]

Maru 123 napisał/a:

na szczęście

 

To jeszcze napisz ile tego szczescia szukales ;)

 

z większym i mniejszym zapałem ale ok 2 lat... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie można definitywnie stwierdzić, żę nowe auta są gorsze.

Pod wieloma względami są lepsze:

- są bezpieczeniejsze

- wygodniejsze

- lepiej się prowadzą

- mają bogatsze wyposażenie

- lepsze osiągi przy niższym spalanie

 

a, że czasem coś zaskrzypi czy się zepsuje - no cóż coś za coś. Zauważcie jednak, że bardzo rzadko w nowych autach awarie unieruchamiają auto. Z reguły wyskoczy jakiś błąd, silnik przechodzi w tryb awaryjny itd. ale auto nie staje na środku drogi jak to bywało w tych "bezawaryjnych starych autach".

 

I na koniec pytanie do narzekających na nowe auta - kto z Was ma auto z poprzedniego wieku? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.