Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound na Lanosa ?


Rekomendowane odpowiedzi

To tylko jeden ze składników. Jeśli chcesz kompleksowo odświeżyć lakier, warto go najpierw wyglinkować, następnie użyć środka lekkościernego (Meguiar's UC jest jednym z mocniejszych, możesz też kupić np. SwirlX lub ScratchX), a na koniec musisz zabezpieczyć to woskiem. Pamiętaj również o odpowiednich aplikatorach.

 

Pytania: w jakim stanie jest lakier, jaki typ (akryl czy metalic) i jaki masz budżet? Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że do ręcznego zastosowania UC jest okej, a na to należy położyć wosk i efekt będzie całkiem fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zabezpieczeniu woskiem to sprawa jest jasna ,że tak. Ogólnie jest nie zły jak bo niektórzy nie dowierzają, że ma tyle lat. Budżet mam rozciągnięty w czasie i odkładam powoli drobne. Aha lakier perła. Prace zamierzam prowadzić maszynowo ale muszę uzbroić polerkę w pady. Na początek jakie to minimum? Dzięki za zainteresowanie moim postem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, po to jesteśmy :) Mamy nadzieję, że później pochwalisz się efektami prac. Najlepiej byłoby kupić glinkę (ok. 100 zł, niekoniecznie Meg's) i zastosować ją z Quik Detailerem lub nawet ciepłą wodą z szamponem, później cleaner i na koniec wosk.

 

Jeśli masz zamiar robić auto maszynowo, polecam lekturę odpowiednich wątków na naszym forum. Pisali o tym wielokrotnie np. PN, julian i Łukasz. Wtedy zamiast opcji cleanera musisz zainwestować w pady i środki - ścierny oraz wykańczający/polerujący (nie jestem ekspertem, więc niech mnie ktoś poprawi, jeśli błądzę ;)

 

Z palety Meguiar's to będzie np. Dual Action Polish i Speed Glaze. Na pewno na maszynie efekt będzie niemal idealny, a wosk można już chyba nałożyć ręcznie :) To jednak temat na zupełnie inną dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z palety Meguiar's to będzie np. Dual Action Polish i Speed Glaze. Na pewno na maszynie efekt będzie niemal idealny, a wosk można już chyba nałożyć ręcznie :) To jednak temat na zupełnie inną dyskusję.

 

Tylko małe wtrącenie: zdecydowanie w to miejsce polecam M105 i M205, ale to są środki profesjonalne więc na początek polecałbym użyć odpowiednio Ultimate Compound i SwirlX.

 

Na forum jest wiele wątków z tym co i jak się po kolei robi więc spokojnie poprzeglądaj tematy i na pewno wiele rzeczy się Tobie rozjaśni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z UC i SwirlX też można pracować maszynowo i nie trzeba wykańczać.

 

Oczywiście, że można :good:

 

Kolejny raz Luki był szybszy.

 

Hehe, o całe 2 minutki :kox:

 

A czy jest właśnie sens pojechać maszyną UC a potem wykończyć Swirlx. Bedzie duża róznica niż po samym UC ?

 

Po UC mogą zostać jakieś hologramy i spotkałem się z tym kilka razy więc lepiej wykończyć. Aczkolwiek to nie reguła, bo można tak użyć UC, że wykończenie SwirlX nie będzie konieczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwacz, ja trochę z innej strony uderzę. moją pierwszą w życiu pracą zrobioną polerką był ciemno-zielony lanos. zrobiłem do niebieskim padem 3M i Ultrafine. na początek polecam Ci właśnie niebieski, wykańczający pad i to tego swirlX albo właśnie Ultrafine od 3M. Mimo, że posiada nieco wypełniaczy, to jest bardzo dobrym produktem do rozpoczęcia przygody z polerowaniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja bym sprubował swirlX i DC2 jeżeli lakier nie jest mocno zniszczony i na koniec wosk, jeżeli jest dość mocno zniszczony to UC i DC2. Ostatnio w ten sposób robiłem auto i jestem bardzo zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, chłopaki.

 

Chyba masz na myśli wosk, a nie DC2 ;) DC2 to politura, której zastosowanie jest zasadne raczej na ciemnych lakierach. Ale pod kątem ręcznego stosowania na pierwszy raz SwirlX plus wosk to niezły, ekonomiczny scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli DC2. SwirlX lub UC - usuniecie rys, DC2 - do wydobycia głębi koloru i uzyskania naprawde fajnego efektu, Na konie wosk np NXT 2.0 - do konserwacji i zabezpieczenia powierchni. U mnie dało to bardzo fajny efekt. Aczkolwiek ekonomicznie SwirlX + wosk zgadzam sie ze to dobry scenariusz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wstyd pisac na tym forum o technologi likwidacji tych rys. Czarna kropka dostała zaprawkę z pędzielka. Jak sie przyjrzysz na fotce to zobaczysz minimalnie

 

Zawsze pytam o coś takiego, bo jest tyle kombinacji różnych środków, gąbek i tyle czynników wpływających na to, że za każdym razem można dowiedzieć się nowych rzeczy. Poza tym skoro jest to "forum o likwidacji rych", więc powinno się o tym gadać, nie myślisz? No logika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.