Jump to content

Co zrobić z takimi felgami ?


machinesjb

Recommended Posts

Witam. Kopyta mojej kluski są lekko pofatygowane czymś co wygląda na korozję :o . Nie mam za bardzo pojęcia co to jest. Czy to schodzi lakier czy rdzewieje aluminum. Proszę o pomoc jak przywrócić blask :ad::cry:

 

792db5707ee465b209b001c4292ab11a4381_min.jpg

 

4eff04ee9928875a2dc338a2c68c65e016254_min.jpg

 

12a5699ed50faaeca9171fc5b179c48316485_min.jpg

 

Mam nadzieję że nie uraziłem nikogo przedstawiając trochę brudne felgi :oops: . Czarne tło jest w porządku - interesuje mnie ta strefa bezbarwna. Wyczyściłem tylko ją do fotki.

Link to comment
Share on other sites

Czy mogę to zrobić sprayem ?? Może jest jakiś dobry spray.

 

możesz, tylko weź pod uwagę, że może być ciężko dobrać odcień kolorów do pozostałych felg. Ja malowałem jedną i delikatnie się różni odcień a poza tym nic się z nią nie dzieje

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie cztery tak wyglądają :D . Co do fachowca to teraz chwilowo cierpię na nadmiar wolnego czasu i szukam sobie zajęcia.

 

Swoop

jak malowałeś ? jaki spray i przygotowanie powierzchni ?

napiszę jeszcze raz że chcę malować tylko to co pokryte klarem, czarne nie ruszam. Chciałbym zetrzeć ten klar i nanieść na nowo. Tylko nie wiem jaki paier zastosować by klar się chycił.

Zainteresowała mnie też polerka na lustro, ale nie wiem czy będzie mi się chciało co roku polerować na nowo.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Swoop, zauważ, że Twoje felgi są lakierowane. Podkład, kolor i bezbarwny. Felgi o których mowa są polerowane. Czy jest jakiś lakier który będzie trwały na polerowanym alu?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Oczywiście , że tak ale nie wiemy jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć.

Czy ma być polerowane alu i klar czy podkład, baza i klar

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o moje felgi to mogą być mat. Innymi słowy przetrę takim papierem, który jest najlepszy pod klar w sęsie przyczepnościowym. Nie zależy mi na lustrze, po prostu nie chcę taki obdartusów. Wymyśliłem sobie że polakieruję te przody sa srebrny, zbliżony do koloru auta, a na to klar. W garażu mam kompresor i pistolet, ale w wersji mało profesjonalnej, nigdy też nie mieszałem lakierów, więc padło na sprey.

 

Mam 3 rozwiązania

 

- klar bezposrednio na aluminium

- polerowanie bez lakierowania i dwa razy w roku poprawka polerska (lub częściej)

- polecenie jakimś kolorem

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Te ranciki nie są kolorowe. Z tymi rantami jest różnie, czasami w lepszych felgach są pokrywane specjalnym teflonem a czasami jakimś lakierem bezbarwnym. Jest to nakładane na gołe delikatnie zfrezowane amelinium, żeby się lepiej trzymało.

Trzeba zerwać tą warstwę która jest nałożona na gołym aluminium i będzie to wyglądało pro. Są różne metody: scansol - najlepsza, ale trzeba uważać żeby nie pochlapać innych rejonów felgi ponieważ scansol zżera lakier a nie chcemy chyba mieć łaciatych felg? Nakładamy fragmentami bo scansol mimo że jest w żelu to i tak ciężko upilnować najbardziej efektywną grubszą warstwę preparatu żeby nie spłynęła gdzie indziej.

Papier ścierny - duuuużo roboty. Najpierw duże gradacje a jak do aluminium dotrzemy to papier wodny od dużych gradacji do 2500 + polerka na koniec.

Trzeci wariant nóż odpowiedni ze ściętym czubkiem na kształt dłuta dobrze naostrzony i zrywamy. A później papierki wodne - troszkę szybsze ale trzeba robić to z dużą wprawą żeby nie porobić nożem bruzd głębokich + polerka na koniec.

 

U Ciebie nie można sobie wyobrazić lepszej roboty. Felgi będą wyglądały pro nawet jak nie ruszysz gwiazdy tylko te paseczki na rantach. Zaznaczyłem na zdjęciu o co mi biega. Felgi i tak odżyją.

http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... b001c.jpg/

 

Scansol w akcji

msys2.jpg

 

I Felga po polerce.

felgae.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kolego jakie masz parametry felg? 4x8J czy 2x8J i 2x9J ? :D

 

 

Ja mam swoje tak samo jak twoje zrobione :) Czarny rotor i rant w polerce :) A dokręcane rotory mam srebrne ori :) I takie rozwiązanie jest najpiękniejsze :)

 

Podgląd w mojej miniaturce :)

 

 

 

A co do felg to tylko polerka na tym wzorze :)

Link to comment
Share on other sites

Witam.

 

Chciałem się podpiąć pod temat. Szybkimi krokami Zima ucieka od nas a co za tym idzie, pomalutku szykujemy się do zmiany kółek. I tutaj moje pytanie. Troszeczkę chciałem odświeżyć swoje dwa komplety. Poniżej załączam zdjęcia:

 

Zimowy komplecik:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be0 ... ceb12.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ec ... 64cd7.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74d ... d1190.html

 

Letni komplecik:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c3 ... 1a229.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5bc ... ed8dc.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a7 ... 2f6cf.html

 

Dekielki do letnich:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bd4 ... a28f6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0a3 ... 40cc5.html

 

Nadmienię że wszystkie alusy mają porównywalne defekty.

 

Nie chcę oddawać alusów do zakładu gdyż mam troszkę czasu i sam bym się pobawił. Był bym wdzięczny za wszelkie sugestię osób na pewno bardziej doświadczonych i zorientowanych w tym temacie ode mnie :) Czytałem że zimowych nie ma sensu polerować gdyż pierwszy kontakt z solą je zmatowi - co proponujecie? Letnie myślałem żeby wypolerować mechanicznie.

Link to comment
Share on other sites

częściowo sam sobie odpowiedziałeś zimowych nie ma sensu polerować chyba że położysz lakier bezbarwny na polerkę chociaż i to za mało a letnie sciągnij klar pasta polerska filc i do roboty :-]

Link to comment
Share on other sites

Papier ścierny podstawa. Najlepiej to ręcznie zrobić co nie bo tak myślałem o tarczy na wiertarkę. Po wyrównaniu zadrapań i polerce pastą i filcem jakim lakierem bezbarwnym byście proponowali je zabezpieczyć?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.