Skocz do zawartości

1% podatku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak wszyscy zdajemy sobie sprawę zbliża się czas rozliczenia podatkowego, chociaż czasu jest jeszcze dużo to warto zastanowić się co zrobić z częścią podatku, który może zostać przekazany wskazanej fundacji na jej cele statusowe. Wypełniając np. pit 38 formularz wystarczy wypełnić jedną rubrykę. Numery KRS są ogólnodostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj myslalem o 1% i nawet napisalem wiadomosc do administracji forum z pytaniem czy moge zamiescic tu apel. Skoro temat powstal, to zrobie to. Jesli nie bedzie pasowal i naruszal etykiete forum, to prosze o usuniecie.

 

Nazywam się Tomasz Armudowicz i jestem sparaliżowany. 20 lat temu skoczyłem do wody na głowę i od tego czasu poruszam się na wózku inwalidzkim.

 

Chciałbym zwrócić się do Was prośbą o przekazanie mi waszego 1% podatku, który każdy może przekazać na Organizacje Pożytku Publicznego.

 

Brzmi strasznie, ale to prosta sprawa :) Wystarczy wypełnić odpowiednia rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. W pole te należy wpisać numer KRS organizacji. Można tez 1 % podatku przekazać na konkretny cel. Wtedy w rubryce "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, cel szczegółowy 1%" wpisujemy cel (PIT-36 - poz. 307, PIT-36L - poz. 107, PIT-37 - poz. 126, PIT-38 - poz. 60, PIT-39 - poz. 53, PIT-28 - poz. 128). I tu mam prośbę. Chciałbym prosić o przekazanie 1 % na Fundacje Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO" KRS 0000186434, a w rubryce "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, cel szczegółowy 1%" wpisać: 38/A Armudowicz Tomasz

http://fundacja-sloneczko.pl/apele/poka ... p?ida=38/A

 

W ten sposób pieniądze trafia do Fundacji "SŁONECZKO" na moje subkonto. Będą tam gromadzone środki, które będę mógł później wykorzystać, np. na przystosowane samochodu, zakup wózka inwalidzkiego, pionizatora, przeznaczyć na rehabilitacje i wiele innych rzeczy, które pomogą mi się usprawnić i usamodzielnić.

 

Za każdy datek bardzo dziękuję.

 

pit371.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym wykorzystać istniejący temat do poproszenia Was o pomoc.

Jeśli ktoś z Was nie rozliczył się jeszcze z fiskusem i nie wie na jaki cel przeznaczyć 1% swojego podatku bardzo proszę o pomoc dla dziecka mojego kolegi z pracy.

 

Kacper ma 3 latka. Do tej pory rozwijał się normalnie, nic nie wskazywało na to, że zostanie wykryty u Kacpra autyzm.

Kacper jest jedynym dzieckiem mojego kolegi z pracy, długo wyczekiwanym i wykochanym. Przed nimi długa droga: rehabilitacje, badania itp.

Co zrobić aby pomóc Kacperkowi?

W polu KRS wpisujemy 0000037904

W rubryce "Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%" podajemy:

20307, Bracki Kacper

Jeszcze mała prośba: zaznaczcie w zeznaniu podatkowym pole "Wyrażam zgodę"

 

Kacper należy do Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

 

z góry dziękuje w imieniu Kacpra, jego rodziców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
Chciałbym wykorzystać istniejący temat do poproszenia Was o pomoc.

Jeśli ktoś z Was nie rozliczył się jeszcze z fiskusem i nie wie na jaki cel przeznaczyć 1% swojego podatku bardzo proszę o pomoc dla dziecka mojego kolegi z pracy.

 

Kacper ma 3 latka. Do tej pory rozwijał się normalnie, nic nie wskazywało na to, że zostanie wykryty u Kacpra autyzm.

Kacper jest jedynym dzieckiem mojego kolegi z pracy, długo wyczekiwanym i wykochanym. Przed nimi długa droga: rehabilitacje, badania itp.

Co zrobić aby pomóc Kacperkowi?

W polu KRS wpisujemy 0000037904

W rubryce "Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%" podajemy:

20307, Bracki Kacper

Jeszcze mała prośba: zaznaczcie w zeznaniu podatkowym pole "Wyrażam zgodę"

 

Kacper należy do Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

 

z góry dziękuje w imieniu Kacpra, jego rodziców

 

Temat nadal aktualny.

Jednocześnie dziękuję osobom, które do tej pory zdecydowały się przekazać 1% dla Kacpra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeśli nie wiecie na jaki cel przeznaczyć swój 1% zachęcam do pomocy Zosi.

Córka kolegi z pracy wymaga stałej opieki lekarskiej i kosztownej rehabilitacji.

Liczy się każda złotówka....

 

http://dzieciom.pl/podopieczni/26093

 

Będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.