Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Na szybkie psik,psik po myciu się zgodzę,ale po jakimś działaniu maszyną mam wrzucać coś na szybko? :?

 

Dokładnie.

 

Sam posiadam BSD i go używam ale nie traktuję jako wosku - już wole położyć Colli czy FK. A BSD tylko przy "szybkich akcjach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, dla kogoś kto nie woskuje aut zawodowo, a lubi posiedzieć w garażu z nosem w puszce to BSD jest zuuueeem :)

 

Mam BSD. Psiknąłem kiedyś jedno auto z ciekawości i BSD rzuciłem w kąt. Zero zabawy przy aucie. Czysta rutyna i tyle. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dorzucę jeszcze swoje 2 grosze :):D:D

Mianowicie w czerwcu na wozie wylądowały 2 warstwy DG #111, potem przez cały lipiec po każdym myciu lądował na wozie BSD, a od sierpnia QD Reload.

Spostrzeżenia:

tylko #111 - wiadomo trwały zawodnik dający odrobine wetlook'u 8-)

#111+BSD- zabija wetlook i ziarno, ale przyciemnia lakier

#111+BSD+ Reload - bardzo dobrze wyciąga ziarno, wetlook ciut lepszy niż na samym #111

 

Z ciekawszych rzeczy to na felgach BSD leży mi już ponad 2000 km katowany dimerem 1:10

Łącznie używałem 4 QD i jeśli chodzi o łatwość aplikacji i efekt WOW to prezentuje się to(1-wzorowo):

1. Reload

2. DG #921

3. PB S&G

4. BSD

 

Trwałość- bezapelacyjnie Sonax, następnie #921 i Reload, PB S&G ginął na pierwszym bezdotyku.

 

Jest to tylko moja obserwacja proszę jej nie brać jako atak na BSD, który bardzo lubię i cenię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuje, ze przy detailingu bedacym moim drugim w kolejnosci hobby, wybieram srodki dajace mi maks efektu przy jak najmniejszym wkladzie czasowo-finansowym :) wszystko ma byc elegancko zrobione, ale pasjonuje sie widokiem zadbanego samochodu, a nie procesem dbania, jesli wiecie o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jalowa i niestety mocno porysowana maske potraktowalem 50/50 BSD i Reload. Sliskosc oraz zrzut wody zdecydowanie po stronie CarPro, Sonax gora w kwestii kropelek.

Reload zdecydowanie przyciemnil lakier, Reload nadal ladnego wetlooku i wg mnie sporo niedoskonalosci na pierwszy rzut oka zakryl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam Reload jakoś nie ujął, podobnie jak C1.5. Może coś się zmieni, ale w dalszym ciągu jestem zwolennikiem typowych QD, a nie tych wspomagaczy. Za to bardzo zadowolony jestem z OptiSeal'a (to chyba jedno z moich tegorocznych odkryć, do tego Opti QuickWax i jest dobrze) oraz M&K Seal'a, zdania sobie jeszcze nie wyrobiłem bo śmierdzi trochę jak jakiś rozpuszczalnik, ale odpychanie wody całkiem całkiem i fajnie mi się na plastikach sprawdza :mrgreen: Lepiej od Reload'a na pewno, C1.5 jeszcze nie stosowałem. Powinna być wkrótce paczka z kolejnym zawodnikiem więc może jakiś większy test :D Soniaxa tylko będę musiał pożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jalowa i niestety mocno porysowana maske potraktowalem 50/50 BSD i Reload. Sliskosc oraz zrzut wody zdecydowanie po stronie CarPro, Sonax gora w kwestii kropelek.

Reload zdecydowanie przyciemnil lakier, Reload nadal ladnego wetlooku i wg mnie sporo niedoskonalosci na pierwszy rzut oka zakryl.

 

Czyli dokładnie masz takie same refleksje jak ja, na temat tych dwóch produktów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odgrzeję kotleta :-]

 

przetestowałem i ja bsd

 

jak dla mnie dobry produkt, nie zauważyłem najmniejszych problemów z docieraniem, używałem w garażu przy temperaturze ok 15 stopni jak i na zewnątrz przy 10

 

ładnie przyciemnia lakier, świetnie pachnie, zrzut wody i kropelkowanie rewelacja

 

jedna rzecz się potwierdza, nie nadaje takiej śliskości jak inne qd typu fk 425 ale tragedii nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie docieranie nie było takie piękne i przyjemne jak inne QD może to wina tygodniowego Collina 915. Musiałem docierać suchą mikrofibrą bo po pierwszym przelocie zostawały mazy.

Zapach przyjemny, lakier nie wiem czy się przyciemnił :D

 

Tępota lakieru po aplikacji jak bym świeżo clenerem przeleciał.

Waterspoty ściąga idealnie bez większego polerowania :P

 

Mam nadzieję że zestaw Collin plus BSD da radę przez następne miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i widzę tutaj co jakiś czas posty o tym, że Sonax się maże. Sprawdzałem już na kilku samochodach (Clio, Seicento, Avensis i jeszcze coś by się znalazło) i na żadnym nie było ani jednego maza :idea: Już od dawna mnie to zastanawia czemu ludzie się skarżą. Na moim jasnym lakierze nic nie widać, ale to norma na tego typu lakierach. Na czarnym/ciemnym/jakim kolwiek innym nic takiego nie zaobserwowałem. Jedno psiknięcie, jeden-dwa przejazdy szmatką i nic nie pozostaje na lakierze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na felgi jest kozak,wrzuca się szybko i działa :-]

 

Mam tak samo. :mrgreen:

 

Używam go właśnie na felgi i na wnęki głównie. Jest super. :good:

 

Odkąd go mam (rok) nic innego mi na felgach nie siedziało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.