Skocz do zawartości

Tanie i dobre microfibry


Rekomendowane odpowiedzi

fajne, bardzo puszyste, miękkie mikrofibry z dość długim włosiem kupiłem po 4zł w Kik. Rewelacja do docierania wosku, bardzo delikatne. Jedyna wada - są jednostronne.

Jak już kolega wspominał.. Jak ktoś ma w pobliżu KIK'a to też polecam właśnie te fibry.Jedyne minusy to jak już wspominał jednostronne i dość małe bo 38x31cm..

Ale mega delikatnie..i to 4zł/szt.

Małe porównanie z popularnym niebieskim fluffy dryer'em ;)

Obrazek

 

KIK? Co to za sklep bo moze i ja bym dokupil szmatek ich nigdy za wiele :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_jedrek_,

"Kik" to taki sklep z wszystkim i niczym ;)

Z Piekar Śl. jesteś.. to najbliżej "Kik'a" masz w Bytomiu na Zabrzańskiej w pasażu koło Kaufland'a.

Teren byłej KWK Szombierki.

 

musze sie wybrac chyba :D a ostatnio tam bylem gdybym wczesniej wiedzial :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe ale intrygujące pytanko odnośnie mikrofibr.

Jakiś czas temu zakupiłem i z powodzeniem stosuję mikrofibry sygnowane firmą „Słoneczna Kuchnia” (3,99pln za dwie sztuki - 50x60 i 32x32) a ostatnimi czasy doczytałem na forum że te tanie marketowe są niewiele warte i lepiej ich na lakier nie kłaść. Zacząłem porównywać te tanie z megsową i poza kolorem nie znajduję żadnych widocznych różnic a głaskałem, miziałem, macałem, przecierałem. :)

Więc gdzie tkwi różnica i niebezpieczeństwo? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bluemen, dla mnie różnica jest od razu zauważalna :-] po prostu marketówki mimo ze są miękkie są jak by takie śliskie ja to określam 'sztuczne' . ciężko jest to opisać :) przy miękkim lakierze zdarzało mi się parę razy ze wycierając resztki past itp. robiłem delikatne hologramy. przesiadając się nawet na najtańsza fibrę (nawet taka za 5 zł z showcarshine) nie było już takiego problemu :) nie mówię oczywiście ze każda fibra z marketu jest zła. Czasem można coś dobrego wyhaczyć. Ale dla mnie lepiej jest kupić parę fibr za trochę większa kasę niż się później wkurzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bluemen, tania nie tania, ale najtańsza z najlepszych według mnie i nie tylko mnie ;):

Flexipads microfibra bez krawędziowa 40x40

 

Natomiast jeśli ma być "najtaniej" ale już "detailingowo" to pospolity EuroW:

Ściereczka z microfibry Eurow 40x40

 

Zamiennikiem EuroWa jest Kirkland, "macałem" jedną i drugą obok siebie i szczerze powiedziawszy to po mojemu to jest wręcz to samo, Kiklandy jedynie idą trochę bardziej w pomarańcz a EuroW w jaskrawy żółty;):

Kirkland Mikrofibra 40x40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flexipads microfibra bez krawędziowa 40x40

:good: Jest tania, ale na prawdę daje rade. Wadą może być to, że czasem lubi uciekać z ręki bo jest strasznie cieniutka. Czasem strasznie się męczę nią z docieraniem tępego Sonaxa :mrgreen: Od siebie jeszcze mogę polecić niebieską Crystaldetail. Też tania i świetna przy ścieraniu wosku/cleanera. Nie jest gruba, ale dość puszysta i delikatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę cienkawa, ale mimo wszystko mięsista jak na tak cienką fibrę. Ja mógłbym jej używać do wszystkiego :) uwielbiam te fibry :D odkąd pierwszy raz polecił mi ją Paweł MXNOWICKI to po prostu zwątpiłem w używanie jakiejkolwiek fibry która ma obszyte krawędzie do lakieru :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.