Skocz do zawartości

Wielki test pH produktów do detailingu!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
Mógłbyś w skrócie wyjaśnić jak czytać skalę dla papierków?
Jest to pasek z 4-polowy, dzięki czemy można lepiej spawdzić pH - pH pokazywane jest przez 4 różne pola, należy po prostu dobrać najbardziej odpowiadającą sekwencję kolorów na pasku do wzornika i odczytać pH.

 

pH<7 - kwas

ph=7 - obojętne

ph>7 - zasada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo fajnie, że taki test przeprowadziliście i na tym nie koniec! :good:

Tak nawiązując do tematu, czyli jak to w końcu jest z tym pH i woskami? Wszędzie można wyczytać, że pH=7 jest "ideałem" dla powłoki ochronnej. Natomiast tu widzę, że nie wszystkie produkty spełniają tą "normę", wręcz przeciwnie... U większość pH jest "wyższe". Czy to znaczy, że w tym przypadku nałożony wosk jest bardziej "niszczony" podczas mycia?

Domyślam się, że dla niektórych osób jest to banalne pytanie... Ale jak to się mówi... Kto pyta, nie błądzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Pan Miyagi, nie mamy go na stanie, ale jak będziemy mieli to na pewno

Devdill, Tak, ph 7 jest ideałem, z reguły piany bardziej zasadowe lepiej domywają, ale też są bardziej agresywne, co nie znaczy, że zmyją wosk za pierwszym razem, po prostu zrobią to szybciej niż piany o pH 7 (które też osłabiają wosk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny test - ZTCP to chyba was nawet trochę zainspirowałem jak kiedyś wspomniałem ,że Magi jest mocno zasadowa :)

 

Tylko to są odczyny koncentratów, dla tego co leży na aucie będzie miało znaczenie jaki odczyn ma gotowy do użycia roztwór który trafi na auto

 

Zgadza się ale należy pamiętać o tym ,że pH dość rzadko zmienia się przy rozcieńczeniu. Przy Magifoam owszem zasadowość spada wraz z rozcieńczeniem i żeby ją zmierzyć trzeba by było tak naprawdę położyć papierek na opianowane auto.

Z kolei przy np. Dimmerze jak i innych TFR'ach oraz mocnych pianach ta zasadowość pozostaje nawet po dość mocnym rozcieńczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym PH to jest tak....

 

Zależy czy rozcieńczany środek jest zasadą czy kwasem. Czysta chemicznie woda ma ph ok 7. Zasada np. NaOH ma ph ok. 14. Kwa solny ma za to ph ok. 0. Więc nie ważne co się rozcieńczy wodą, ph będzie dążyło do ph rzędu 7. Ocet ma 2,9 a jeśli doda się tyle wody ile octu to wzrośnie i będzie miało ph ok. 4.

 

Jeśli potrzeba zneutralizować zakwaszenie to do roztworu można dołozyć np. sody oczyszczonej.

 

Jeśli potrzeb zneutralizować zasadę to nalezy dodać np. kwasku cytrynowego do całego roztworu (uwaga - reakcje powodują wydzielanie gazów i zwykle generowane jest trochę ciepła więc należy to robić pod wyciągiem i uwaga na bąbelki! :) ).

 

Tyle wykładu odnośnie tematu ph :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magi jest mocno zasadowa :)

 

Kurcze trochę w szoku jestem, wszyscy piszą, że bezpieczna dla wosku... :dontknow:

Kurcze kupiłem całą 5l bańkę MagiFoam (jeszcze nie testowałem) i nie wiem czy nie "wtopiłem" pod tym względem :idea: Kupiłem z zamysłem, że ta miała być właśnie pomiędzy woskowaniami :dontknow:

 

A test fajny :good: Naprawdę super pomysł :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magi jest mocno zasadowa :)

 

Kurcze trochę w szoku jestem, wszyscy piszą, że bezpieczna dla wosku... :dontknow:

Kurcze kupiłem całą 5l bańkę MagiFoam (jeszcze nie testowałem) i nie wiem czy nie "wtopiłem" pod tym względem :idea: Kupiłem z zamysłem, że ta miała być właśnie pomiędzy woskowaniami :dontknow:

 

A test fajny :good: Naprawdę super pomysł :good:

 

Wczoraj sie co napisał kolega wyżej i przemysl ....... :o

 

30ml Magi i litr wody - o ile zmieni sie ph ??

 

Blisko będzie do neutralnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sie co napisał kolega wyżej i przemysl ....... :o

 

30ml Magi i litr wody - o ile zmieni sie ph ??

 

dzinkins, idąc tym tropem to BruteForce czy Tenzi Truck też powinna być neutralna dla wosku :song::song::song:;)

 

Ja bardziej martwię się o zastosowanie tej piany nie w ręcznej pianownicy typu Gloria czy Marolex, ale o zastosowanie w pianownicy przyłączanej do myjki ciśnieniowej, np. PA, którą mam.

W pierwszym przypadku w pełni kontrolujesz skład mieszanki i rozcieńczenie a z pianownicą PA już nie koniecznie :?:song:

 

Koncentrat piany który ma wyjściowo neutralne pH, po rozcieńczeniu z wodą zawsze będzie neutralny, natomiast na coś co wyjściowo ma pH 14 trzeba już mocno uważać w nie do końca kontrolowanych warunkach.

Taki był właśnie sens moich wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie jedynie chciałbym dodać link do tematu w którym była poruszona kwestia wydajności n.t tego ile wody "przelatuje" podczas pianowania PA :P

Akurat wklejałem link w innym dziale, ale może i tu komuś się przyda

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... start=1905

 

Na początku strony kolega Eryczek o tym wspomina.

 

Tak nawiasem mówiąc... Zamówiłem papierki lakmusowe i zobaczę jak sprawa będzie wyglądała po rozcieńczeniu np. w przypadku Magi foam... Ot, tak zainspirowany testami z tego tematu, postanowiłem trochę pobawić się również z pH :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devdill, Dzięki za podrzucenie tematu, już to kiedyś czytałem i zdaję sobie z tego doskonale sprawę :good:

Nie martw się nic Ci się nie stanie - woda płynąca przez pianownicę ,zaciągająca roztwór z butelki rozcieńczy ją na tyle ,że będzie bezpieczna.

 

 

Ja ostatnio roztworu nie robię, wlewam koncentrat do pianownicy i reguluję pokrętłem pianę. Suoer sposób wg mnie. Jestem jednym z nielicznych, którzy wykorzystują pokrętło :P:P;)

Nie mniej jednak jeszczer zaz podkreślam, chodzi mi tu tylko o brak kontroli rozcieńczenia - czy to wlanego roztworu czy to koncentratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że koledzy z Excede nie obrażą się za wrzucenie swoich trzech groszy :P.

 

Dziś dostałem piapierki wskaźnikowe, więc nie omieszkałem przetestować Magi Foam po rozcieńczeniu + kilka innych rzeczy, ale nie będę robił bałaganu kolegom w temacie, także jak zaczną się "testy" szamponów czy czegoś takiego, wtedy coś tam mogę wrzucić żeby zachować jakąś kolejność :P. A tym czasem coś z aktywnych pian ;)

Od lewej: Zimna woda (czyli, kranówka), Magi Foam po rozcieńczeniu (około 40ml na 1L wody) i Magi Foam nie rozcieńczona (To już tak ku gwoli ścisłości, ponieważ na pierwszej stronie zostało już umieszczone pH "czystej" Magi Foam).

dscf3028x.jpg

Więcej pian aktywnych nie posiadam w domu, także niestety na Magi Foam moje testy niestety się kończą, jeżeli chodzi o piany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.