Skocz do zawartości

Sonus Leather Conditioner vs. RG Leather Balm


julian

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej test dwóch popularnych dressingów do tapicerek skórzanych,

 

Sonus Leather Balm versus Race Glaze Leather Balm.

 

DSC_0329800x531.jpg

 

 

Podstawowe informacje o produktach:

 

Sonus Leather Conditioner

 

Opakowanie ma 8fl.oz czyli 237ml, zakrętkę z dozownikiem, występuje albo jako sam dressing albo w zestaie z uniwersalnym, skoncentrowanym cleanerem. Cena w PL: 39,99, w zestawie z cleanerem i tri-colorem 80,99PLN.

Pod nakrętką znajduje się folia zabezpieczająca przed wyciekaniem produktu w transporcie.

Zapach: skórzano-chemiczny, ale dość łagodny, dominuje w nim nuta pieprzowa, nie jest to typowa skóra (jak np. Chemical Guy's).

Barwa: jasna, żółto-kremowa.

Konsystencja: krem, znacznie bardziej gęsty niż choćby Zymol Leather Conditioner.

 

 

Race Glaze Leather Balm

 

Opakowanie ma 250ml, zwykłą zakrętkę i kosztuje w PL 67,99PLN.

Zapach: intensywny, "skórzany", długo utrzymujący się we wnętrzu.

Barwa : jasna, kremowa

Konsystencja: gęsta ciecz, bardziej płynny niż Sonus.

 

 

Test:

 

skóra w mazda mx-5, połączenie pełnej z perforowaną. Oczyszczona uprzednie Chemical Guy's Leather Cleaner + (test tu: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 573#309281).

 

Fotel (fotel kierowcy, dla jasności) został podzielony na dwie części, na zewnętrznej zastosowany Sonus, na wewnętrznej Leather Balm, zgodnie z pierwszą fotografią.

 

Pierwsze zdjęcie po aplikacji Sonusa - sonus vs. skóra tylko oczyszczona. Wyraźnie widać większe nasycenie koloru, skóra tuż po aplikacji ma delikatny połysk.

 

DSC_0333800x531.jpg

 

DSC_0334.jpg

 

DSC_0335.jpg

 

DSC_0336800x531.jpg

 

DSC_0338800x531.jpg

 

DSC_0340800x531.jpg

 

DSC_0342.jpg

 

kilka minut po aplikacji skóra była już znacznie bardziej matowa:

 

DSC_0343.jpg

 

 

Po aplikacji Race Glaze Leather Balm na wewnętrzną stronę fotela:

 

DSC_0344800x531.jpg

 

DSC_0346800x531.jpg

 

DSC_0348800x531.jpg

 

DSC_0350800x531.jpg

 

DSC_0352800x531.jpg

 

DSC_0351800x531.jpg

 

DSC_0354800x531.jpg

 

DSC_0357.jpg

 

DSC_0358.jpg

 

Po wyschnięciu obu preparatów (15minut Sonus, ca. 10Race Glaze)

 

DSC_0361800x531.jpg

 

DSC_0362800x531.jpg

 

DSC_0363.jpg

 

DSC_0365800x531.jpg

 

 

 

Wnioski:

 

Obra preparaty nakłada się równie banalnie, najlepiej za pomocą aplikatora obszytego mikrofibrą (ew. bawełną). Nie wymagają długotrwałego wcierania dla uzyskania równomiernego pokrycia powierzchni.

 

Sonus szybciej się wchłania i zostawia skórę znacznie bardziej matową. Jest jednak nieco bardziej śliski niż Race Glaze.

 

Race Glaze sprawia wrażenie znacznie mocniej nawilżającego, co widać też po nasyceniu skóry, ale też, niestety, po bardziej satynowym wykończeniu.

 

Oba preparaty pozostawiły skórę praktycznie identyczną w dotyku.

 

Zapach jest oczywiście kwestią osobistych preferencji, ale ten Sonusa jest znacznie bardziej subtelny.

 

Na korzyć Leather Conditionera przemawia znacznie niższa cena i wyższa wydajność - ale wydajność jest cechą spodziewaną przy gęstszej konsystencji.

Żaden ze środków nie sprawiał kłopotu na skórze dziurkowanej, nie zostawił żadnego osadu w otworkach.

 

Oba nie wymagały po całkowitym wyschnięciu kolejnego docierania mikrofibrą.Powierzchnia fotela pozostała równomiernie pokryta.

 

Zużycie na połowę fotela: niemierzalnie małe, raczej nie więcej niż 10ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinkins, ja używam Sonusa, bo zapach RG mnie raczej nie przekonuje, a sonus nie ma tej chemiczno-skórzanej chemicalowej nuty.

LV Protector jest świetny, jeden z lepszych środków zabezpieczających skórę. Przy czym moja praktyka wskazuje na dwa uzupełniające się zastosowania tych środków. LV Protector na skóry nowe/w bardzo dobrym stanie lub na bardziej zniszczonych jako środek zabezpieczający, zaś później dopiero któraś z klasycznych odżywek jako nawilżenie/zmiękczenie skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinkins, ja używam Sonusa, bo zapach RG mnie raczej nie przekonuje, a sonus nie ma tej chemiczno-skórzanej chemicalowej nuty.

LV Protector jest świetny, jeden z lepszych środków zabezpieczających skórę. Przy czym moja praktyka wskazuje na dwa uzupełniające się zastosowania tych środków. LV Protector na skóry nowe/w bardzo dobrym stanie lub na bardziej zniszczonych jako środek zabezpieczający, zaś później dopiero któraś z klasycznych odżywek jako nawilżenie/zmiękczenie skóry.

 

dzięki :good:

 

Sonus-a zakupię bo ciekawie to wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinkins, jak Ci się nie spodoba, to odkupię ;)

Carire, tak często jak potrzeba. skórze nie zaszkodzi "przedawkowanie". w sezonie top down używam go nawet raz na dwa tygodnie - jedyny minus może być taki, że mat przejdzie w satynę.

ja czyszczę i konserwuję raz na 6-8 tygodni, ale można rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julian,

czyli przy każdym jego użyciu zalecasz użycie cleanera tak?

Aplikacja normalna, tzn nakładasz i ile zostawiasz przed spolerowaniem nadmiaru mf? Pozniej też raz jeszcze robisz przejazd mf czy to juz sensu nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to mam na myśli a czy czasem z kierownicą nie pasuje częściej czyscic?

Czyli cały po nałozeniu się wchłania ewentualnie jak da sie za dużo to wtedy mf i zebrac nadmiar tak?

Race glaze podobnie nakładasz czy więcej jest z nim "roboty"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Versiegelung i LV protector to podobne w działaniu środki.

Jeśli masz zestaw od nas stosuj Lv Protector. Odkąd zmienił się versiegelung znaczącej różnicy już nie ma. (kiedyś versiegelung był gęsty i średnio nadawał się do konserwacji).

 

Bywało, że zdesperowani serwisanci przez nałożeniem farby usuwali go nożem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Z twojego punktu widzenia jako użytkownika: niczym

 

Myślę, że w ciągu pół roku ujednolicimy te środki.

 

Już byśmy to zrobili, ale LV Protector i tak zamawiamy w dużych ilościach dla jednego z naszych klientów.

 

Na chwilę obecną środki te można stosować zamiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.