Skocz do zawartości

Opel Insignia Sports Tourer '11


wojtassss

Rekomendowane odpowiedzi

Taki tam zestaw domowego czyściciela:

 

83796930.jpg

 

Etap 1: Piana aktywna

Karcher K 2.40 + pianownica PA + ValetPRO Advanced Neutral Snow Foam

 

54941902.jpg

 

Po spłukaniu piany aktywnej jeszcze 2 szybkie środki:

- Do usuwania pozostałości smoły i robaków: Gold Class Bug 'n Tar Remover

 

94579288.jpg

 

- Do czyszczenia felg: Hot Rims All Wheel Cleaner

 

49297941.jpg

 

Etap 2: Mycie zasadnicze

NXT Generation Car Wash + Microfiber Wash Mitt + wiadro ciepłej wody

 

21404483.jpg

 

Etap 3: Mycie felg i opon

Jako, że główny brud usunąłem cleanerem do felg to teraz dokładniejsze mycie za pomocą specjalnej szczotki i reszcie szamponu z mycia zasadniczego

 

Po spłukaniu całość wycieram do sucha za pomocą: Water Magnet Microfiber Drying Towel i jazda do garażu.

 

76213829.jpg

 

Etap 4: Glinkowanie

Smooth Surface Clay Kit i wycieram na bieżąco Supreme Shine Microfiber

 

Etap 5: Polerowanie większych rys

Ultimate Compound + Soft Buff 2.0 Foam Polishing Pad 7" + GRAPHITE 59G242

 

Etap 6: Polerowanie mniejszych rys

SwirlX + Soft Buff 2.0 Foam Polishing Pad 7" + GRAPHITE 59G242

 

Po zabiegu 5 i 6

 

p1120233r.jpg

p1120234t.jpg

 

Etap 7: Pogłębienie koloru

Deep Crystal Polish + Soft Foam Applicator Pad + Supreme Shine Microfiber

 

Etap 8: Woskowanie

NXT Generation Tech Wax 2.0 + Soft Foam Applicator Pad + Supreme Shine Microfiber

 

Etap 9: Czyszczenie i polerowanie chromu

Sonax do chromu i aluminium + Soft Buff Terry Towels

 

Etap 10: Czyszczenie szyb

Perfect Clarity Glass Cleaner + papierowe ręczniki

 

Etap 11: Woskowanie opon

Hot Shine Tire Gel Kit

 

Etap 12: Czyszczenie wnętrza

Carpet & Interior Cleaner + Gold Class Rich Leather Cleaner & Conditioner + Soft Buff Terry Towels + pędzelki + Ultimate Wipe + szczotka gumowa SONAX

 

55799943.jpg

67932600.jpg

63047472.jpg

79571726.jpg

65611580.jpg

20111601.jpg

42761789.jpg

20674962.jpg

 

EFEKT:

 

p1120244s.jpg

p1120236i.jpg

p1120235t.jpg

p1120239.jpg

p1120252.jpg

p1120257c.jpg

p1120264.jpg

p1120263e.jpg

p1120260n.jpg

Przyznam, że Valet Pro jest taka sobie. Generalnie myślałem, że będzie gęstsza i zbierać będzie więcej zanieczyszczeń. Co powiecie o Autobrite Magifoam ? Będzie lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabka i mikrofibry lezace na podlodze nie wroza dobrze jesli chodzi o stan lakieru w trakcie eksploatacji.

ta gąbka jest tylko do opon, a mikrofibry leżą na folii :)

 

co do zdjęć nie oddających efektu to nie oszukujmy się ciężko pokazać idealny efekt jeśli nie robi się 50/50 odcięcia na elemencie, ale następnym razem tak i uczynię :)

 

[ Dodano: 20 Listopad 2012, 13:58 ]

Na PSB to trochę za mało, ale fajnie, ze chcesz się pokazać :)

 

NXT Generation Car Wash + Microfiber Wash Mitt + wiadro ciepłej

wody

 

Nastepnym razem przygotuj DWA wiadra, bo w opisie i na zdjęciach widzę tylko jedno :-]

Mój błąd, przyznaje się bez bicia i dziękuję za radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam z tymi rejestracjami tak wszyscy na różnych forach panikują. Jak mają ukraść to i tak ukradną taka tam moja subiektywna opinia. My tu gadu gadu, a trzeba czas znaleźć żeby godnie wyczyścić auto :) Co by się już tak koledzy nie denerwowali, że za słabo jak na dział :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodzik bardzo fajny, super, że ma tyle szczęścia, że od nowości ktoś o niego dba :)

 

Co do nowej piany VP. Dziękuję za obiektywną opinię o niej, bo zawiedziony starą neutral ph, byłem gotowy kupić tę Advanced, bo według producenta "zmywa wszystko" i jest "najlepszym produktem, jaki kiedykolwiek valet pro stworzyło". Więc pozdrawiam Valet Pro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodzik bardzo fajny, super, że ma tyle szczęścia, że od nowości ktoś o niego dba :)

 

Co do nowej piany VP. Dziękuję za obiektywną opinię o niej, bo zawiedziony starą neutral ph, byłem gotowy kupić tę Advanced, bo według producenta "zmywa wszystko" i jest "najlepszym produktem, jaki kiedykolwiek valet pro stworzyło". Więc pozdrawiam Valet Pro :P

 

Co do tego, że nowy to niestety nie bo kupiłem jako roczne. Poprzednio jeździł nim jakiś menadżer z GM i mył jedynie automatycznie. Był zmatowiały i miał pełno swirli. Fakt, że nie jestem jakimś tam detailerem, ale chyba po to jest forum. Wytkniecie błędy a to tylko korzyść dla auta :)

 

Co do piany to żeby wyszła taka jak na zdjęciu to stężenie 200 ml do 800 ml gorącej wody. Inaczej leci mleko. Pianownica PA na max - i karcher serii 2.40. Zamówiłem teraz Magifoam. Zobaczymy jak się spisze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda - liczą się chęci :good: Nie stresuj sie krytyką :good:

Sprawa ze zdjęciami wygląda tak, że albo trzeba mieć tydzień czasu i przy każdym etapie wycierać ręce i pstrykać, albo mieć nadwornego fotografa, albo mieć w tyłku i poprostu się zająć robotą i cyknąć coś w między czasie. Ostatnio miałem okazję pracować z Insignią w lakierze Z 22C - bardzo podatny na korektę i efektownie wychodzi - jeżeli masz ten sam to można z niego sporo wyciągnąć :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

wojtassss, pianę stosowałeś na niezawoskowane auto? Wstrzymaj się przed zakupem nowej i wypróbuj ją na zawoskowanym autcie! ANSF ma neutralne pH, więc jest bardzo bezpieczna dla wosku. Pamiętaj też o prawidłowej technice spłukiwania od dołu ku górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtassss, pianę stosowałeś na niezawoskowane auto? Wstrzymaj się przed zakupem nowej i wypróbuj ją na zawoskowanym autcie! ANSF ma neutralne pH, więc jest bardzo bezpieczna dla wosku. Pamiętaj też o prawidłowej technice spłukiwania od dołu ku górze.

 

I na taki i na taki. Zawsze pianuję od dołu ku górze i tak samo spłukuję :) Lada dzień przyjdzie druga pianka to zobaczymy. Do tego jeszcze coli i mmmm tylko jak tu wszystkich wykulać w weekend i zamknąć się w garażu, żeby zaraz fochów nie było. Ot najgorsza robota :D

 

[ Dodano: 21 Listopad 2012, 21:06 ]

Fajnie wygląda - liczą się chęci :good: Nie stresuj sie krytyką :good:

Sprawa ze zdjęciami wygląda tak, że albo trzeba mieć tydzień czasu i przy każdym etapie wycierać ręce i pstrykać, albo mieć nadwornego fotografa, albo mieć w tyłku i poprostu się zająć robotą i cyknąć coś w między czasie. Ostatnio miałem okazję pracować z Insignią w lakierze Z 22C - bardzo podatny na korektę i efektownie wychodzi - jeżeli masz ten sam to można z niego sporo wyciągnąć :ad:

 

Nie stresuje się, lubię krytykę bo motywuje :) Ze zdjęciami jest tak jak mówisz, ale postaram się coś ogarnąć w tej kwestii. Lakier masz rację jest podatny. Może nie usunąłem wszystkich rys, rysek, swirli itp. Ale w porównaniu do tego co zostawił poprzednik po roku mycia na automatycznych myjniach (ten co je wymyślił powinien wisieć) to naprawdę niebo a ziemia. Jeden mankament tego lakieru, przedni zderzak strasznie niszczy się od kamyczków. Dosłownie momentalnie. Mam nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni zrobię to jak na PSB przystało. :) Dzięki za dobre słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.