Skocz do zawartości

Opel Insignia Sports Tourer '11


wojtassss

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego, że nowy to niestety nie bo kupiłem jako roczne. Poprzednio jeździł nim jakiś menadżer z GM i mył jedynie automatycznie. Był zmatowiały i miał pełno swirli. Fakt, że nie jestem jakimś tam detailerem, ale chyba po to jest forum. Wytkniecie błędy a to tylko korzyść dla auta :)

 

Jak roczne to prawie jak nowe. Czasem nawet jeszcze pachnie nowością ;)

 

Co do piany to żeby wyszła taka jak na zdjęciu to stężenie 200 ml do 800 ml gorącej wody. Inaczej leci mleko. Pianownica PA na max - i karcher serii 2.40. Zamówiłem teraz Magifoam. Zobaczymy jak się spisze :P

 

Trzymam kciuki za pianę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

2 tygodnie temu cały weekend wolny więc garaż :D Narazie mały Timelaps z operacji, niebawem opis

 

http://www.youtube.com/watch?v=WCajEr0U ... e=youtu.be

 

Pierwszy bok poszedł pianą w stężeniu 1:10 i zrobiło się mleko, więc zmieniłem na 1:5 i od razu lepiej się trzymała śmietana. Porównania Megi do ValetPRO Advanced Neutral Snow Foam mam takie, że Megi lepiej wyczyściła auto (później zdjęcia). Stężenie tu i tu musiałem dawać 1:5 żeby uzyskać taką konsystencję. Pianownica PA i Karcher 2.40. Może to wina karchera że tyle piany potrzeba żeby uzyskać "śmietanę". Niestety jest jaki jest :D Zdjęcia i opis niebawem, bo na to też potrzeba czasu.

W skrócie

1 dnia zająłem się 8 kołami przy okazji przekładki na zimowe i nadkolami

2 dnia umyłem auto i wyglinkowałem i wypolerowałem mechanicznie Ultimate Compound i SwirlX + czyszczenie pod maską (tu bez karchera bo trochę za dużo elektroniki i tak odważny nie jestem. Jedynie ręczniki i czyszczenie.

3 dnia ponowanie umyłem auto i naniosłem Deep Crystal i Collinite 476 + czyszczenie i polerka chromu, zabezpeiczenie plastików, wypolerowanie szyb.

 

Dokładny opis i zdjęcia w toku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nareszcie udało się znaleźć czas na wykonanie opisu amatorskich prac wykonanych w bodajże listopadzie (zaraz po zakończeniu zaczął padać pierwszy śnieg). W końcu jestem szamanem i zawsze po czyszczeniu auta wywołuję opady :D

Praca podzielona na kilka etapów.

 

I Etap: felgi i nadkola

 

Przy okazji zmian kół na zimowe postanowiłem wyczyścić i zabezpieczyć nadkola i obydwa zestawy felg.

Felgi zimowe były „wyczyszczone” i leżały grzecznie czekając. Jednak po ich wyciągnięciu okazało się, że się nie przyłożyłem :D

 

To najpierw pryskane Purple Rain:

wp000607o.jpg

wp000609.jpg

I tu wypędzelkowane:

wp000608.jpg

wp000610.jpg

Tu piękny widok nadkoli:

wp000611q.jpg

wp000612d.jpg

wp000614.jpg

wp000613r.jpg

Spryskane APC z domieszką ValtePro Snow Foam

wp000615.jpg

Po K2.40

wp000616.jpg

wp000617.jpg

wp000621.jpg

wp000618.jpg

wp000620f.jpg

Tu mankament, 3 razy powtarzałem Purple Rain i wciąż trochę zostało. Czym to ruszyć?

wp000623.jpg

To jeszcze wosk i kapselki :

wp000628.jpg

wp000629.jpg

Wytarte do sucha:

wp000630.jpg

wp000631.jpg

Kto wymyślił filc w nadkolach pytam??? :D

I pociągnięte dressingiem:

wp000633.jpg

wp000634.jpg

Efekt końcowy na zimę:

wp000640.jpg

wp000638.jpg

wp000637m.jpg

wp000636s.jpg

wp000635.jpg

To teraz trzeba przygotować letnie koła na przechowanie:

Tak schodzi bród po Megsowym All Wheel Cleaner + myjka K 2.40

wp000641t.jpg

Pryskamy i pędzelkujemy Purple Rain:

wp000643.jpg

wp000642o.jpg

wp000644.jpg

Wosk:

wp000648.jpg

Generalnie do felg używam Megsowego NXT Tech Wax 2.0 w mleczku. Po prostu woskuje je co mycie. Dlatego, że nie używam już tego wosku do lakieru (oddał miejsce dla colli :D) a gdzieś trzeba go wykorzystać.

Gotowe :

wp000649g.jpg

Spakowane:

wp000650ia.jpg

 

II Etap: Mycie i glinkowanie

 

Tak wyglądało auto przed myciem

wp000670.jpg

wp000671.jpg

wp000672.jpg

wp000673b.jpg

Magifoam (1:5) z dodatkiem APC działa

wp000675n.jpg

wp000674.jpg

I po płukaniu

wp000677.jpg

wp000676.jpg

Dalej mycie na dwa wiadra (jak już koledzy podpowiedzieli) Niestety nie są to Grit Guard (ale może kiedyś jakiś prezent ktoś coś :D)

Szampon megsa NXT i rękawica megsa

 

Z mycia i suszenia fotek nie mam, bo robiło się mega zimno i uciekałem. Ale wszystko uwiecznione na Time Lapse

 

Przed polerką zostało glinkowanie. Niby minęły 3 miesiące od poprzednio glinkowania, a syfu co nie miara.

Broń:

wp000683.jpg

I glinka za każdym razem ugniatana od nowa i spełniła swoją rolę:

wp000687.jpg

wp000686.jpg

wp000685.jpg

wp000690u.jpg

 

III Etap: Polerowanie

 

Ulubiona czynność czyli obklejanie:

wp000694.jpg

wp000695k.jpg

wp000696a.jpg

wp000697.jpg

wp000692.jpg

wp000693.jpg

Polerka na G 59G242 i padach megsa soft buff 2.0

Najpierw UC megsa i później swirlx megsa

Przed:

wp000678.jpg

Po:

wp000708.jpg

wp000709.jpg

50/50 Prawa po zrobieniu

wp000704g.jpg

wp000705.jpg

wp000706.jpg

 

IV Etap: Zabezpieczanie lakieru

 

Tu najpierw deep crystal megsa a później colli 476s

Prawa po zabiegu:

wp000723.jpg

 

V Etap: Dressing

 

Na felgach NXT megsa już był

Na opony: hot shine tire gel z megsa

Szyby: niezwodny glass cleaner z megsa

Plastiki, czyli aż listwa wysokości 5 cm i szerokości 80 cm przy wydechu i do tego zwykły autoland do plastików zewnętrznych

Wydech i listwy przy oknach: autosolem do chromu

 

Efekty końcowe są meeeeeeega mizernie widoczne, bo w garażu to jakoś szału nie ma na fotografiach. Musiałem wyjechać to mówię zrobię kilka fotek i oczywiście „let it snow let it snow let it snow”

 

wp000726b.jpg

wp000725.jpg

wp000732q.jpg

wp000731.jpg

wp000729.jpg

wp000770q.jpg

 

Czas na samobiczowanie:

1. Mało zdjęć, ale może mi wybaczycie z racji time lapsa :D

2. Nie ujęte niż z czyszczenia wnętrza i komory silnika. Robiłem to z doskoku w wolnych chwilach i już nie było jak pstrykać itd.

3. Nie dawać deep crystal pod colli.

 

Arsenał zebrany na wiosnę, m.in. cleaner, ipa, pady flexa i manzerny różne, QD itp. Także jak tylko zima minie to myślę, że będzie jeszcze lepiej. Z efektu jestem całkowicie zadowolony. Coraz więcej się uczę więc myślę, że z czyszczenia na czyszczenie będzie lepiej. Całość zajęła mi ok 26 godzin podzielone na 3 dni.

 

Time lapse jakby kto przeoczył: http://www.youtube.com/watch?v=WCajEr0U ... e=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być cudzysłów, bo nienawidzę oklejać wrrrrr

Strasznie ciężko pogodzić pracę nad autem z ogromną kolekcją zdjęć i jeszcze ich jakością. Już nie mogę się doczekać aż zima się skończy, bo czytam to forum i jestem coraz mniej głupi :D

Purple Rain od Autobrite (o tu porównanie:

)

teraz zamówiłem IronX i zobaczymy co lepsze. Ale wyczyścił dosłownie wszystko. Ten psikus co tam został na feldze to co psikanie był mniejszy. Myślę, że gdyby nie pogoda i to, że się mega ściemniało tego dnia to bym doczyścił tę felgę do ideału. Także środek czy to purple rain czy ironx powinien znaleźć się w zestawie u każdego. Aaaaa i róbcie to na zewnątrz bo garaż do wietrzenia :D Zapach zbuków itp masakra :D No ale ma czyścić, a nie pachnieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jedno zdjęcie na którym widać całe auto.. :thumbdown: jedynie film ratuje :P

Jeśli zdjęcia tylko na to forum to odpuść sobie maskowanie tablic bo nie trzeba być geniuszem żeby odczytać te numery - wcześniejsze zdjęcia i film :kox:

Jaki to jest dokładnie kolor auta ? :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem wiem z tym zdjęciem :dontknow::/ za 2 miechy będzie ciepło słońce i full serwis.

A kolor to Carbon flash chyba dokładnie się nazywa. Czarny metalik bądź co bądź :D

 

Blachy jakoś tak z automatu zrobiłem. Nigdy nie maskowałem tylko ostatnio ktoś tam tworzył niestworzone historię to zamazałem. Ale tak jak mówisz film mówi wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy laczeniu z felga oraz w biezniku masz brunatny odcien. To efekt nie domycia badz nie uzycia szczotki. Pozniei jak pokazujesz juz po dressingu ten brunatny kolor tez wychodzi przy feldze niestety. Nie czepiam sie, nie bierz tego do siebie. Tez sie borykam niekiedy z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.