Skocz do zawartości

O gazie i kosztach eksploatacji...


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie... Ja spuentuj? to tak... Szcz??liwi wachy nie licz? :D

 

LoozaQ, to zale?y czy szcz??liwemu dali mama i tata, bo je?li wie co to zm?czenie prac? na koniec dnia, to obawiam si? ?e nie masz racji.

 

A ja tylko chcia?em zrobi? jaki? rozlu?niaj?cy przerywnik....

 

Ja Cie nie atakuje, mam nadzieje ze tak nie pomyslales :)

 

Nie bój żaby, umiem się zdystansować.

Ale w uzupełnieniu powiem Ci, że wiem "co to zmęczenie pracą na koniec dnia". Mam żonę, dwójkę dzieci, jestem wykształciuchem z "oszukanego pokolenia lat 80tych" i sam pracuję na rodzinę (etat - mniej niż średnia krajowa + lewizny - na oszczędności). I tak z etatu o 15 tej na fuchę do 23... nieraz całymi tygodniami. Kiedyś też narzekałem, ale w porę się zorientowałem, że to nie ma sensu bo od tego nie przybędzie fesi.

Paliwo jak paliwo, jeden z elementów domowego budżetu. No i zawsze do pełna... To jest dopiero lans :evil: A teraz jeszcze doszło zainteresowanie detailingiem i pierwsze paczki od partnerów forum za 500+ (taki zestaw amatora :D ) I obawiam się, że to też się stanie częścią domowego budżetu :evil: Za mną pierwsza pseudo korekta ręczna maski i błotników 12letniego Leona, ręce na wykończeniu, ale jakiś tam szajn jest i zabezpieczenie na zimę również. A mina ciecia na bezdotyku jak patrzy na spierdzielającą z samochodu wodę bezcenna. I takie rzeczy cieszą. Cieszy dobrze wykonana fucha i zapłata "inwestora" bez zbędnego gadania. Cieszy nowe turbo bo stare się wysrało. Cieszy radość dziecka jak weźmiesz na wycieczkę padłem 150km w jedną stronę w jakieś fajne miejsce. Cieszy rozmarzona mina żony jak ją pukniesz w wolnej chwili z odpowiednim dla niej zakończeniem :-] Odpowiednie podejście rekompensuje nam wszystkie niepowodzenia i tego się trzymam :D

 

Kurczę tak się rozpisałem, a tu trza rano wstać do roboty :mrgreen:

 

To miło że jest nas więcej. Gdybym Ci powiedział ile godzin dziennie pracuję i ile czasu przepracowałem za darmo to ciężko byłoby Ci w to uwierzyć.

 

Pisząc ten pierwszy komentarz miałem na myśli tylko tyle, że jeżeli człowiek zna wartość pieniądza bo nie spadł z nieba, to liczy się z wydatkami. I że wg. mnie nie przeszkadza to być szczęśliwym :)

Miłego dnia w pracy LoozaQ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel- a co to za "graty" masz założone (sterownik, wtryski, reduktor)?

LPGTech, OMVL Reg Fast, Gurtner srebrny

 

Też chyba zaczekam aż zakład, w którym chce montaż robić instalacji, dostanie homologacje na techa, bo to dobry sterownik. Te reg fasty to raczej budżetowe, nie myślałeś o hanach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie humor poprawiła mi poranna kawka w domu do którego przeprowadziłem się w poprzedni piątek :) Pracy jeszcze bardzo dużo, ale robi się to dla siebie.

 

OT: Camel-, Popieram Cię w 100% z tą instalką gazową, Mi w chwili obecnej dojazd do pracy zwiększył się z 8km do 25km i po tygodniu dojazdów stwierdzam, że nie ma sensu przepłacać tj. 50km dziennie czyli w moim przypadku w 2 dni mam zaoszczędzone (Toyota Corolla 1999r.) ok. 18zł. :kox:

 

Jak już przy gazie jesteśmy to pytanie z innej beczki :?: Co myslicie o takim

STAG 300 ISA2, wtryskiwacze Hana H2000 zestawieniu instalacji do w/w autka. Kwota 2600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chyba zaczekam aż zakład, w którym chce montaż robić instalacji, dostanie homologacje na techa, bo to dobry sterownik. Te reg fasty to raczej budżetowe, nie myślałeś o hanach?

Dobry :)

Tak, budżetowe. Pytałem o Hany, mówił, że nie ma problemu, ale nie chce mnie widzieć potem :) Są "niby lepsze", ale mniej trwałe i niezdolne do regeneracji, więc generalnie dla niego nie mają racji bytu. Powiedział mi, że Regi przejadą przynajmniej tyle samo, a koszt regeneracji listwy jest niski, a wykonanie bardzo proste. Przystałem ;)

 

OT: Camel-, Popieram Cię w 100% z tą instalką gazową, Mi w chwili obecnej dojazd do pracy zwiększył się z 8km do 25km i po tygodniu dojazdów stwierdzam, że nie ma sensu przepłacać tj. 50km dziennie czyli w moim przypadku w 2 dni mam zaoszczędzone (Toyota Corolla 1999r.) ok. 18zł.

:good: proste ;)

 

Jak już przy gazie jesteśmy to pytanie z innej beczki Co myslicie o takim

STAG 300 ISA2, wtryskiwacze Hana H2000 zestawieniu instalacji do w/w autka. Kwota 2600zł

Spoko, ale gość mnie wystraszył Stagiem, bo one pracują cały czas pod napięciem i nie raz był przypadek, że instalka się wiesza i mimo wyłączenia silnika wszystkie zawory są cały czas otwarte, czyli gaz płynie i płynie. ;)

 

Do 3.0 V6 190KM Gold powinien być ok ew. ACR01 250KM.

Pytałem go o AC R01 i mówił, że wszystkie reduktory trzpieniowe to jest szit, łącznie z AC R01 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maya nie sugerują się wypowiedzią jednego gaziarza bo bzdury plotą, z kim ma umowe to takie graty wciska. Bierz golda bedzie ok.

Okolo 5 lat temu tez się dałem nabrać w słodkie pierdzenie jednego gaziarza... teraz wiem gdzie szukać informacji, kogo słuchać, a przede wszystkim po kilku latach nauczyłem się na własnych błędach takiej lekcji nie życzę nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.