Skocz do zawartości

Cleaner + politura + wosk ?


Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Nurtuje mnie takie pytanie.

 

Cleaner + politura + wosk?

A może kolejność powinna być inna, gdyż cleaner (nie ścierny) ma oczyścić chemicznie powierzchnie przed woskiem/sealantem, a politura przecież w tej kolejności ją "zasyfi" chemicznie. A niby taka kolejność jest przy PB BH.

 

Drugie pytanie.

 

Cleaner nakładam na pada i wcieram, wcieram, wcieram, krzyczę głośno wszystkim dookoła sąsiadom, by sie uciszyli i jest, słyszę pisk mikrofibry, ok, cleaner nałożony.

A jak z politurą w tym wypadku?

(nakładanie akurat u mnie maszoną)

Też do zapisknięcia pada?

A jak obroty?

Do punktu zenitu, czy po prostu wrzucam mu na 4 i jade sobie aż sie całkowicie rozpracuje i zapiszczy? A może jednak troche zostawić, by mikrofibrą spolerować?

 

A potem wosk/sealant.

Ale kiedy? Sezonować politurke sobie jakieś kilka minut i znów śmignąc MF, czy od razu nakładać wosk/sealant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cleaner + politura + wosk?

A może kolejność powinna być inna, gdyż cleaner (nie ścierny) ma oczyścić chemicznie powierzchnie przed woskiem/sealantem, a politura przecież w tej kolejności ją "zasyfi" chemicznie. A niby taka kolejność jest przy PB BH.

 

Politurę/odżywkę(glaze) nakładamy przede wszystkim dla efektu wizualnego nie wpływa to dobrze dla później nałożonej warstwy wosku ale efekt może byc ciekawszy niż w przypadku samego wosku , innym przykładem są cleanery z odrzywką :) przykładem jest np Lime prime z dodo lub nawet HD , najczystszym celanerem z jakim miałem styczność to np Sonax z serri Premium ,lakier po nim jest "suchy" i jak przejedziesz palcem po lakierze to czuejsz opór , w przypadku LP , HD CF lakier jest gładki i śliski za to zwiększa się jego głębia i no i po prostu jest odżywiony :)

 

Cleaner nakładam na pada i wcieram, wcieram, wcieram, krzyczę głośno wszystkim dookoła sąsiadom, by sie uciszyli i jest, słyszę pisk mikrofibry, ok, cleaner nałożony.

A jak z politurą w tym wypadku?

(nakładanie akurat u mnie maszoną)

Też do zapisknięcia pada?

A jak obroty?

Do punktu zenitu, czy po prostu wrzucam mu na 4 i jade sobie aż sie całkowicie rozpracuje i zapiszczy? A może jednak trochę

Sezonować politurke sobie jakieś kilka minut i znów śmignąc MF, czy od razu nakładać wosk/sealant?
zostawić, by mikrofibrą spolerować?

 

Glaze wcieramy prawie do 0 ale prawie :) obroty niskie twoja maszyna DA będzie do tego idealna miękki pad i jazda :)

 

jeżeli Glaze nie bazuje na wosku bo są i takie to nie ma potrzeby odczekiwać nie wiadomo ile dokładnie spolerować zadbać o temperaturę i wosk/sealant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiemy, że Sonax politura jest ok, ale co z np. Farecla Black Top?

 

I w jaki sposób

nie wpływa to dobrze dla później nałożonej warstwy wosku
?

 

Co do Lime Prime, no to mamy też dwie wersje przecież, Lp i LP Lite. Więc jako cleaner/odżywka chyba lepsze do częstszego użytku będzie Lite, gdyż nie ma składników ściernych.

Co oznacza pojęcie, że Sonax Premium jest

najczystszym celanerem
?

Jak poznać czystość cleanerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w jaki sposób

nOx napisał/a:

nie wpływa to dobrze dla później nałożonej warstwy wosku

?

 

Chodzi o to, że wosk ma gorszą przyczepność niż po samym cleanerze.

 

Co oznacza pojęcie, że Sonax Premium jest

nOx napisał/a:

najczystszym celanerem

?

Jak poznać czystość cleanerów?

 

Myślę, że nOxowi chodziło o to, że ten produkt nie zawiera żadnych wypełniaczy i innych składników poza "czyszczącymi". Osobiście też stosowałem ten cleaner i jestem zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fernando, ale to jest akurat, a przynajmniej powinno być oczywiste, że po politurze nie ma takiej przyczepności, jak po samym cleanerem, dlatego też się zastanawiam nad sensem tej kolejności, czy przypadkiem ma nie byc politura + cleaner + wax/sealant? :idea::?:

Zaciekawiło mnie pytanie nOx'a, czy politura nie ma innych właściwości negatywnych wpływających na wosk/sealant.

Myślę, że nOxowi chodziło o to, że ten produkt nie zawiera żadnych wypełniaczy i innych składników poza "czyszczącymi". Osobiście też stosowałem ten cleaner i jestem zadowolony

 

 

To cleaner posiada wypełniacze? O zdrajca jeden, a tak mu ufałem, że ich nie posiada... :cry: Zreszta sam sie nazwał cleanerem, więc czymś czyszczącym, a nie fillerem, czyli czymś wypełniającym. To czym w takim razie jest ten cleaner? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fernando, ale to jest akurat, a przynajmniej powinno być oczywiste, że po politurze nie ma takiej przyczepności, jak po samym cleanerem

 

Ok, myślałem, że o to pytasz, więc tak odpowiedziałem. To jest jedyny negatywny wpływ politur na woski, jaki znam.

się zastanawiam nad sensem tej kolejności, czy przypadkiem ma nie byc politura + cleaner + wax/sealant

 

Mnie to się wydaje być bez sensu, ponieważ cleaner ściągnie Ci większość tej politury, więc można sobie darować dodatkowej roboty...

 

 

To cleaner posiada wypełniacze?

Nie każdy producent o tym pisze, ale z testów, które ktoś kiedyś przeprowadził na DW tak wynikało...

 

To czym w takim razie jest ten cleaner?

 

Cleanerem jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec czym sie rozni tak naprawde cleaner od politury ew. jak mozna te produkty zdefiniowac?

 

Ja to rozumiem mniej więcej tak:

 

cleaner - oczyszcza powierzchnię i przygotowuje pod wosk ewentualnie wypełnia niedoskonałości (te z fillerami)

odżywka/politura - środek, który służy do odżywienia lakieru, nadania mu głębokiego/mokrego połysku. Bardziej dodaje efektów wizualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też przecież sa cleanery z odżywka. Więc co w tym wypadku?

 

Poza tym...

Jak to jest, że my posiadający ciemne barwy mamy więcej kosmetyków niż ci, z białymi i srebrnymi samochodami?

 

Gdziekolwiek nie czytam, to: nadaje się do ciemnych samochodów, na ciemnych samochodach robi niepowtarzalny efekt, itp, itd

 

"Carbon Wax jest przeznaczony dla lakierów o ciemnej barwie. "

 

"Zymöl Creame - wosk

Wosk Carbon jest przeznaczony dla lakierów o jasnej barwie." :D:evil: Btw znalazłem bład w opisie wosku Creme na stronie car-spa.... Marcin wstydź sie :!:

 

"Wosk Ebony został stworzony specjalnie dla czarnych niemetalicznych lakierów."

 

"Blue Velvet to doskonały wygląd i ochrona ciemnych lakierów."

 

"Delikatny jak jedwab Purple Haze zapewnia świetne rezultaty szczególnie na ciemnych kolorach. "

 

" Poorboys Natty's Paste Wax, jest jednak specjalnie sformułowany i przeznaczony do ciemnych lakierów."

 

"Poorboy's World Black Hole Show Glaze - "czarna dziura" - te dwa słowa w pełni oddają efekt jaki ukazuje się naszym oczom po jego zastosowaniu, zwłaszcza na ciemnych lakierach. Maksymalnie wyciąga głębie na lakierze!"

 

Oczywiście, tak humorystycznie to wyciągnąłem, ale taka chyba jest prawda....

 

Marcin, oczywiście ten błąd, to przypadkiem znalazłem w opisie Creame, ale uczciwie informuje o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jasnych kolorów jest trudniej wyciągnąć głębię - np. srebrny. Producenci litują sie nad detailerami amatorami oszczędzając ich siły. Wprawny detailer zauważy różnicę na jasnym kolorze po odpowiednim wpracowaniu produktu ale efekt będzie dużo gorszy niż na ciemnym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym Sonaxie mówicie -->> http://allegro.pl/item830883777_sonax_p ... 250ml.html

 

??

 

[ Dodano: 25 Listopad 2009, 18:27 ]

btw. jak mocny on jest jeżeli chodzi o jego właściwości ścierne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Tak, chłopcy mówili o tamtym jako o cleanerze.

 

Ja ma na myśli tę politurę: http://www.autokosmetyki.pl/sonax_auto_ ... rers_id=41

 

Witam!

Sorki za odgrzanie kotleta ale jestem na forum od niedawna.

Jeśli chodzi o tę politurę to używałem jej kilka razy. Lakier po niej jest gładki widać efekt ożywienia.Poleruje się to dosyć łatwo. Kiedyś zrobiłem mały test na pół elementu nałozyłem Nanowosk z Autolandu niebieski a drugie pół tą politurą po wypolerowaniu nie było widać różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.