Skocz do zawartości

Punkty karne plus kurs je obniżający - wątpliwość


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zastanawiam się nad daną rzeczą i nie mogę znaleźć satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, bo wszędzie w necie jest podany klasyczny przypadek - łapiesz dziś 3 pkt to usuwają się za równy rok, no, ale ja chciałbym poddać pod dyskusję trochę inną sytuację.

 

Wiadomo, że WORDy organizują kursy obniżające ilość punktów karnych. Można iść raz na pół roku i po paru godzinach kursu licznik punktów obniża się o 6, a więc prosta matematyka - maksymalnie w ciągu roku można obniżyć sobie licznik o 12 punktów.

 

I teraz sytuacja: jest kierowca, nazwijmy go A, który dostaje 4 mandaty:

pierwszy mandat w grudniu: 2 pkt

drugi mandat w marcu: 1pkt

trzeci mandat w lipcu: 4pkty

czwarty mandat w sierpniu: 10pkt

 

Na miesiąc sierpień ma zatem 17pkt. Idzie sobie na kurs obniżający punkty, odejmują mu 6 i ma 11pkt. System wybiera sobie 6 najstarszych punktów i je usuwa. Zatem usuwa dwa grudniowe punkty, jeden marcowy i z mandatu lipcowego odejmuje 3.

 

I teraz pytanie: czy w grudniu (rok po otrzymaniu pierwszego mandatu) zostaną mu odjęte 2 punkty czy pierwsze usuwanie punktów dopiero w lipcu?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy mandat w grudniu: 2 pkt

drugi mandat w marcu: 1pkt

trzeci mandat w lipcu: 4pkty

czwarty mandat w sierpniu: 10pkt

 

...że tak głupio zapytam... Dawid to Twój scoring? :o

 

Elektryczna Pomarańcza, chyba za nadto przyciąga spojrzenia stróżów prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi, u mnie na koncie 14 punktów, zastanawiałem się nad tym całym kursem ale jednak zapadła decyzja że wolę pojeździć trochę z CB i tak jak mówisz przerzucić się na inny styl jazdy...

 

Dobrym sposobem jest też mocne obniżenie fury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym używaniu CB

 

U znakomitej większości "tłuściejszych" bohaterów cyklu "Uwaga Pirat" antena CB dumnie pręży się na dachu... :D:P

 

DawPi zielonek 25 tys zrobił na kołach, nie na lawecie - a stan 0,0 :-] Patrzymy w lusterka i nieco uwagi - da się ;):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedziec ze calkiem przyzwoity zestaw :) Najlepsza rada jest duzo sluchac i nie pytac ciagle jak sciezka :) Przy tym radiu mozesz smialo latac na włączonym ASC i maksymalnie rozkreconym RF. Ja latam z Walkerem i ML145 i jest elegancko 0 pkt :)

 

[ Dodano: 10 Wrzesień 2012, 22:29 ]

Przy dobrym używaniu CB

 

U znakomitej większości "tłuściejszych" bohaterów cyklu "Uwaga Pirat" antena CB dumnie pręży się na dachu... :D:P

 

DawPi zielonek 25 tys zrobił na kołach, nie na lawecie - a stan 0,0 :-] Patrzymy w lusterka i nieco uwagi - da się ;):good:

 

Tych tlusciochow lapia na tym, ze pytaja jak sciezka do..

Uslysza jak jeden powie czysto i rura, a potem sie czesto okazuje, ze to Pan policjant powiedzial czysto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym używaniu CB

 

U znakomitej większości "tłuściejszych" bohaterów cyklu "Uwaga Pirat" antena CB dumnie pręży się na dachu... :D:P

 

DawPi zielonek 25 tys zrobił na kołach, nie na lawecie - a stan 0,0 :-] Patrzymy w lusterka i nieco uwagi - da się ;):good:

Trzeba dobrze zasuwać i jak ktoś się będzie zbliżał to na 95% będzie to policja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywajmy, ze w wielu wypadkach wystarczy trochę pomyśleć i wiadomo, ze stoją..

CB nie zwalania z myślenia jest jedynie dodatkowym pomocnikiem podobnie jak nawigacja. I jego jedyna funkcja w cale nie jest ostrzeganie o kontrolach :)

Dodatkowo często gęsto Ci łapani przyznają się, że włączają raz na jakiś czas zapytają jak ścieżka do i tyle, bo jak to mówią ten szum im przeszkadza w prowadzeniu.

 

Pamiętajcie również o prawidłowym zestrojeniu anteny nie tylko jest to ważne dla końcówki mocy, ale również w znaczący sposób wpływa na jakoś odbioru. Nie ma Anteny, której nie trzeba stroić. Oczywiście zdarza się, że kładziesz magnes na dach, czy montujesz w uchwyt i jest ok, ale nie jest to normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto okazuje, ze to Pan policjant powiedzial czysto

 

Przepraszam za OT, ale mi się przypomniało:

 

"Wracamy samochodem z kolegą z zalewu w Umerze do Kielc. Rozmowa przez cb radio:

- Hej mobilki, jak tam droga do Kielc (kolega)

- Wiesz co, koło Ćmińska taka nieoznakowana radiolka stoi, siedzą i pączki wpie*dalają

15 sekund ciszy...

- Nie wpie*dalamy pączków tylko bułki z serem"

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi lepiej pójść na ten kurs, a jak przez jakąś bzdurę coś Ci wpadnie będziesz pluć sobie w brodę. Ja dzięki takim kursom nie straciłem prawka, miałem 19 zredukowałem do 13 i wpadło po niedługim czasie 10 jak zwykle powyżej 100/50 i gdyby nie ten kurs byłoby pozamiatane. CB zdaje egzamin ale miałem taki nie fart, że dopiero wyjechali nieoznakowanym i jeszcze nikt ich nie obczaił nagrali konkretny film z daleka zanim mnie doszli i na szczęście skończyło się na tych 19tu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

norbert0tymon, 40 tyś to ja w rok z kawałkiem robię :) i zdarza się że w tym czasie nic nie wpadnie (mój rekord to dwa lata) a później kiepski miesiąc i 18 pkt na koncie :(

 

DawPi, zastanawiało mnie czy wszystkie WORDy mają ten sam zestaw filmów czy prowadzą jakieś programy autorskie :o

Oglądałeś film z motocyklistą wpadającym przez przednią szybę do jakiejś osobówki a później o wyprzedzaniu na trzeciego jak koleś zalicza rów i drzewo (wymieniłem tylko to co najbardziej utkwiło mi w pamięci :oops: )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy WORD ma swój film. Ja oglądałem z mojego województwa i tam nic takiego nie było.

Za to było sobie dwóch kumpli w dełu tiko tnących 130km/h, mających w sumie ponad 4 promile w wydychanym powietrzu. Policja ich nie mogła wyprzedzić bo jechali wężykiem. Nagle skręcili w polną drogę, bo ich zauważyli, zaczęli uciekać, ale nie mieli szczęścia - na tej polnej drodze parka gruchała sobie w aucie i nie mieli jak przejechać. Ponoć to tekst całej komendy, jak im to potem opowiedzieli panowie policjanty. :lol::lol::lol::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.