Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe-dyskusja


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy było szkolenie firmy DENSO i była tam mowa o wycieraczkach samochodowych właśnie. Było porównanie wycieraczek DENSO do wycieraczek "innych firm". Najważniejszą rzeczą odpowiedzialną za to jak wycieraczka "zbiera" jest to jak guma tej wycieraczki jest zakończona w miejscu kontaktu z szybą. Są różne technologie cięcia tego i dlatego obecne wycieraczki DENSO mają małą przewagę nad konkurencją w tej kwestii ze względu na opatentowaną technologię cięcia tych gumek.

 

Kolejna kwestia jest taka że ramiona wycieraczek powinny być takie jak producent przewidział- jakiekolwiek doginanie ich aby lepiej przylegały jest niedopuszczalne!, to samo tyczy się sprężyn w wycieraczkach które po kilkunastu latach pracy mogą odbiegać od parametrów nowych.

 

Jeżeli chodzi o trwałość wycieraczek- tutaj w grę wchodzi jakość zastosowanych materiałów, sposób użytkowania, oraz szyba po powierzchni której wycieraczki pracują- wiadomo czym bardziej porysowana i wypiaskowana tym guma zgarniająca bardziej dostaje dupie.

 

Dobrze jest również konserwować wycieraczki specjalnymi do tego środkami- ściereczki tego typu robi np. firma 303. Ale przecież nikt tego nie używa bo po co :song:

 

Osobiście męczę drugi komplet wycieraczek ALCA. Ale tylko i wyłącznie dlatego że czeka mnie wymiana szyby i drogich wycieraczek mi szkoda. Jak pierwszy komplet ALCA spisywał się dobrze przez ponad rok, tak w obecnym po 2-3 miesiącach widzę że sporo gorzej zbierają niż jak były nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W ostatnim czasie kupiłem dwa komplety wycieraczek, oba samochody zrobiły już ponad 2000km, oba mają za sobą trasy po 600km cały czas w deszczu bez niewidzialnych wycieraczek.

 

1. Valeo Silencio XTRM - założone w samochodzie, który wyjechał z salonu z płaskimi wycieraczkami, te Valeo wyglądają identycznie jak te oryginalne, różnią się tylko tym, że Valeo mają napis Valeo a oryginalne nie mają żadnego napisu. Zbierają super, nie przeskakują, nie hałasują, działają idealnie :good::good::good::good:

wiele osób pisało, że są kiepskie - może w samochodach, które oryginalnie nie miały płaskich wycieraczek i po założeniu ich zmienia się geometria ramienia czy coś :dontknow::dontknow:

 

2. Denso hybrydowe - założone w samochodzie, który oryginalnie miał zwykłe wycieraczki, a szyba jest już bardzo zmęczona. Świetnie wyglądają, świetnie zbierają, również nie hałasują i nie przeskakują. Jestem zadowolony :good::good::good::good:

 

Obie wycieraczki polecam 8-):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

303 Wiper Treatment również usuwa lub ogranicza mgiełke, która powstaje po przejeździe wycieraczek jeżeli mamy NW nałożoną

Jak pokazuje doświadczenie,dobre NW na dobrze przygotowanej szybie praktycznie nie wykazują mgły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście znalazłem złoty środek jeśli chodzi o wycieraczki. Dwa razy w roku wymieniam na nowe ALCA, mam Rainx na szybie i jest ok. Za wycieraczki na cały rok wydaję ok 45zł do tego nałożona NW i mam cały rok dobrą sprawność odprowadzania wody z przedniej szyby. Kiedyś nie używałem NW i też nie było tragedii. Wielu moich znajomych zawiodło się na markowych wycieraczkach. Płacili po 150zł i były tak samo sprawne jak 2 kpl ALCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem - fajne wycieraczki za małą kasę - około 11 zł sztuka do A4 B5. Do dostania m.in. w Tesco. Warunek taki że 2x w sezonie trzeba wymieniać ale dają radę i nie skaczą jak głupie, nie piszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie do siebie założyłem Alca Hybrid i jak za ta kasę są naprawdę dobre. Nie piszczą, dobrze zbierają więc jak na cenę 15-20zł jest spoko. Strona kierowcy idąc do góry zostawiała maze ale podgiąłem lekko i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana conajmniej 2 razy w roku(ze wzgledu na warunki pogodowe, dosc czeste opady) po zimie i przed obowiazkowo. Od 2 lat tylko plaskie Valeo silencer. Zbieranie wzorowe, nie skacza, nie przymarzly ani razu! Do tej pory jeszcze nie mialem NW wiec nie powiem jak dzialaja w tym polaczeniu. Cena do jakosci wzorowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alca Hybrid wymieniłem chyba po 3-4miesiącach. Piszczały i czasami zostawiały jakieś niedotarte miejsce.

Jak na razie nic nie przebiło Dippa płaskiego 20zł/szt. Jeździłem na nich całą zimę i wymieniłem dopiero w sierpniu po nałożeniu NW, bo zaczęły skakać, nie wiem jednak na ile to wina wycieraczek a na ile luzu który miałem w układzie wycieraczek. Były ciche, nie smużyły itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A jakieś opinie co do jakości płaskich Kamoka macie ?

Szukałem dzisiaj Aero Oximo, nigdzie nie było. Alca płaskie w Tesco 25zl/szt

W motoryzacyjnym trafiłem Kamoka 25zł/szt Warte są ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kamoke tylko, że szkieletowe i juz ponad pół roku, zrobione około 10 tys. i ostatnio zauważyłem, że słychać je jak wracają, do tego w nocy widzę, że zostaje mgiełka która utrudnia widoczność, tylko, że nigdy przez pół roku o nie nie dbałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginały na jakich Seat i Hyundai wyjechały z fabryki wytrzymały UWAGA 4lata. Zima nie zima, lód nie lód. I umarły w momencie.

Aero Oximo umarło po sezonie wiosna-lato ;) Koszt 40zł za oryginały do Hyundaia 80zł :D Do Seata sie nie dowiadywałem. Dodatkowo dość głośne były od samego początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 do hybrydowych Denso, też chciałem je tutaj polecić. Mam je jako OEMy w swoim i kupiłem osobno do żony auta - w obu przypadkach sprawują się rewelacyjnie (bardzo dobrze zbierają i pracują bardzo cicho).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Valeo Silencio XTRM 700. Zamontowane po zakupie auta na przełomie sierpnia i września póki co działają bez problemu i nieprzyjemnych pisków. Drogie bo ok 120 złotych za komplet, ale nawet nie wiem czy można kupić coś znacznie taniej do Citroena C5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.