Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe-dyskusja


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

z tanich jeszcze ALCA ma 2 wersje zarówno zwykłe metalowe jak i płaskie. Mam jej juz 2 rok (płaskie) i dobrze zbierają i po szybie nie skaczą

 

Również polecam ALCA cena/jakość baaardzo dobre. Miałem w dwóch autach zamontowane. Na płaskich Motgumach się zawiodłem. Teraz w Maździe 6 mam zamontowane dipp hybrydowe do testów , bo mi gość polecił zamiast Alca. Również dobrze zbierają, lepiej wyglądają( są zabudowane) ale czasami zostawiają parę kropli po przejeździe.

Generalnie mogą być.

Alca średnio mi wytrzymuje cały sezon letni i zimowy, zakładam na wiosne i po 12 miesiącach wymieniam.

Z droższych bardzo fajne są Mazdowskie ale drooogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam ALCA, używam je od jakiś 6 lat i za te pieniądze w markecie nic lepszego nie ma! Ludzie którzy jeżdżą ze mą zawsze są zaskoczeni że to nie są wycieraczki po kilkadziesiąt złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na allegro są bosche to 80zł/komplet i 120zł/komplet, a mają te same wymiary. pewnie podróbki i oryginały :P

 

Sabat, hybrydowe? :o

 

manio49, na lato możesz sobie kupić koncentrat 'moje auto' ;)

http://e-wycieraczki.pl/wycieraczki-dip ... m/p,245274

 

tak wyglądają, nie wiem co oznacza w nich hybrydowe ;)

 

Również polecam koncentrat jako płyn "moje auto" lub "Autoland"

 

Autoland zamiast sonax miało być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie nie polecam Valeo Silencio. Nie wiem skąd to "Silencio" skoro potrafiły piszczeć nawet gdy szyba była mocno zwilżona. Nie zbierały dobrze, nie do końca przylegały do szyby.

Zdecydowanie bardziej zadowolony jestem z Bosch AeroTwin. Ładnie zbierają i nie piszczą, nawet na niemalże suchej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obu aut (VW & Audi) kupuje oryginalne wycieraczki z serwisu i nigdy mnie nie zawiodły. Drogie bo drogie, ale nie marzą, nie piszczą i zbierają na całej powierzchni

 

kup Motgumy, będziesz miał to samo tylko taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obu aut (VW & Audi) kupuje oryginalne wycieraczki z serwisu i nigdy mnie nie zawiodły. Drogie bo drogie, ale nie marzą, nie piszczą i zbierają na całej powierzchni

 

kup Motgumy, będziesz miał to samo tylko taniej

 

Znam bdb Motgumy, z tych tańszych uważam że są rewelacyjne, ale ok 8-10 miesiącach eksploatacji zaczynają zostawiać czarne ślady na szybie. Testowałem chyba wszystkie pióra od Motgum, Alca, Valeo, Champion, Bosch i jednak ori spisują się najlepiej, chociaż i tak wiem że to prawdopodobnie Bosch, ale jednak inny niż ten na sklepowych półkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ok 8-10 miesiącach eksploatacji zaczynają zostawiać czarne ślady na szybie.

 

hmm .. u mnie poprzednie działały prawie 2 lata i nic takiego nie zauważyłem, ale OK

 

Teoretycznie powinno się wymieniać co sezon wycieraczki, zwłaszcza jak ktoś trzyma pod chmurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno się wymieniać co sezon wycieraczki, zwłaszcza jak ktoś trzyma pod chmurką.

 

teoria swoje a praktyka swoje, jeśli wycieraczki dobrze zbierają, nie rysują szyby, nie skaczą to po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno się wymieniać co sezon wycieraczki, zwłaszcza jak ktoś trzyma pod chmurką.

 

teoria swoje a praktyka swoje, jeśli wycieraczki dobrze zbierają, nie rysują szyby, nie skaczą to po co?

 

Dlatego pisałem że teoretycznie. mi sie jeszcze nigdy nie udało utrzymać wycieraczek po zimie zawsze były lekko zmacerowane, nawet oryginalne mazdowskie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się, że macie wybór bo do A4 B6 - pasują tylko 2 modele(bosh, valeo) cena zakupu w aso 130 zł sztuka, poza aso bardzo ciężko je dostać... trzeba na zamówienie ściągać ;/

 

Ale znalazłem już miejscówkę, że za 80 zł mogę dostać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.