Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe-dyskusja


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

czeka mnie wymiana wycieraczek i sam nie wiem co mam zrobić.

mam od stycznia chińskie płaskie wycieraczki firmy dipp po 20zł/szt. zbierały bardzo dobrze, ciche były, ale po aplikacji NW zaczęły skakać. w poprzednim aucie miałem płaskie valeo. w sumie nie były lepsze od tych chińczyków, nie wiem tylko jak z trwałością, bo za pare miesięcy sprzedałem auto.

zastanawiam sie teraz nad valeo, boschem lub championami. oczywiście 'płaskie pióra'. cena za komplet to 80-120zł. macie jakieś porównanie droższych wycieraczek z tanimi?

poczytałem troche w necie i niektórzy ludzie piszą, że nie ma co pakować sie w drogie, a inni oczywiście na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zmieniałem wycieraczki w V70 i wziąłem bodajże motgum, płaskie, też po 20zł za sztukę. Cicho pracują, nie skaczą na NW, nie narzekam. Podejrzewam, że lepiej wymieniać takie co 2 miesiące niż Bosch'a raz w roku :o

 

Coś słyszalem kiedyś, że jak wycieraczki skaczą na NW, to trzeba je ową NW przesmarować. Nie sprawdzałem, nie gwarantuję efektu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus, chodzi o to ze w zimie jak Ci przymarzna wycieraczki do szyby to tych za 20zl nie zal oderwac :D

nie garażuje też 2pozostałych aut, które wyjechały z salonu 2lata temu i nie miały jeszcze zmienianych wycieraczek

wiec kup ori i bedziesz pan zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam benzyne 1.6 :/

ASO mam w Łodzi więc zawsze dzwonie/pisze jak coś potrzebuje. o ile do samego obrzeża Łodzi mam 7km, to do ASO już około 20km, a w mieście to około godziny jazdy :/

jak potrzebowałem zapinki do półki to mieli na miejscu, koszt 4zł :lol:

EOT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Bosch Aerotwin, wcześniej miałem jakieś Valeo płaskie to dużo bardziej jestem zadowolony z Boscha... Valeo lubiło skadać, na koniec nie przylegała cala wycieraczka i w momencie zaczęła mocno mazać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam valeo (płaskie) kupowałem dwa lata temu za 180zeta :cry: i jeszcze ostatnimi siłami dają radę. na zimę zagoszczą alca tylko jak znajdę do nich ori adaptery. bo jak na razie widziałem wycieraczki bez adapterów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi alca wytrzymała pół roku.

I mowa tu zarówno o szkieletowych, jak i płaskich. Generalnie są wdzięczne i przede wszystkim tanie. Dostępne w tesco i casto.

A teraz "przyszalałem" i kupiłem bosche aerotwiny. W sklepie.

Z tego co wiem np. na allegro jest od groma podróbek zarówno boscha jak i valeo.

A co do valeo - kiedyś do służbowego caddy kupiłem szkieletowe, zbierały całkiem ładnie, przez całe 4 miesiące :D więc generalnie bez szału. Ale może to kwestia używania płynu za 3 zł etc etc. A właśnie, trochę zrobię OT - jaki możecie polecić dobry i bezpieczny płyn do spryskiwaczy? Słyszałem że tabletki są spoko. Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.