Skocz do zawartości

Wrażenia z jazd testowych, FB, YT, zmiany :D


Geno

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 663
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

geno, :D:D No powiedzmy, że tak to wyglądało, choć w miejsce ciornego bmw należy wstawić wyblakłe audi :P Chyba mamy więcej wspólnego niż myślisz, bo gdzie nie pojadę to sami mi wręczają kluczyki :mrgreen: a dopiero co dziewiczego wąsa zgoliłem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toyocie w niektórych salonach trzeba mieć 21 lat / 3 lata prawko, żeby dostać lejce.

 

Jak pokazałem prawko, w wieku 19 lat mając je od 3 lat to mina gościa była mniej więcej taka : :o:?:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś przy okazji wpadłem do Meśka, akurat mieli coś w miaaaaarę rozsądnej wersji, więc skorzystałem. CLA 200, 18stki, świniak, wszystko w prądzie ( nawet klapa kofferrauma ). Do tego jakieś tam AMG pakiety, cuda, w leniuchu, biały kolor - szał. 156 koni i 250 niuta, niby 8,6 do setki :o:o:o

 

IMG_3751.jpg

 

IMG_3752.jpg

 

Silnik - trochę brakuje pary. Elastycznościowo bardzo dobrze, całkiem dziarsko się rozpędza, ale 140 na 5tce dopiero ? No panowie :dontknow: Wrażenia z "podłogi" bardzo fajne, dźwięk przyjemny, ale na liczniku coś nie przybywa :dontknow: Skrzynia - przy takim silniku się gubi. Starała się ciągle redukować, czasem zrzucała biegi by mieć 6k obr, dociągnąć 200-300 obr. i wrzucić następne przełożenie. Łopatki bardzo szybko reagują, zarówno w górę, jak i w dół. Do tego "niby" popiardywania i międzygazy przy redukcjach i przepinkach przy sandale.

 

Z zewnątrz w tym kolorze i pakiecie - każdy się obejrzy. Na parkingu pod plebsoAuchanem robił szał, ludzie pytali się co to, jak to i czemu tak drogo.

 

Napęd ? Okej, tylko brakuje tego tyłu. Trochę nudnawo :dontknow: Nie idzie jakoś piekielnie, to chciałoby się chociaż lekko dupskiem pod jakimś przystankiem czy na rondzie zarzucić, a tutaj nic. Szybsze łuki, nawroty - bardzo stabilny. W prowadzeniu ogólnie bardzo lekki, nie wiem czy to sprawa 1,4t wagi czy niżej położonego środka ciężkości - łatwo się nim operuje, spokojnie można "polatać" po pasach.

 

cla_interior_814x443.jpg

 

Wnętrze ? Chyba nigdy nie przekonam się do tego wystającego czegoś na środku. Ani to ładne, ani to pasuje, nie wiem kto wpadł na taki pomysł :dontknow: Nawiew a'la SLS, dobre materiały, fajna, gruba, mięsista kierownica do tego łopatki :good: Do foteli byłem sceptycznie nastawiony, jako że mam dużą lochę, ale jakoś udało się usiąść wygodnie. Trochę przykrótkie siedziska, ale to z moim wzrostem norma wszędzie. Jedyne co - strasznie brakuje w nich klimy w fotelu. Po 30 minutach jazdy wysiadłem z mokrymi plecami - nie nie, to nie z wrażeń :mrgreen: Trochę gubiłem się w przyciskach, klima za nisko umieszczona. Ogólnie widoczność ( ktoś na to w ogóle patrzy ? :mrgreen: ) bardzo dobra, za mną nikt nie usiądzie, nad głowami miejsca też średniawo.

 

Zaskoczyły mnie hamulce- bardzo, bardzo szybko reagują i sprawnie sobie radzą. Spalanie, cudów nie ma, jakieś 12-13 litrów spalił, a jakoś mega, mega ciągle nie dusiłem :song:

 

Podsumowując wszystko - i tak wolę swój :D:D:D Porównując do C180/200 w manualu czu patyku - wolałbym C. Jakoś bardziej mi podpasował.

 

W czerwcu/lipcu ma być A45 AMG, mam nadzieję, że wtedy mnie zaskoczą.

 

A tutaj już wyjeżdżając, prawdziwy Inwalidizm. Dobre koło, dobry spas, tylko jednej rzeczy brak. Żałuję, że nie miałem żadnej szlifiery, bo zasługuje na GLEBA SUKO na błotniku :-]:-]:-]

 

IMG_3753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik - trochę brakuje pary

Geno, wyciągnij kolejne 20 kafli z sakwy i bierz 250.

To nie jest ze brakuje. 80% narodu nigdy nie jechala fura ktora ma ponizej 10 do setki.

Do prostowania nogi na S8 bedzie AMG, a w wersji "jestem biedakiem" wzial bym 250.

Wiec raczej nie czepial bym sie ze slabo, bo idzie tyle co ma isc. jak za slabo, to wez pan mocniejszy.

 

A nie pozniej kupuja 1,2 benz z turbo i placzo ze silnik si ewysypal o 50tkm.

 

Podsumowując wszystko - i tak wolę swój :D :D :D Porównując do C180/200 w manualu czu patyku - wolałbym C. Jakoś bardziej mi podpasował.

Zalezy.

Do wozenia dupy pewnie tez wolal bym C, szczegolnie to co miałem poliftowe.

I juz mala roznica w takich bogatych wersjach w cenie.

Ale jak bym byl singlem i lubil pokazywac moje mieszkanie kolezanką, to pod disko wieksze wrazenie zrobi CLA.

 

A finalnie i jeszcze inaczej.

Rozsadek mówi C.

Serce mowi CLA.

 

Samo CLA jako uniwersalne auto chyba troche za male.

Jako drugie auto, :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dementor, w "internecie" nie macie takich ?

A poważniej, sam z niego wyszedłem, więc już możesz nie doszukiwać się jakiś "drugich den".

 

Franuś, CLA na drugie auto ? Chyba lekko szkoda miejsca w garażu i ogólnie takiego hajsu na coś, co miałoby stać tylko w garażu :o Wiele jest typowo weekendowych zabawek, o wiele tańszych, a chyba dających o wiele więcej ;) To nie tak, że nie da się tym jeździć. Po prostu nie czuć 160 konnego turbobenzyniaka, w C wrażenia o wiele przyjemniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lekko szkoda miejsca w garażu i ogólnie takiego hajsu na coś, co miałoby stać tylko w garażu
Imię: Michał

Dołączył: 23 Gru 2010

Posty: 83

Skąd: z GIMBAZY

 

drugie auto miałem na mysli jako auto mojej drugiej polowki i czasem dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.