Skocz do zawartości

Wrażenia z jazd testowych, FB, YT, zmiany :D


Geno

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny temat :-]

 

GT86? Bardzo sympatyczna na parkingu przed salonem i widziana w ruchu, na ulicy... :good:

Pojazd będzie się sprzedawał i miał liczną rzeszę fanów na całym świecie, za chwilkę będą kity turbo na 400 koni etc...

W naszych realiach, to jednak polecam ostatni Motor, GT86 vs Scirocco ( :P ) vs Megane RS... :-]

Bardzo obiektywnie i bez niepotrzebnego patosu japońskich drifterów, tylko konkretnie "co za ile" ... :good:

 

Moje zdanie na temat cyferek "generowanych" przez GT86 raczej nie będzie obiektywne :D , ale jeśli Megane jest do kupienia za ca 105 tys, i to nie "bieda", tylko Cup ze szperą i hamulcami to.... argument że Toyotę można postawić bokiem jakoś do mnie nie trafia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 663
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ale jeśli Megane jest do kupienia za ca 105 tys, i to nie "bieda", tylko Cup ze szperą i hamulcami to.... argument że Toyotę można postawić bokiem jakoś do mnie nie trafia

+1!

 

Co do auta, jeździłem, wrażenie robi, ale nie za te pieniądze... Słyszałem, że megane też fajnie zarzuca tyłkiem :)

 

Polecam jeszcze to porównanie-

 

[ Dodano: 19 Sierpień 2012, 21:55 ]

adii, w WWA nikt nie ma na testówce. Proponują mi jazdą Megane 1.6 w 5 drzwiach :o:o:o

 

 

:lol::lol::lol::lol:

z tego co dzwoniłem po Polskich salonach to nie ma nigdzie megane rs do jazdy testowej, jedynie w Zabrzu, jest szansa, żeby jazdę z organizowali, ale wersja 2010, a nie 2012 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co dzwoniłem po Polskich salonach to nie ma nigdzie megane rs do jazdy testowej, jedynie w Zabrzu, jest szansa, żeby jazdę z organizowali, ale wersja 2010, a nie 2012 :(

 

Polecam Katowice - dzwonic i jeździć, wzasadzie w każdym salonie Pietrzaka można umówić (posiadają testówke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam Katowice - dzwonic i jeździć, wzasadzie w każdym salonie Pietrzaka można umówić (posiadają testówke)

 

Dzięki, zaraz tam zadzwonię :good:

 

co do GT to dla mnie odgrzany kotlet, widać tojce brakuje klientów...

 

Chyba raczej nie brakuje, bo z tego co wiem większość już się sprzedała, tak mówił dealer w Krakowie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RSkę widziałem w Bytomiu w Bamarko ale nie wiem jak z jazdami

Podobno czeka już na nowego właściciela.

 

 

Co do GT86

Jeździłem w sobotę. Czarny, białe pasy Mustang stajl :D, skrzynia automat, tapicerka czerwono-czarna więc będę odnosił się do tej wersji.

 

Wygląd zewnętrzny

To, co lubię. Kształty GT86 przemawiają do mnie bardziej niż Scirocco czy MeganeRS. Poza tragicznie wyglądającymi felgami, które na dzień dobry nadają się do zmiany nie ma nic, do czego mógłbym się doczepić. Znajdą się tacy, którym będzie brakowało teleskopów do podnoszenia maski czy uchwytu do zamykania bagażnika, ale who cares :D

 

Silnik

"Subaru dał silnik, a Toyota wtryski", a wystarczyło dopracować 2.0 z Imprezy i osiągi szłyby w parze z wyglądem :(

 

Wnętrze

Chyba największy minus tego samochodu. Plastiki w środku imitujące karbon posiadające inną strukturę na desce, boczkach..... litości. Dobrze, że jest do wyboru czarna tapicerka, bo czerwone wstawki wyglądają bardzo słabo, a na plastikowych elementach można poeksperymentować, choć w samochodzie za 130k zł. można spodziewać się lepszego wykonania. Scirocco wypada zdecydowanie lepiej w tej kwestii.

 

Skrzynia biegów

Temat, na który większość narzeka.

Nie jeździłem manualem więc się nie wypowiadam jak chodzi skrzynia i sprzęgło, bo nie wiem. Osiągi ma lepsze i na tym koniec.

Jakbym kupował taki samochód to wybrałbym automat. Czemu?

Mamy do dyspozycji automatyczną skrzynie biegów więc jest to duża zaleta w codziennej jeździe. Jest przycisk sport, dzięki czemu skrzynia nie wrzuci wyższego biegu nawet jak złapie odcinkę, kręci do końca, zrzuca biegi jak należy, więc chyba ok?

Jak nam mało to przełączamy na sekwencję i mamy do dyspozycji lewarek, z którego nie korzystałem, ponieważ zdecydowanie wygodniejsze są łopatki.

Przez prawie godzinę nie musiałem odrywać rąk od kierownicy. Biegi zmieniają się w miarę płynnie, zrzucanie biegów z podbijaniem obrotów do 1, czego chcieć więcej.

Na torze zdecydowanie wolałbym pojeździć automatem niż manualem, nawet kosztem osiągów.

 

Spalanie w czasie testu, a spokojnie nie było wyniosło 13,2l co jak na tego typu jazdę uważam za dobry wynik.

 

Ogólnie samochód ciekawy. Po dopracowaniu paru szczegółów będzie to świetna propozycja na rynku wtórnym. Nowego za tą cenę moim zdaniem nie warto kupować, choć samochód zdobył już sporo zwolenników skoro potencjalni zainteresowani wcześniej niż kwiecień 2013 swojego egzemplarza nie odbiorą :D

Na szczęście pierwsze modele na ulicach pojawią się we wrześniu i będzie to zdecydowane urozmaicenie wśród srebrnych, szarych i czarnych kompaktów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Na szczęście pierwsze modele na ulicach pojawią się we wrześniu...

A ja już za jedną WE... jechałem wczoraj z Gowarczowa do Nowego Miasta n. Pilicą. Nie miała napisów, ale może to jakaś testowa z salonu :dontknow:

Swoją drogą, ładny miała lakier, taki perłowy w sensie biała perła, bardzo się mienił w słońcu.

Jednak stylistyka mnie nie bierze, ale to rzecz gustu oczywiście.

No i moim zdaniem ten samochód albo powinien mniej ważyć albo mieć więcej koni - nie jeździłem, tylko z papieru tak mi się tak nasuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już za jedną WE... jechałem wczoraj z Gowarczowa do Nowego Miasta n. Pilicą. Nie miała napisów, ale może to jakaś testowa z salonu :dontknow:

Na chwile obecną do salonów poszło 60 testówek. Pierwsze do klientów mają trafić we wrześniu, ale może mam złe informację ;)

 

 

powinien mniej ważyć
1250kg to całkiem niezła waga więc silnik powinien mieć zdecydowanie
więcej koni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na jeździe próbnej GT86 w łodzi, i muszę powiedzieć że jakiś mega podniecony nie wyszedłem po jeździe. Ok pozycja z kierownicą bardzo fajna fotele jak na mój wzrost i wagę (185 i 70kg) były idealne, widoczność też bardzo dobra , ale oczekiwałem jakiegoś lepszego przyspieszenia od sportowego auta. Ludzie się na pewno oglądają za tym autem bo jednak jego wygląd jak by nie patrzeć jest zadziorny ale jak bym miał 130k to bym się zastanowił nad jego kupnem. Teraz planuje odwiedzić jeszcze salon Renault i VW zobaczymy co konkurencja ma do zaoferowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.