Skocz do zawartości

Porada w sprawie doboru koloru felg


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)Przymierzam sie oddac felgi do renowacji ponieważ maja lekkie otarcia na rancie:)Felgi wyglądają tak jak na obrazku a autko to czarna avensiska chyba perła:)Zastanawiam sie nad pomalowaniem ich na kolor czarny tylko znów nie wiem czy mat czy błysk.Nie wiem tez czy to nie będzie lekkie przegięcie ze czarne felgi i czarne auto choć osobiście mi sie podoba.Wszyscy mi tego odradzają:)Dlatego zwracam sie do Was drodzy forumowicze o rade bo na pewno macie większy zmysł estetyki motoryzacyjnej niż nie jedna osoba z która rozmawiałem na ten temat:):)Moze ktoś z Was ma taki zestawik i podzieli sie wrażeniami dot.wygladu ,utrzymania i doradzi:):)Z góry dziękuje i Pozdrawiam

451151_400.jpg.d542adde8129d33546f60dfabf1b2b7e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jasna felga na ciemnym aucie będzie kontrastowała przez co optycznie będzie wydawała się większy aniżeli w przypadku gdyby ta felga była ciemna ,

 

Osobiście na ciemnych lakierach lobię grafitowe felgi a jeżeli już czarny to polecam pół/mat lub błysk klasyczna matową felgę gorzej otrzymać w jednolitej czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście podzielam zdanie kolegio nOx'a.

Niestety, gdybyś miał na felgach rant, lub miejsce na odcięcie, to można by się pokusić o malowanie felgi na czarny połysk (opiano look), a rancik felgi pociągnąć polerem na wysoki połysk. Wtedy efekt jest niesamowity, taka delikatna aluminiowa nitka pomiędzy felgą a oponą (na łączeniu). Spróbuj trysnąć to Standoxem 598 lub 513B Valspar, ale wolałbym osobiście ten Standox. Ma naprawde grube ziarno srebrnego. Wygląda po prostu obłędnie. Zreszta, jak się bawiłem w malowanie, sam go wlewałem do czarnego, by uzyskać brokat w czarnym, lub na czarnym dolewałem go do bezbarwnego, by uzyskać brokat ponad bazowym odcieniem czarnego. A najlepiej wyglądał, gdy na czarnej bazie, dawało się 2 warstwy bezbarwnego, w trzeciej bezbarnego dodawało sie własnie odrobinę tego srebra 598, a potem znów 2 warstwy bezbarwnego. Wygląd obłędny, brokat był ponad bazą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się trochę obawiał, że czarne felgi nie będą współgrały z charakterem auta. bo co by nie mówić, avensis nie jest typowy ulicznym rozrabiaką, jak choćby evo;)

więc dla mnie najciemniejsze co będzie pasowało, to grafit i to też niezbyt ciemny!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie polecam czarnych, a nawet szarych felg do Avensisa.

 

Jakiś czas temu widziałem ten model tylko kombi na czarnych felgach bardzo podobnych do tych o ile nie tych samych i wyglądało to śmiesznie - czarne felgi, chromowa listwa wzdłuż drzwi (chyba miała jeszcze relingi) to samo z przodu na grillu, znaczek i te wielkie lampy, które też biją srebrem z boku. Jeżeli jeszcze dodamy totalnie niesportowy charakter auta i jego dziwne, opływowe kształty to zdecydowanie jest to według mojego oka zły pomysł. VT nOx'a nawet to pokazuje.

 

Również każda felga w środku czarna, a tylko na zewnątrz srebrna czy też polerowana/szczotkowana oraz mająca bardzo cienkie "szprychy"może wyglądać niezbyt ciekawie. Felgi trzeba dopasować do auta, a nie do oka, bo są fajne. Założenie je na auto wszystko zmienia i nie raz były dylematy moich znajomych, kupowanie na pałę, a potem płacz, że po założeniu wygląda koszmarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo to tez moje marzenie:)OJ wiele bym dal aby choć raz w zyciu pojeździć IX albo X:)Kiedyś zapewne na nie uzbieram:)to chyba macie racje z tym czarnym.Odpuszczę ten czarny.Zacznę rozmyślać nad tym grafitem albo nad jakimś innym .Mam Ciężki orzech do zgryzienia z tymi felami:(Tak jak napisałeś Łukasz chyba to nie bedzie dobrze współgrało z listwami reflektorami i grillem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Łukaszem i Julianem , to będzie dramat jak zafundujesz sobie czarne , albo ciemny grafit.... nie to auto , nie ten charakter... Avensis to jest auto anty-tunning , które zemści się na Tobie za zbyt dużą fantazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.