Skocz do zawartości

Seat Leon Evo - ponad 400 zdjęć


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 353
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator

Mijają dwa miesiące od nałożenia powłok , zebrałem się w sobie i umyłem auto dzisiaj ;)

 

Nie mam zdjęć z mycia, nie mam weny już na to, więc do konkretów, jak to wygląda po dwóch miesiącach :

 

 

isdsc06088.jpg

 

 

Strona kierowcy - Insignis ( a raczej to co z niego zostało :-] ), środek Cquartz , strona pasażera Gtechniq C1.

 

 

Gtechniq, raczej nie wymaga komentarza :D :

 

 

isdsc06089.jpg

isdsc06092.jpg

isdsc06093.jpg

isdsc06094.jpg

isdsc06096.jpg

 

Na Cquartzie wyglądało to do niedawna praktycznie identycznie...z tym że jakoś niedawno "coś" mi wylądowało na masce, wyglądało to jak plama jakiegoś oleju czy coś. Niespecjalnie się tym przejąłem bo w końcu mam kwarc na masce :-] Przy myciu okazało się że plama się zmyła, ale dość mocno nadwyrężyła w tym miejcu CQartza :

 

 

isdsc06095.jpg

 

 

A wosk...też komentować nie trzeba :P

 

 

isdsc06098.jpg

 

 

Jeszcze porównanie drzwi/błotnik , na drzwiach Shield, na błotniku Gtechniq :

 

 

isdsc06100.jpg

isdsc06101.jpg

 

 

I zderzak/błotnik , na zderzaku Glasur :

 

 

isdsc06103.jpg

 

 

Trzy różne woski w sumie, ale wniosek jeden... 8-)8-)

 

 

Jeszcze taka obserwacja, po stronie Gtechniq nie pojawiły się praktycznie żadne waterspoty przy wycieraniu :

 

 

isdsc06104.jpg

 

 

a Cquartz...

 

 

isdsc06105.jpg

 

 

:/

 

 

W ramach odskoczni od powłokowego szału spsikałem na zakończenie auto czymś takim :

 

 

isdsc06106.jpg

 

 

No biedy dużej nie narobił :D:mrgreen:

 

 

isdsc06107.jpg

isdsc06110.jpg

isdsc06112.jpg

isdsc06127.jpg

isdsc06128.jpg

isdsc06129.jpg

isdsc06130.jpg

 

 

Aaaale to nie koniec, Leon dostał też porcję błyszczącego stuffu :o:D

 

 

isdsc06115.jpg

isdsc06116.jpg

isdsc06117.jpg

isdsc06118.jpg

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
kwestia rysowania?

 

 

Chyba największy plus na ten moment ;) Parę grubszych tematów się zaplątało tu i ówdzie, ale co najważniejsze, nie powstają irytujące hologramy od mocniejszego dociśnięcia ręcznika czy rękawicy. Jak wygląda kwestia słynnego testu zapalniczki, nie sprawdzałem jeszcze :D:D

 

 

Jak wygląda łatość mycia/domycia? śliskość paneli? nic się nie "zapchało"?

 

 

Łatwość domycia rewelka :) Śliskość to nie najlepsze określenie dla powłok, ale gładkość jest bardzo fajna. Czuć to zdecydowanie pod rękawicą i przy suszeniu. Dodatkowo, po tym czasie strona z woskiem zdecydowanie kwalifikuje się do glinkowania, strona z powłokami niekoniecznie ;)

 

Jakieś relołdy i 1.5 w międzyczasie?

 

 

Paweł, bez żartów, o co Ty mnie posądzasz....;):P:acute:

 

 

Dolce&Gabbana

 

 

Trafna nazwa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdjęć z mycia, nie mam weny już na to

Starość? :P;)

 

(...) waterspoty (...) Cquartz...

No właśnie... Utrapienie... :cry: A jeszcze jak się wozi box na dachu, to po jego zdjęciu po sezonie deskowym jest :shock::thumbdown::wallbash::dontknow:

 

proszę Cię zrób coś z tymi lampami przednimi :/

Robi się.... German style! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Starość?

 

 

Oklapnięty entuzjazjm detailingowy ;) Ja się już napisałem, napróbowałem tego i owego , na razie starczy ;)

 

 

proszę Cię zrób coś z tymi lampami przednimi

 

 

Wiem wiem, dzisiaj za naradą kolegów zamówiłem takie lampy :

 

144-698-thickbox.jpg

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z sentymentem patrzę zawsze na Twojego Leona i wspominam wtedy swoją Rkę też czarną... ale te lampy w połączeniu z obecnymi felgami to trochę festyn będzie :/

Cytujac Klasyka - "Nie idźcie tą drogą!" ;)

Wg mnie Leon jest jednym z tych modeli który dobrze wygląda fabrycznie bez pseudotuningowych udziwnień, a w TSsie czy Rce to już w ogóle jest miszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, dzisiaj za naradą kolegów zamówiłem takie lampy :

 

Będziesz żałował. Wykonanie,spasowanie,odcięcie światła,parowanie klosza to problem wszystkich nieoryginalnych lamp.Każda poza ORI będzie gorsza.Za tą cenę mogłeś zlecić przeróbkę ORI na bi-xenon + polerowanie klosza(zew+wew) i byś klaskał uszami z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz żałował. Wykonanie,spasowanie,odcięcie światła,parowanie klosza to problem wszystkich nieoryginalnych lamp.Każda poza ORI będzie gorsza.Za tą cenę mogłeś zlecić przeróbkę ORI na bi-xenon + polerowanie klosza(zew+wew) i byś klaskał uszami z efektu.

 

A przeczytaj jeszcze raz posta Evo. I jeszcze raz. I jeszcze raz.. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Evo,

 

Śliskość to nie najlepsze określenie dla powłok,

 

Obrażasz Panią powłokę o imieniu EXO 8-)

 

Tak na poważnie: Exo w temacie śliskości to duży przełom w porównaniu do CQuartz-a czy C1.

 

Na suchym lakierze, gołą ręką czuć sporą różnice, nie jest to może takie jak przy świeżo położonym wosku , ale mam za sobą ok 10 pełnych myć bez udziału żadnego QD i śliskość EXO prawdopodobnie lepsza niż byłaby na wosku po takich samych zabiegach. Do czystego kwarcu nawet nie ma co porównywać.

 

Tak samo podczas procesu mycia i osuszania czuć dużo lepszą śliskość niż na samym kwarcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.