Jump to content

PSB -nasze preferencje


Eryczek

Recommended Posts

  • Moderator

Z uwagi na ostatni wysyp relacji w PSB oraz faktu, że sezon dopiero co się rozpoczął, chciałem założyć temat, który pomógłby wszystkim zarówno domorosłym jak i bardziej doświadczonym detailerom, ogarnąć kwestia przygotowywania relacji ze swoich prac.

Oczywistą oczywistością jest to że relacje przedstawiają różny poziom ale mnie bardziej interesuje ich konstrukcja.

Chciałbym rozpocząć dyskusję na temat naszych preferencji, czyli które relacje najlepiej się nam ogląda, które są najbardziej przejrzyste a z których czerpiemy największą wiedzę.

Jedne składają się z 40 inne z 200 zdjęć. Jak wiemy ilość nie zawsze idzie w parze z jakością i często są to zdjęcia na których nic nie widać lub jest wrzucane po pięć zdjęć tego samego zajechanego elementu.

 

Fajnie byłoby aby forumowicze wypowiedzieli się na temat układu graficznego zdjęć który preferują, ich ilości (przez pewien czas obserwowałem bez mała wyścig – każda relacja składała się z coraz to większej ilości fotek), rozdzielczości itd.

Czy nie wolimy oglądać relacji z części prac, wzorem bloga all4auto gdzie przy jednym podejściu widzimy jedynie jakiś etap prac (ale za to ze szczegółami) a na kolejny czekamy (choć nie koniecznie tak długo jak to mam miejsce we wspomnianym blogu:))

 

Czy chcielibyśmy aby każda relacja kończyła się powiedzmy trzema – pięcioma zdjęciami auta, robionymi z tej samej perspektywy, PRZED i PO?

 

Zachęcam do wpisywania się i dzielenia swoimi przemyśleniami i pomysłami. Im uwag będzie więcej i będą bardziej konstruktywne tym ciekawsze relacje będą nas czekały w przyszłości.

Link to comment
Share on other sites

IMO to zrobi się takie strzelanie relacji pod publiczkę. Ludzie chcą 20 fotek z czyszczenia kołpaków ? Tadam, są. Moim zdaniem takie ujednolicanie na dobre nie wyjdzie, wolałbym żeby nie było żadnych schematów dot. umieszczania relacji na forum.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator

geno, jestem jak najdalszy od ujednolicania relacji. Chodzi mi o to aby pisać co się nie podoba, jaka forma relacji, tak aby autorzy "nowych blasków" wiedzieli co i jak i żeby przedstawiali to w sposób najciekawszy i najprzystępniejszy dla innych userów forum.

Link to comment
Share on other sites

Okej.

 

Ja lubię multimedialnie, ale fotki muszą być ostre, wyraźne i pokazujące stan faktyczny przed i po. Kilka relacji takich się pojawiło, fot przed 20, po korekcie 2-3 w cieniu pokazujące odbicia. Pod słońce/leda/halogen już nie :dontknow:

Link to comment
Share on other sites

Mi się podobają relacje z WWLTeam :mrgreen:

 

A na poważnie wg mnie w każdej relacj powinno się zawierać:

- zdjęcia przed ogólne - wszyscy mają

- zdjęcia przed ogólne szczegółowe - wszyscy mają

- zdjęcia dokładne wad lakieru pod sungun/led/brinkman/słońce/ w ostateczności halogen

- zdjęcia 50/50 z światłem ustawionym w centrum lub na gotowej stronie pod sungun/led/brinkman/słońce/ w ostateczności halogen - najczęściej światło ustawione na stronie przed korektą co gówno daje :/

- zdjęcia szczegółowe lakieru po korekcie pod sungun/led/brinkman/słońce/ w ostateczności halogen - najczęściej w cieniu/ z 30m/ w nocy/ lub pod słońce 8-)

- wykaz produktów użytych chyba najlepiej na zdjęciach niż lista na początku

- opisie fajnie podać czas trwania operacji

 

 

Chyba tyle :P

Link to comment
Share on other sites

Lubię dokładne opisy, np. użyłem tej pasty, niestety wyszło to i to, dlatego zmieniłem na taką i na tym padzie było lepiej, bo... w porównaniu do... itd. Wtedy PSB ma większy sens, bo można się czegoś dowiedzieć :)

Link to comment
Share on other sites

A ja to bym chciał, żeby w każdej relacji było co innego...

Po obejrzanych 10-20-30 natłuszczonych pięćdziesiątkach tracę wenę na oglądanie. ;)

Link to comment
Share on other sites

Piszcie, piszcie - temat jest dla mnie teraz aktualny :D:-]

 

W tym szczególnym wypadku zdjęcia pod lampami samochodowymi xenon/bixenon :-]

 

A najlepiej ale to już HIGH Level przyjechać gotowym na spota :-] a my już zrobimy odpowiednie zdjęcia 8-):evil:

Link to comment
Share on other sites

No to dwóch masterów( yesfan, dzinkins, ) wytyczyło już minimalne wymagania :good: jeżeli chodzi o mnie to tak jakyesfan, już wspomniał, opisy pod zdjęciami jak każdy produkt zadziałał lub nie. Dużo się nauczyłem oglądając relacje w których były opisy co, jak, czym zaatakować.

Link to comment
Share on other sites

Zachęcam do wpisywania się i dzielenia swoimi przemyśleniami i pomysłami.

Na "nie" - wszyscy stający się na potrzeby relacji "para-mańkutami" celem koniecznego uwiecznienia pędzel-in-motion... :thumbdown:

Na "nie" - 200 zdjęć z mycia/korekty lakieru. 200 zdjęć OK - o ile to jest relacja jak z pewnego LC... :good:

Na "tak" - opisy co, czym i jak przy poszczególnych zdjęciach.

Na "tak" - opisy napotkanych problemów i skutecznych rozwiązań.

Na "fajnie jak jest" - interesujące opisy - przewijanie 200 zdjęć bez minimalnej choćby odskoczni - męczy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.