Skocz do zawartości

Szkolenie.


Klimek_plonsk

Rekomendowane odpowiedzi

tak jest jednak sam sie przekonalem po pol roku ze nie dokonca tak jest bo liczy sie opinia i polecenie innych ludzi . Kowalski jest w stanie dac kilka zlotych wiecej za pranie tapicerki bo ktos mu polecil znajomy. sam sie zdziwilem ze sa wyjatli od rutyny magicznego pytania ILE?

Nikt mi nie powie mi ale jest znaczna czesc ludzi ktorzy moga sobie pozwolic na usługi wyzszej jaksci .

a tak poza tematem moze ktos mi doradzic gdzie uderzyć w sprawie porad polerskich w okolicach Poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tematem moze ktos mi doradzic gdzie uderzyć w sprawie porad polerskich w okolicach Poznania

Chcesz się dowiedzieć co i jak stosować czy raczej jak obchodzić się z maszyna ??

szczerze mowic to wszystko od podstaw

 

Poczytaj sobie to:

http://www.detailer.pl/blog/2010/12/pol ... -davekg-3/

oraz to

http://www.detailer.pl/blog/2011/01/pol ... ing-world/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Najlepszym szkoleniem, a raczej pierwszym i drugim i trzecim i dziesiątym krokiem jest czytanie forum. Bez jakiejkolwiek podstawowej wiedzy o Car Care, wpojenia sobie pewnych rzeczy, odpowiedniej ostrożności, tygodni i miesięcy prób z czymkolwiek, samo szkolenie nawet dwu tygodniowe praktycznie nic Ci nie da. W szkole do matury przygotowujesz się całe trzy lata a nie tylko ostatnie dwa miesiące - to samo jest z detailingiem. Zanim cokolwiek zaczniesz rzeźbić, naucz się obcować z lakierem, zobacz jak zachowuje się lakier gdy jest brudny, nagrzany, mokry, suchy, wilgotny, czytaj porady na temat preparatów, past, gąbek, maszyn itd. Detailing to taka rwąca rzeka, żeby dojść na jej środek - czyli tam gdzie jest najwięcej rybek, trzeba wchodzić krok po kroku, bo jak dasz za daleki krok lub po prostu strzelisz nura z brzegu, to Cie nurt porwie i narobisz rabanu nie tylko sobie, ale też ludziom którym świadczyłeś usługi.

 

Wracając do tematu, szkolenia to fajna sprawa, ale szkolenie powinno się traktować jako doprowadzanie swoich technik do perfekcji a nie do "kurde od czego tu zacząć" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopuję bo nie ma sensu zakładać kolejnego tematu. Czy jest mi ktoś w stanie polecić szkolącego z zakresu korekty lakieru ? Z zakresu wiedzy teoretycznej przechodzę internet od kilku miesięcy :mrgreen: ale to nie to samo co konkrety wynikające z praktyki. Prawdopodobnie w te wakacje będę chciał postawić pierwsze "stacjonarne" kroczki, od kilku lat mobilnie zajmuję się praniem tekstyliów i czyszczeniem wnętrz pojazdów. Jeżeli mam ponosić koszty wynajmu to fajnie mieć do zaoferowania coś więcej :P Zawsze marzyłem o dziupli ale zakładanie gniazdka jak nie wniosę do usług nic nowego chyba nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję bo nie ma sensu zakładać kolejnego tematu. Czy jest mi ktoś w stanie polecić szkolącego z zakresu korekty lakieru ? Z zakresu wiedzy teoretycznej przechodzę internet od kilku miesięcy :mrgreen: ale to nie to samo co konkrety wynikające z praktyki. Prawdopodobnie w te wakacje będę chciał postawić pierwsze "stacjonarne" kroczki, od kilku lat mobilnie zajmuję się praniem tekstyliów i czyszczeniem wnętrz pojazdów. Jeżeli mam ponosić koszty wynajmu to fajnie mieć do zaoferowania coś więcej :P Zawsze marzyłem o dziupli ale zakładanie gniazdka jak nie wniosę do usług nic nowego chyba nie ma sensu.

 

z własnego doświadczenia: na samym początku mojej przygody, po intensywnym zdobywaniu wiedzy teoretycznej, poszedłem na 3 dniowe szkolenie do jednej z firm detailingowych.. podziękowałem po pierwszym dniu.. a za kasę na pozostałe dwa dni kupiłem sobie dobry sprzęt, dużo środków do testowania i zacząłem sam ćwiczyć na jakiś szrotowych elementach. Po kilku miesiącach stwierdzam, że jest to najlepszy sposób do nauki korekty lakieru. Ewentualnie znajdź kogoś na forum ze swoich okolic, kto ma doświadczenie i kto za przysłowiowego browara upewni Cię (lub nie), że robisz dobrze i skoryguje ewentualne błędy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

witam. chciałem sie dowiedzieć gdzie polecacie szkolenia z Detalingu ? Ktos zna tą firmę http://www.carnauba.pl/wspolpraca/szkol ... iling.html bo mam zamiar tam zrobić szkolenie. Poleca ktoś czy macie inne sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema:) Jest ktos kto moglby pomoc jak sie do tego zabrac? albo popatrzec chociaz jak on robi, chce sobie samemu ogarnac autko i potrzebuje jakis podstawowych informacji na temat prania tapicerki i zadbania o lakier, usunieciu rysek itd. wiecie o co chodzi. moze tu jest jakis taki poradnik dla 'swiezakow'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.