Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a wrzucisz zdjęcia przed? wtedy można oceniać efekty a jak dasz już po to nie będzie z czym porównać

Wiadomo. Dziś zrobiłam jakieś tam fotki po umyciu, ale kurde nawet ładnie wyszedł, więc patrząc na porównanie może nie być się czym zachwycać.. żeby pokazać stan lakieru udało mi się jedynie ująć w blasku słonka fragment klapy bagażnika z mnóstwem swirli, zakładam, że uda mi się ich pozbyć i pokażę to samo miejsce już nawoskowane. Jak by co mam też jakieś foty jak upaprany był po zimie, wygląda dramatycznie, jak te wrzucę, to kontrast będzie gwarantowany ;)

Noo za jakiś góra tydzień coś postaram się zrelacjonować. Z fotami ofkoz, jakie by nie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam przesadzacie z tymi kołami. Sam śmigam na 205/40/17 i da się :-] Właśnie w weekend założyłem i w końcu auto jakoś wygląda 8-)

A co do dziur to czy jadę na zimowych 15stkach czy letnich 17stkach to uważam i omijam je tak samo. I tak samo się na nie wkurzam więc nie widzę różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przygotowuje do swojego VW Polo kółeczka na lato jeszcze tylko wosk mi został i moje 205/45/16 bede zakładał. A co do dziur to i tak nieuniknione choc jak komuś zalezy to wiadomo ze bedzie ostrozny i bedzie uwazal na dziury i krawężniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam przesadzacie z tymi kołami. Sam śmigam na 205/40/17 i da się :-]

No 205/40 to już dość odważnie na nasze drogi :) Ja jestem najbardziej zadowolony do mojego auta 225/45 R17 - nie jest balon, a jeszcze przyzwoicie tłumią. Choć zawsze jak przesiadam się z zimowych 205/55 R16 to mam wrażenie, że siedam do jakiejś taczki :) W każdym bądź razie u mnie też tydzień temu sezon na R17 otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jakimiś fotkami byście się pochwalili jak te Wasze bryki prezentują się na tych 17 stkach. ?! :)

 

Tak auto wyglądało w minioną sobotę rano jak zabieralem się do roboty:

img8550l.jpg

img8551n.jpg

W trakcie zmiany kół:

-wnęki wyczyszczone APC Meguiars, które rozprowadzone było SV wheel brush

-plastiki zabezpieczone 303 Aerospace Protectant(niebieski)

-maty materiałowe w nadkolach zabezpieczone 303 Aerospace Protectant (zielony)

img8555n.jpg

img8560.jpg

img8564.jpg

img8566i.jpg

img8554bb.jpg

img8590.jpg

img8594qq.jpg

img8585r.jpg

A tak po:

-felga czyszczona Bilberry w dużym stężeniu

-kropki asfaltu doczyszczone WD40

-całość czyszczona raz jeszcze Bilberry w małym stężeniu

-CQuartz IronX

-glinka

-SV Cleaner Fluid Regular

-SV autobahn

-SV Pneu matt na opony

img8544r.jpg

img8624w.jpg

img8628.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła kolej na AG SRP. I szczerze mówiąc zawiodłam się nieco, bo poza przepiękną głębią koloru jakiej dostał lakier skuteczność okazała się być średnia, w maskę wpakowałam już 3 warstwy tego cholerstwa i wciąż jest ona jednym wielkim swirlem. No chyba coś robię źle, tylko nie mam pojęcia co. Dziś zdążyłam zrobić maskę, dach, klapę bagażnika, tylny zderzak i drzwi kierowcy, jutro reszta. Ogólnie auto już na tym etapie robi wrażenie, błyszczy się jak żadne inne na parkingu (nawet te umyte), ale to nie jest do końca to, co chciałam uzyskać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kathrinne, niestety żeby mieć lakier bez rys to trzeba go maszynowo wypolerować, nie osiągnie się dobrych efektów polerowaniom ręcznym czy stosowaniem środków, które mają właściwości wypełniające. Na forum jest wiele osób, które powtarza rożne mity jak np. ten że SRP pięknie maskuje rysy - może i trochę maskuje, ale z pustego to nawet Salomon nie naleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kathrinne, niestety żeby mieć lakier bez rys to trzeba go maszynowo wypolerować, nie osiągnie się dobrych efektów polerowaniom ręcznym czy stosowaniem środków, które mają właściwości wypełniające. Na forum jest wiele osób, które powtarza rożne mity jak np. ten że SRP pięknie maskuje rysy - może i trochę maskuje, ale z pustego to nawet Salomon nie naleje.

 

No tak też myślałam, że tylko maszyna by pomogła, chociaż tak wszyscy piszą, że ten SRP to do roboty ręcznej w sam raz. I tak podoba mi się efekt, nałożę jeszcze wosk i będzie piknie jak nigdy dotąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie SRP, dwa komentarze: SRP zamaskuje swirle, natomiast nie zamaskuje powaznych rys - chociaz i te powinny byc mniej widoczne. Druga sprawa to, ze wydobycie wszystkiego z srodka wymaga troche wprawy. Mocne szorowanie warstwa po warstwie nic nie daje bo usuwa sie ta nalozona uprzednio. Pierwsza wpracowuje sie mocno, nastepna juz lekko i najlepiej po 30 minutowej przerwie. Nie twierdze, ze SRP zdziala cuda i moze sie rownac z polerka ale to bardzo dobry i znany srodek ktorego wlasciwosci maskujace na pewno nie sa mitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła kolej na AG SRP. I szczerze mówiąc zawiodłam się nieco, bo poza przepiękną głębią koloru jakiej dostał lakier skuteczność okazała się być średnia, w maskę wpakowałam już 3 warstwy tego cholerstwa i wciąż jest ona jednym wielkim swirlem. No chyba coś robię źle, tylko nie mam pojęcia co. Dziś zdążyłam zrobić maskę, dach, klapę bagażnika, tylny zderzak i drzwi kierowcy, jutro reszta. Ogólnie auto już na tym etapie robi wrażenie, błyszczy się jak żadne inne na parkingu (nawet te umyte), ale to nie jest do końca to, co chciałam uzyskać :?

 

30 kwietnia spot w Jelczu u MArka, bedzie praca na produktach AG przyjedz, podpatrz.... szczegoly tu: spotkanie WROCLAW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem dzisiaj koła na letnie, lizałem felgi i opony ze 2 tygodnie, myłem do ostatniej drobinki czegokolwiek, polerowałem, odtłuszczałem, potem dwie warstwy CQuartz. Panowie w wulkanizatorni upier...... je w 5 minut :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem dzisiaj koła na letnie, lizałem felgi i opony ze 2 tygodnie, myłem do ostatniej drobinki czegokolwiek, polerowałem, odtłuszczałem, potem dwie warstwy CQuartz. Panowie w wulkanizatorni upier...... je w 5 minut :good:

 

:kox: Trzeba ich zaskarżyć o straty moralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zawitały u mnie nowe (używane :) ) aluski z letnimi oponami, na oponki nałożony Meguiars hot shine tire gel (bardzo ładny zapach ) .

Sam zakładałem sobie felgi więc nie popsułem sobie wcześniejszych efektów czyszczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.