Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj próbna polerka dachu w VW Caddy MK1, jednym słowem pogrom, ktoś gówniani połozył gówniany lakier i jedynie delikatny połysk idzie wyciągnać. Pełno bąbleków, nacieków i wszystkiego czego nie powinno być : |

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fireman, no przecież to praktycznie to samo - są dystanse zmieniające rozstaw śrub, a są też takie, które mają służyć tylko za dystans. Praktycznie żadne nie mają odpowiednich certyfikatów, chyba żaden też nie dostał TUV, jeździć z czymś takim to zabójstwo, nawet w warunkach cywilnych. Oczywiście zaraz odezwie się ktoś, kto na tym jeździ i jest ok, ale tylko do czasu... Szczególnie, kiedy ktoś sobie utwardzi, obniży auto i lubi pojechać ostro w zakręcie (tak jak ja :P)

 

No, a w temacie - wczoraj auto umyte + CG detailer... fantastyczny ma zapach :) Na plastiki CG Natural Look, na felgi Megs Quik Wheel Detailer i z zewnątrz fajnie autko odświeżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
to jeszcze napisz co z nim nie tak

 

Czysta mikrofibra zostawia ślady :/ a że szedł Cquartz na lakier,nie było mowy o żadnym wypełnianiu więc część rys jest widoczna. Walczyłem z tym lakierem 20h i próbowałem każda możłiwą kombinacje past 3M,Scholla,Meznerny i Megsa, bez większych sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj byłem na bezdotyku opłukać auto z kurzu, umyć felgi od środka i nadkola... Ludzie się awanturowali że przyjechałem czystym samochodem i blokuje miejsce :-]

 

Miny ludzi jak kładłem waflowy ręcznik i dociskając go do lakieru wycierałem fragment po fragmencie bezcenne, szczególnie że u mnie na myjni szczytem pielęgnacji jest wytarcie auta starą podkoszulka bądź w ekstremalnych przypadkach używanie Plaka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BO jest błysk :P ja ostanio widziałem na myjce BP kolesia który płynem tesco do szyb umył całe auto. Kolejka była dużo postał 2 min przestawił się na odkurzanie odkurzył wyciągnął płyn do czyszczenia szyb wyjął jakąś starą koszule i cały samochód zaczął psikać a potem wycierać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd jest tak wysmarowany, że zyskał z 2000 zł. do wartości. :-] Niestety polerowanie nie ma sensu w moim przypadku. Wygląda dobrze do następnego umycia albo przetarcia, potem pojawiają się znowu nowe rysy. Ten lakier bez bezbarwnego już tak ma.

 

Wosk za 7 zł. spłynął po umyciu Daisy z Tesco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi ostatnio auto zaniemogło z mojej własnej głupoty, to polecali właśnie Plaka do samostartu

Ja tak zawsze odpalam kosiarkę po zimie :kox:

 

Umyłem auto, położyłem FK1000 a dzisiaj rano na dachu dwie piękne rysy - jakiś kot, albo kuna działały :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak szukamy różnych zastosowań sławnego plaka to często jest też używany (sam tak kiedyś też zrobiłem i działa :kox: ) jako pomoc doraźna w przypadku problemów ze zwijaniem pasów bezpieczeństwa. Problem często się pojawia np. w autach koncernu VAG - spsikanie pasa plakiem, kilkukrotne rozwinięcie i zwinięcie pasa a następnie przetarcie szmatką sprawia, że przez jakieś 2miesiące (jak dobrze pójdzie) mamy z tym spokój i pas bardzo ładnie się zwija :D

Swoją drogą nie rozumiem jak można tak wspaniałego środka używać do jakiegoś tam bylejakiego czyszczenia deski - on ma miliony lepszych zastosować jak widać :lol:

 

A żeby nie robić całkowitego OT to ja sobie w sobotę zrobiłem wiosenne porządki we wnętrzu. Porządne odkurzanie (pranie w zeszłym sezonie było, po zimie nie będzie konieczne), zmiana dywaników z gumowych na welurowe, wszystkie plastiki, pedały, uchwyty itd. umyte APC Megsa a następnie wypieszczone PB NL. To było mój pierwszy raz z NL (próbka z showcarshine) i jakoś specjalnie mnie nie zachwycił. Tzn. nie jest źle ale na szorstkim i twardym plastiku spodziewałem się lepszych rezultatów. Ważne, że jest czysto i nie ma już śladów zimy, przynajmniej we wnętrzu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja dzisiaj zamówiłem kosmetyki do auta a potem opłukałem samochód z kurzu i syfu. Niestety jutro będzie wyglądał tak samo bo mieszkam prawie na budowie drogi :/ FK nałożony w listopadzie już znikł całkowicie (nie kropelkuje, nie odpycha wody) chociaż usuwanie brudu idzie łatwiej niż na samochodzie niewoskowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.