Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś umyłem swój samochód w dość nietypowy sposób, bo bez bieżącej wody :-] Na początek opryskałem go roztworem szamponu z cieplutką wodą z opryskiwacza ciśnieniowego Marolex btw. to nawet sporo syfu spłynęło, a potem to standard mycie na dwa wiadra, na koniec płukanie polewając dzbankiem z wodą - wystarczyło jakieś 15 litrów :D to się nazywa ekologia. Swirlsów nawet nie przybyło za wiele, ale chociaż jest czysty, a znowu zapowiadają mrozy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

-mycie pianą

-mycie 2 wiadra

-tar&glue

-glinkowanie

-SRP maszyną

-2warstwy car lack long life sealant

-test pół auta CG butter wet wax,a druga mothers top coat

 

-próba wełniaka na drzwiach do malowania czy przyśpiesza polerowanie i wyprowadzenie do rozsądnego stanu...

 

środek odkurzony,plastiki wyczyszczone APC, nałożony PB NL,PB Trim restorer,zapch CG new car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-mycie pianą

-mycie 2 wiadra

-tar&glue

-glinkowanie

-SRP maszyną

-2warstwy car lack long life sealant

-test pół auta CG butter wet wax,a druga mothers top coat

 

-próba wełniaka na drzwiach do malowania czy przyśpiesza polerowanie i wyprowadzenie do rozsądnego stanu...

 

środek odkurzony,plastiki wyczyszczone APC, nałożony PB NL,PB Trim restorer,zapch CG new car

 

 

 

I co sądzisz o Car Lack ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-mycie pianą

-mycie 2 wiadra

-tar&glue

-glinkowanie

-SRP maszyną

-2warstwy car lack long life sealant

-test pół auta CG butter wet wax,a druga mothers top coat

 

-próba wełniaka na drzwiach do malowania czy przyśpiesza polerowanie i wyprowadzenie do rozsądnego stanu...

 

środek odkurzony,plastiki wyczyszczone APC, nałożony PB NL,PB Trim restorer,zapch CG new car

 

I co sądzisz o Car Lack ?

 

Okaże się za pare tygodni,ale aplikacja prosta,ścieranie też i mega wydajny...Na całe auto 2 warstwy zuzyłem może 10ml aplikatorem gąbkowym normalnie..

Większy połysk niż głębia i bardzo fajny efekt,a lakier fajnie śliski..

 

Jeszcze nałożyłem niewidzialną wycieraczke car-lack'a..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek zaprowadziłem auto do myjni ręcznej. I myslałem,że na tym się skonczy.. Ale jako że była dopiero 10 rano, po wyjechaniu z myjni niby auto czyste sie zdawalo,ale czegoś było brak..

Szybka decyzja i już po chwili torba z kosmetykami byla w samochodzie. Na początkek użyłem glinki Bilt Hamber -jako poślizg dałem Final Inspection megsa.Po glinkowaniu nałożyłem politurę PB WhiteDiamond, a na koniec wosk Dodo Juice Light Fantastic. na zastosowanie UC nie bylo czasu niestety... bo pracowalem na powietrzu ale sie chmurzylo. :/ wnetrze odswieżone przy pomocy megsa natural shine, odkurzone, dodatkowo spralem zabrudzenia na podsufitce i punktowe miejsca na tapicerce. Plastiki(listwy) przetralem trim detailerem megsa. na felgi nałożyłem preparat rim wax oczywiscie po uprzednim glinkowaniu. na opony zel endurance megsa. szyby od wewnatrz i zewnatrz przetarlem quick detailerem dla uzyskania powloki odpychajacej wode (nawet niezle sie to sprawdza moim zdaniem )

Bałem się że temperatura będzie za niska do woskowania..ale jakoś dodo dalo radę ..efekt jak na zimę jest moim zdaniem git :D .Kropelkowanie też bardzo fajnie wyglada. po tym wosku... szkoda że aparatu nie mialem ,ale jestem w trakcie kupna.

 

i w zwizku z tym, że nie zdazylem użyć UC ..czy to oznacza ze za 2 miesiace trzeba bedzie autko znw glinkowac, potem uc..i potem czynnosci ? Czy glinkowanie sobie odpuscic.

 

najlepsze,że glinka zebrala syfy ktore nie mogly chyba od pol roku zejsc ze zderzaka, obudowy lusterek itp :kox: Teraz pada snieg ale auto zabezpieczone wiec stanie pod chumrka mu nie straszne.. w dodatku uzywam, go tylko jak jest ladna sucha pogoda gdy jest czyste. na chlape mam drugie :D

 

sie rozpisałem, to chyba wszystko.. to był taki ,,prezent urodzinowy'' bo 14 lutego mija rok jak mam to auto hehehehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- umyłem APC wszystkie plastiki pod maską

- umyłem felgi (przy pomocy Bilberry)

- piana

- mycie 2 wiadra

- decabit na smołę itp

- glinkowanie

- HD Cleanse

- Zymol Carbon

- odkurzanie wnętrza

- Endurance na opony

 

na więcej nie starczyło czasu

 

próbowałem usunąć delikatne swirlsy przy pomocy UC, ale efekt był znikomy

dlatego dałem sobie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu odświeżyłem Peugeota :)

 

mycie:

- aktywna piana w dużym stężeniu

- później na dwa wiadra CG Max Suds

 

-glinkowanie BH - po jednym nadkolu glinka była brązowo-czarna :shock:

-zabawa z megsem UC i aplikatorem tri kolor

 

Jako sealanta użyłem "rodzinkę" Duragloss

- bonding agent -> dwie warstwy #111 -> fast clean & shine

 

Efekt wg. mnie super! Jutro postaram się o jakieś zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupusso, dobra propozycja wypróbuję :) dzieki :good:

Marco, tak, o foczce mówię- w zasadzie zaczął się jej 9 rok :idea: jak ten czas szybko leci :/ mój był już lakierowany więc z tą twardością lakieru może być różnie :)

wszystko się okaże jak zakupie pozostałe potrzebne akcesoria i zabiore sie za robote :)

wełniaka mam w komplecie wiec moze i sie nie przyda ale nie sądziłem ze takiego do kompletu z polerką można w ogóle użyć na aucie- stąd moje zdziwienie :) bo z tego co patrzyłem dobre wełniaki kosztują spooro wiecej niz pady

 

zeby nie robic offtopu:

umyłem autko, potem szyby i nałożyłem dressing na opony :)

-jak fajnie popatrzeć na swoje czyste auto pomiedzy tymi brudasami (jak to w zimie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek w Oplu odkurzony, plastiki i inne przeleciane APC i PB Natural Look.

A na koniec - żeby było zabawnie - na siedzeniu pasażera przewrócił mi się spryskiwacz z APC i mimo, że był zakręcony, to 300ml popłynęło w fotel... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.