Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj umyłem na szybko autko, wytrzepałem dywaniki to i okazja do kilku fotek się nadarzyła. Przy okazji kupiłem dwie płyty pod silnik, bo miałem urwane zdjąlem pozostałe plastiki, umyłem, natarłem dressingiem. Następnie wpadł nowy olej i piórka wycieraczek :tak:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A Ty i Twoja świta próbowaliście udowodnić, że jak ktoś nie serwisuje auta w ASO to go na nie nie stać.

 

h899CEBC9

 

weglus, szanuje ludzi którzy potrafią sami coś zrobić.

Za to popieram Lukwawę, że za dużo ludzi jeździ autami na które ich realnie nie stać.

Jak ktoś ma furkę za 5 - 10 - 20 k i sam robi - respekt.

Jak ktoś ma furę za 400 i robi u mietka lub nie robi wcale :thumbdown:

 

 

Dobra, bo niepotrzebnie zagęszczamy atmosferę.

8-)

Pełen luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ostatnio zaniedbałem Seja :thumbdown:

Dzisiaj miał to wynagrodzone:

Lakier: HDC maszynowo na to Carbon

Opony: Gyeon TIRE

Plastiki: AF Revive

Szyby: nowość od Allegrini ( zaraz coś skrobnę w odpowiednim dziale ) :good:

Środek: AF Spiritz

 

Odzyskał blask :good:

 

DSC08018.jpg

DSC08020.jpg

DSC08028.jpg

DSC08034.jpg

DSC08035.jpg

DSC08037.jpg

DSC08039.jpg

DSC08041.jpg

DSC08042.jpg

DSC08053.jpg

DSC08055.jpg

DSC08057.jpg

DSC08058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek, z mietkiem sie całkowicie zgadzam. Ale jeżeli ktoś ma zaufanego mechanika to takie auto za 400tys, które już jest po gwarancji nie musi robić w ASO. Takie jest moje zdanie. Wiadomo, że są mechanicy partacze i prawdziwi mechanicy. Ja akurat mam swojego zaufanego mechanika, który jest dobrym fachowcem i nie bałbym sie mu odstawić droższego auta.

Myśle, że osiągnęliśmy porozumienie ;)

 

A już tak całkowicie poza naszą wymianą zdań. Patrząc na zarobki w Polsce, a raczej na to, że większość ludzi z racji swojego wykształcenia/doświadczenia/lenistwa zarabia mało, a ma na utrzymaniu rodzinę to nie dziwie im sie, że robią auta u mietków. Mają dzieci, czymś trzeba ich do szkoły zawieźć, opłaty porobić i dla takich ludzi urwanie nawet 50zł na robociźnie to dużo.

Druga strona medalu to polska mentalność. Kombinować aby jak najtaniej :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie auto za 400tys, które już jest po gwarancji nie musi robić w ASO
sęk w tym, że często w takim aucie żeby zmienić pióra wycieraczek musisz go podpiąc pod dedykowanego kompa, a takiego mietek już miał nie będzie, druciarstwo murowane...
nie dziwie im sie, że robią auta u mietków
, niby racja, ale często jednak ludzie sami są sobie winni kupując auto bardziej 'dla sąsiada' niż dla siebie. Płaci za używane x5 jak za opla corsę, a potem płacz bo kasy nie starcza na nowe opony, zresztą złomnik dobrze to opisał na przykładzie e60.

Sam nie jestem fanem aso, bo przy wysokich cenach nie jest gwarantem jakości ani rzetelności usług, gdybym jeszcze powiązał to z trzymaniem się zaleceń producenta, to miałbym wymienieny olej co 2 lata, którego byłoby za dużo (wchodzi 2.9 l, ale warszawskie aso ma to w dupie i leje równo 3 l, a to już 1mm ponad max), i który byłby kompletnie z innej czapy (przy wymianie po 2,5 tyś km inne warszawskie aso zalało nowy silnik olejem mineralnym). Żarówkę oświetlenia tablicy (oczywiście nie oem i oczywiście drugą sprawną też) jestem w stanie sam wymienić, ale z drugiej strony te stemple aso w książeczce...lubię ję... :kox: jeżdżę do aso pod Warszawę, za tą samą robotę jest o połowę taniej.

 

Piotr13, świeży Zajmol to jest to :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woof, Dziękuję :oops: Dla mnie też jest pierwszy :)

ad.am, Carbon robi robotę :good:

dominik2403, Używam go jako QD do wnętrza. Bardzo fajny produkt. AF jest zdecydowanie bardziej matowe niż NL. NL potrafi maskować i mocno przyciemnić, po AF nie ma aż takiego efektu. Jedyna wada jak dla mnie to zapach, stara wersja pachniała super, ta z butelki pachnie wanilią, ale taką specyficzną. Na szczęście dosyć szybko zapach się ulatnia. Ogólnie produkt godny polecenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym, że często w takim aucie żeby zmienić pióra wycieraczek musisz go podpiąc pod dedykowanego kompa, a takiego mietek już miał nie będzie, druciarstwo murowane...

W takiej sytuacji oczywiście ASO. Chociaż coraz więcej mechaników ma porządne kompy.

, niby racja, ale często jednak ludzie sami są sobie winni kupując auto bardziej 'dla sąsiada' niż dla siebie. Płaci za używane x5 jak za opla corsę,

chodziło mi bardziej o ludzi którzy kupują starą corse niż x5 ;)

 

Słyszałem opowieść jak ASO wyczytało, że zamiast rozsuwać tłoczki hamulcowe komputerem wystarczy przyłożyć mase do odpowiedniego kabelka. Jak myślisz, wygrała ciekawość czy instrukcja serwisowa? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt, nudne to już ;)

Każdy broni swojej strony :)

A prawda jest inna i bolesna, że są tu rozmowy na prawdę ludzi którzy mają forsy jak lodu i osób których samochody są warte tyle co jedna wizyta w ASO marki premium :)

Myślę, że ciężko będzie znaleźć kompromis i jakiś konsensus w tym wszystkim ;)

Ja np uważam, że wizyta mojego 10letniego samochodu w ASO to marnotrawienie moich pieniędzy na nic konkretnego, ale jeśli bym miał nowe auto to pewnie bym jeździł ;)

Oprócz "wysokiej jakości usługi" bardziej liczy się cała otoczka o której pisał np Franek

i pewnie to jest ten ważniejszy czynnik pchający w tamte rejony :)

Tak jest z wieloma rzeczami w życiu, każdy chciał by mieć jak najwięcej luksusu, niestety nie każdego na to stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle dziś ale przez weekend z racji 19 urodzin Tigry pełne mycie z glinkowaniem, a później Amigo i 6 g Reda w 2 warstwach :D

 

901909_1_1.jpg

 

901910_2.jpg

 

A później pełna regeneracja tylnych bębnów( wszystko prócz linek nowe, linki wpadną w najbliższym czasie :)) i wymiana oleju żeby nie płakał ze ma stary :-]

 

901911_3_1.jpg

 

Zdjecia słabe bo z telefonu w trybie HDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Miet :good: Nowy nabytek?? Jaki silinik?? Dawaj więcej zdjęć.

 

Dzięki, można powiedzieć że ,,brat" zakupił. Silnik 3,2, zima będzie stał więc przed zamknięciem w garażu jeszcze coś pocykam ale pozytywne wrażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.