Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie dziś, ale wczoraj było pracowicie :) Na początku było tak:

168wqxf.jpg

339iput.jpg

iws0fa.jpg

73cc3r.jpg

Póżniej w ruch poszło na początku APC we wnęki, szampon po raz pierwszy, glinka, szampon po raz drugi, IPA (nie bijcie za brak cleanera), na lakier Finish Kare Pink Wax w podwójnej aplikacji, a na plastiki AutoFinese Revive. Dodatkowo na felgi Sonax BSD.

10pox3l.jpg

e1aixc.jpg

Pomoc mile widziana :D

2wmqnvd.jpg

A oto efekt końcowy. Niestety pod wieczór zaczęło padać :/

i21w0m.jpg

2ryj5w5.jpg

Wnętrze zrobione parę dni wcześniej APC + SG Apple Dressing.

1zx04uf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem dach - całe auto nawoskowane miesiąc temu Carbonem. Na dach dziś poszedł Zymol Titanium na HDC a na to kanapka w postaci Boxu dachowego pokrytego dwiema warstwami RG 4x4 na cleanerze od RG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień walczę z 'wysiedzianymi' fotelami w aucie. Używek w dobrym stanie już nie można znaleźć a u mnie poszycie było ok natomiast samą gąbka była strasznie zniszczona. Po drugie moje to oryginał RECARO które bardzo rzadko występowały w Vectrach :good:

Typowe zniszczenie od ciągłego wsiadania/ wysiadania z auta czyli zniszczony boczek i wystający stelaż

fbcf2eb3a99d205fmed.jpg

pierwsze co owinąłem stelaż grubą gąbką i obkleiłem izolacją, żeby nie przecięło nowej gąbki

aaff4687a045bfaamed.jpg

później starałem sie dopasować kawałek gąbki pod kształt siedziska

82a854284c307c6dmed.jpg

na sam róg poszła gąbka 5 mm

95da0a3e02c26440med.jpg

a na górę 10mm

e445c9a47301afa5med.jpg

na dolną część gąbka 5 mm

d81cd0690e4cb417med.jpg

na sam środek kanapa z gąbki 5 mm i na samym końcu 10 mm

e19e73f3236d59b7med.jpg

wszystko owijane flizeliną ( gąbka nie będzie skrzypieć ani się wykruszać)

e909a4f107353b8bmed.jpg

no i efekt końcowy, jestem bardzo zadowolony. W końcu materiał jest napięty i fotel wygląda jak należy. Siedzi się o niebo lepiej :D

36319920bb3d49b9med.jpg

784e71d97cfb7909med.jpg

 

Wszystkie potrzebne rzeczy do ogarnięcia foteli kupiłem za niespełna 20zł i w sumie starczyło by na parę kompletów, gdzie tapicer chciał ponad 150 za ogarnięcie jednego fotela :evil:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RECARO

 

bajer :-] rarytasik :-]

 

Inter Groclin z Grodziska Wielkopolskiego też podobno produkowali dla RECARO. Wiem na 100% że na fotelach w Polonezie na elementach regulacji pochylenia oparcia wybite są logo VW i AUDI :)

 

tomasns :good::good::good:

 

Też trochę rzeźbiłem kiedyś. Używałem Kleju Tapicer, fizeliny, gąbki o grubości 5mm, płótna i fragnentów starych foteli z dużego fiata :P

 

PS: Fotki przed i po nie przedstawiają tego samego kompletu. (Fotki mi się zapodziały gdzieś.) Robiłem tych foteli trochę dla całego lubelskiego oddziału OBRSO :mrgreen:

 

613735_ig1.jpg

613736_ig2.jpg

613737_ig3.jpg

613738_ig4.jpg

613739_ig5.jpg

613795_zdjecie901.jpg

 

A tak już na aucie

images?q=tbn:ANd9GcRUA3jhX99zUDV6rZ24_0yMEQVuKhWEiY3agU_9JmWDjZHAhHjxtA

Tu w moim Caro tymczasowo na zimowy drift: teraz mam komplet w szare paski

zdj%25C4%2599cie632.jpg

 

Do tego boczki też DIY, gdyż po 98 fabryka nie oferowała już tych foteli a wnętrze przeszło "lifta" :kox:

613796_zdjecie853.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem u ojca w "nowym" aucie: wszystkie filtry, kable WN, świece, przednie tarcze i klocki, pomalowałem zaciski z przodu. Jutro wymiana tarcz i klocków z tyłu oraz malowanie zacisków. Rozrząd z pompą wody już zmieniony. Został tłumik do wymiany i można śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8szymon8 wszystko fajnie ;) ale dokladka z golfa w BMW :thumbdown::thumbdown:

Niestety nie po drodze miałem aby wymienić cały zderzak (tym bardziej na m-pakiet) dlatego założyłem tańsze rozwiązanie. Lekka profanacja ale jak dla mnie narazie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dziś kilka ładnych godzinek na odswieżenie Menzerną i nałożenie FK1000.

Na szyby RainX,opony Brillance a na felgi BSD a jedna FK

No i na podłogę w garażu z litr potu wylany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś oddałem auto na ozonowanie - nie powiem poprawa jest zobaczymy na jak długo :)

 

i niedawno wróciłem z bezdotyku, cisza, spokój... ja, dwa wiadra i samochód :mrgreen:

przetestowałem też nową rękawicę od megsa :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rano po powrocie z nocnej zmiany wziąłem się za poprawienie działania drążka zmiany biegów. Zrzuciłem dolną część deski rozdzielczej i wymontowałem mechanizm zmiany biegów. Wyciągnąłem taką śmieszną sprężynkę, która była już zużyta, zamontowałem nową i dzięki niej drążek zmiany biegów przestał latać jak w Ikarusie :)

 

Do pomocy miałem 2 kasztelany niepasteryzowane dzięki którym robota poszła sprawnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wymieniłem mieszek gałki i podjechałem przepianować nową pianką BLINK na bezdotyk ;)

 

Tak w ogóle, to ostatnio zmieniłem kierę na świeżo obszytą, dziś mieszek, no to można skręcać licznik z 260k na "Polskie" 150 :D (oczywiście żartuję, będę pewnie sprzedawał mundka przez 2 lata, ale przebiegu [prawdziwego] nie zmienię. Ostatnio zerkałem na alledrogo, to w moim roczniku 2005 i nawet 2003 było dosłownie kilka aut z przebiegiem powyżej 250k km, taaa, bo wszyscy kupują mondeo żeby jeździć nim do kina w sobotę i na mszę w niedzielę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu kupiliśmy autko dla żony (robi 4 km dziennie :mrgreen: ) za dużo mniej niż średnia krajowa i to chyba nawet netto :P

 

dziś podziałałem nieco z maską w ramach relaksu a miałem tylko 2 godziny. oczywiście auto domyte jak trzeba z glinką itp, swoją drogą miałem duży problem żeby się pozbyć dziwnego czarnego nalotu z lakieru coś jak równomierny bród ale poszło dopiero po naprawdę mocnej pianie plus rękawica i mycie ręczne(mocno ręczne :shock: )

 

o89ngk.jpg

 

przeleciałem menzerną 500,2500,4000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyty .. na górę AF Finale. + Ogarnięte koła ( opony DG #703 na to Meg's Endurance ) Felgi ogarnięte ( smoła, irony ) następnie niedawny zakup > 4nano scrub alkaline trzeba było wypróbować :D i na górę Soft99 Fusso, zobaczymy jak na felgach będzie się trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek był powrót z wakacji, samochód uwalony jak 150...

Najpierw podjazd do kumpla po felgi, bo miałem nadzieje że juz je zrobił, okazało się ze nie zrobił ich i nie zrobi ;/ tel do drugiego podwózka kół na drugi dzień tel że też ich nie zrobi :wallbash: (fuck) .

Szybka decyzja i koła pojechały do malowania i przynajmniej będą wyglądać jak nowe.

 

Przez te kilka zmarnowanych dni kiedy trzymali felgi i nic z nimi nie robili nie wyrobiłem się i auto nie pojechało na DUB IT niestety ;( a zaproszenie leży w pokoju nie wykorzystane...

 

Przed wyjazdem na wakacje gwint podniesiony z przodu o około 3-4cm a tył na max w góre , założone ori 17" od ojca z samochodu.

 

A wczoraj mycie glinkowanie ogarnięcie wnętrza + wymiana mechanizmu podnoszenia szyb od strony kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.