Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Byłem dziś na BP i też z ciekawości się dopompowałem - 3 koła 2.2, jedno 1.2 :x Nie widać nigdzie dziury, nie syczy, wentyl trzyma - nie wiem skąd taki spadek

 

Miałem tak samo, co jakiś czas uchodziło powietrze, opona niełatana, felga prosta. Okazało się, że nie było uszczelnienia na styku obręczy z oponą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakładanie letnich kapci. Jak co sezon śruby się pozapiekały, więc trzeba było szukać rurki :kox: Po zwaleniu kół w ruch poszły szczoty, szmaty i Tenzi Truck. Po przerwie idę omieść środek :-]

Obrazek

 

Obrazek

 

Na tych zdjęciach wygląda jak byś miał kolo cofnięte do tylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OsiemKilo, odkręcam. Dokręcam "ręcznie" a potem co jakiś czas ewentualnie dociągam.

Zawsze dokręcam ori krótkim kluczem, nigdy nie musiałem dociągać a odkręcam też nim i to właściwie bez żadnego problemu i nawet bez kopania nogą. Nie wiem skąd te problemy.

Shmatan, mi zeszłego lata coś zaczęło stukać podczas jazdy. Już miałem rozbebeszać przedni zawias, wyjmować poduszki silnika, a okazało się, że śruby się same poodkręcały :dontknow: Można było spokojnie zrobić jeszcze prawie pół obrotu kluczem. Nie wiem co to za cuda. Od tamtej pory profilaktycznie przy każdym myciu latam z kluczem.

Najlepiej dokręcać kluczem dynamometrycznym, wtedy nie ma problemów :). Osobiście dokręcam momentem większym o ok. 25 niutów jak zaleca producent (nie wierzę że 86 wystarczy :P) i nie ma żadnych problemów z samoistnym odkręcaniem i odkręceniem krótkim kluczem. Klucz dynamometryczny jest przydatny też do innych prac przy aucie więc polecam każdemu kto lubi sam majsterkować :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za tydzień trasa 3200 km

 

Hmmm jak ja lubie takie trasy :)

 

A zeby nie bylo to nie przy swoim a znajomego fieste ogarniam z zewnątrz...jakies zdjęcia robie to może w koncu wrzuce cos do PSB chociaz jako debiut w tym dziale to nie wiem czy warto bo praca ograniczona tylko do korekty i woskowaniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę parę zdjęć aut które zrobiłem niekoniecznie dzisiaj na których są clio widać ze kolo nie jest idealnie na środku. Krytyka roboty zbyteczna bo nie bylem wtedy jeszcze świadomym detalista :) w arsenale głównie: g3, formula 1, plak mat i 3m ultrafina - jednak coś już tam walczylem z holsami :)

 

mc7p.jpgUploaded with ImageShack.us

 

ga98.jpgUploaded with ImageShack.us

 

vodv.jpgUploaded with ImageShack.us

 

ttks.jpgUploaded with ImageShack.us

 

yavs.jpgUploaded with ImageShack.us

 

8v7f.jpgUploaded with ImageShack.us

 

rkjd.jpgUploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodek756, a jakiej firmy gwint?

Zastanawiam sie na nowym zawieszeniem do mnie, prokit plus b6- jakoś za biednie, b8 plus sportline- boje się że siądzie straszliwie i będzie twardo, b14 noo już troche drogo, KW za drogo, AP... hymm mocno sie zastanaiwam, cena dobra, podobno wmiare komfortowo.. ale jak naprawde :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i trochę fot dorzucę :kox:

 

IMG_6388.jpg

 

IMG_6390.jpg

 

IMG_6392.jpg

 

IMG_6394.jpg

 

IMG_6396.jpg

 

Na szybko odkurzyłem, bez mycia czegokolwiek, aby tylko wrzucić letnie dywany.

 

IMG_6397.jpg

 

IMG_6399.jpg

 

Poważniejsze odszczurzanie jak już będzie cieplej, dziś nawet nie było weny, żeby go umyć :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.