Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiec nie mów ze longlify są ok

 

Oczywiście, ze będę mówił i mam do tego pełne prawo, nawiązując do moich doświadczeń!

 

zabiłem motor w signumie, 2.2 dti przez zbyt rzadką wymianę oleju

 

Skąd jesteś w 100% pewien, że zabiłeś motor właśnie przez zbyt rzadkie wymienianie oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, auto w jednych rękach od nowości.

czyli od salonu do sprzedania.

Po 200 tkm przestał trzymać swoje parametry, poprostu nastąpiło jego mocne zużycie.

Tym sposobem nawet nie dawal rady już zrobić katalogowych 30 tkm tylko interwał suię zmniejszał.

Na koniec kontrolka oleju wywalała słabe cisnienie co jakieś 7 - 9 tkm. Trzeba było wymienić olej. M.in świadczyło to o słabej kondycji motoru. i tak dalej i tak dalej.

 

Oczywiście, ze będę mówił i mam do tego pełne prawo, nawiązując do moich doświadczeń!

images?q=tbn:ANd9GcSIJMp1rDKjMqFnASvxs5jg_Kd0-cvVFVeG6OypN6z7kB8fmbhEFg

Rzeczowa konkluzja.

Ogólnie też "pare" km zrobiłem różnymi autami i też mam prawo wyrażać swoje poglądy więc nie mam zamairu przekrzykiwać się kto ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień spędzony przy moim autku roboczym

:) Niestety ojciec ostatnio go używał i po otwarciu garażu zastałem bardzo niemiłą niespodziankę :/ w lakier wbite tysiace opiłków metalowych. Roboty i zdjęć tyle, że do PSB by się nadawało :P Jeszcze została delikatna korekta, nałożenie Opti Coat 2 no i posprzątanie środka.

 

PURPLE RAIN by tenzi prix ;)

 

hkrp.jpg

 

g8tx.jpg

 

k1rv.jpg

 

aja6.jpg

 

fzex.jpg

 

5ql3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem voltomierz gdyż coś centra futura mnie zawodzi, mimo iż to już druga po wymianie gwarancyjnej. Instalacja oczywiście zrobiona "po kluczyku", zdjęcie na włączonym zapłonie (nie odpalonym silniku), pozycyjnych i radiu, trochę mało zostało tego napięcia...

voltomierz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzytkuje "zwyklych" aut a mocne doladowane benzyny, dodatkowo podciagniete. Zmieniam olej co 7-8kkm wynika to jeszcze z malych przebiegow, wiec srednio co rok.

Przede wszystkim jednak dlatego, ze u nas jest BARDZO duzo syfu na drogach. Intensywna budowa drog od 2lat w naszje okolicy spowodowala, ze zjawosko sie nasililo. Niestety nie wszystko filtry sa w stanie wylapac.

 

Jak wrazenia z jazdy po zmianie zawiasu w pierwszych kilometrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oczyszczenie i zabezpieczenie rodzicowozu przy pomocy:

1. Prickbort

2. 4Nano UV

3. SG Fruit

4. SG Iron Off

5. Gyeon Clay + CG Luber

6. Menzerna 2500 + żółty Urban

7. Gyeon Prep

8. Gyeon CanCoat

9. Duragloss #701

10. Apc Gul Javel

 

Kolejność przypadkowa

 

Pierwszy test kropelek po CanCoat :song::song::song::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj obmyłem oba auta. Astra poszła do garażu, będzie polerka.

Forda obleciałem BSD oprócz dachu bo...wilgotność już za duża była i się mazało.

 

Co do wymiany oleju to nieraz tłumacze kolegom,sąsiadom, że co 8tyś to za często, że jak zrobią 11-12tys km to tez nic się nie stanie. Ale 30tkm to już przesada bo olej ma być jak olej a nie jak oleista woda. A potem słychać popychacze, siadają turbiny itp. A dla producenta/ASO to na rękę.

 

Kerad a sprawdzałeś czy na aku miernik tyle samo pokazuje ? Bo 12,2 to jednak ciut za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień spędzony przy moim autku roboczym

:) Niestety ojciec ostatnio go używał i po otwarciu garażu zastałem bardzo niemiłą niespodziankę :/ w lakier wbite tysiace opiłków metalowych. Roboty i zdjęć tyle, że do PSB by się nadawało :P Jeszcze została delikatna korekta, nałożenie Opti Coat 2 no i posprzątanie środka.

 

PURPLE RAIN by tenzi prix ;)

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

!? skąd? jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!? skąd? jak?

 

Nie wiem ojciec na nartach w Alpach więc nie mam go jak zapytać co z tym autem robił :P Ale podejrzewam że coś metalowego było cięte w poblizu szlifierką kątową i wbiło sie w lakier. 1L prixa poszedł w niepamięć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inni producenci, ale mercedes w przypadku nowego sprintera zaleca pierwszą wymianę oleju po 10kkm. następne następują co 20kkm. olej trzeba częściej zmieniać, jeśli auto jest bardzo intensywnie eksploatowane, jak bus, który robi dziennie 200-300km z obciążeniem w ruchu miejskim. mimo wszystko nigdy nie trzymałbym oleju do tych 30 tyś km, tym bardziej, że jego zmiana to zabójczy wydatek ok.400zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.