Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Aplikacja pod chmurką +8st wiec nie było źle, nie mazał się, dobrze docierał, konsystencja jak zwykly QD, po aplikacji śliskość ok, ale nie potrafię powiedzieć czy lepsza od innych QD jak używałem. Nie przyciemnia lakieru, nadaje mocny połysk jak po dobrym woskowaniu. Jak sprawdzi się w kropelkowaniu w miare ok to chyba zostane przy nim.

 

Używałem jeszcze SG QD ale to bardziej na szybkie bezproblemowe dotarcie waterspotow plus ładny zapach. Nie powalil mnie ale jak na produkt budżetowy i na szybko to bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym deszczu moge powiedzieć że mój nowy zakup nie wywarł na mnie dobrego wrażenia, kropelki są słabe, w zasadzie po deszczu nie ma żadnego odprowadzania wody, niby tafli wody nie ma ale widok jak po umierającym wosku. W sumie nie tego sie spodziewałem. Jeszcze primy nie skreślam, poczekam do pierwszego mycia na bezdotyku ale nie sądzę żeby na dłużej zagościł w moim stuffie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtasTDI, pokaż z bliska i zmień trytki z czarnych na biale ;)

 

Jak tylko go trochę umyje to pokaże fotkę z bliska jak to wygląda ;)

Ale rzeźby jest dużo żeby to wyglądało w miarę ładnie, chodzi mi tu głównie o docinanie kołpaków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj dostalem paczuszke paczkomatem o 22 carpro q i odrazu wskoczylem na myjnie.

Nafta + piana z bigapple szamponu gloria. Potem na dwa wiadra. Malo wiary to mozna szalec :)

Wycieranie do sucha. I dekontaminacja w garazu. Na koniec ipa.

Po glince widzialem ze cos jakby siedzialo jeszcze na lakierze bo ladnie cos kropelowalo moze roczna powloka quartz? i panel po panelu.powloke ja tu patrze a 4 rano hoho wolny jestem czy tak to jest?

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! :D Wczoraj umyłem skodę bo już ciężko było określić jakiego koloru jest :)

Poznawałem ją po lepce Skodovki na szybie :) Dzisiaj już jest troszkę zakurzona i ubłocona :/ Ale ten Sonax BSD fajną robotę robi! :good: I nie powiem, skończył mi się Endurance, to kupiłem kiedyś za 40PLN żel do opon z Sonax'a i też pozytywnie mnie zaskoczył, już rok go używam, a dopiero ledwo pół butli zużyłem :shock:

Dodatkowo założyłem znów letnie kołpaki do skody, bo tak patrząc na te stalówki po myciu, to tak lipnie wyglądało to auto :) Bez fot się nie liczy, więc fotki z dzisiaj rano, jak już ją trochę ubłociło :/xynr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierdopęd seicento wymyty. muszę powiedzieć, że po nieco ponad dwóch miesiącach colli trzyma się rewelacyjnie, mimo garażowania pod chmurką. miałem plan spryskać go dziś BSD, ale widząc kondycję wosku aż żal mi było. zrobię sobie minitest na własny użytek - ile colli pociągnie bez wspomagania czym innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji robienia kilku testow dla autopflege24.net nie moglo zabraknac kilku fotek :P

A wiec do testow dostalem szampon z woskiem Surf City Garage's Pacific Blue Wash & Wax i recznik do osuszania Microfiber Madness: Dry Me Crazy .

 

dsc_4231__252699.jpg

 

Dla zainteresowanych: recznik zostal przyslany w foliowym opakowaniu ,ktore mozna wykoszystac pozniej do przechowywania ,w dotyku bardzo miekki ,natomiast do osuszania calego auta troche za maly ,bardziej bym go wykorzystal do wnek miedzy drzwiami itp ,na duzych powierzchniach zostawia "wlosie" :P

 

Szampon ,zapach ok ,pieni sie troche malo (porownujac do Megi Gold Class) do regularnego mycia Ok ale do wiekszego zabrudzenia troche slaby wg mnie :)

 

Tak wygladalo auto przed:

 

dsc_4232__617324.jpg

 

Mycie aktywna piana Snow Foam Koncentrat ,pieni sie troche gesto ,moze w pianownicy mialem za duzo filcu bo co chwile musialem pompowac ,co do sily mycia podobnie umyl mi szampon Gold Class z pianownicy.

 

dsc_4233__717210.jpg

 

Tak to wygladalo po ,polysk jest ok ale jest kilka widocznych wysuszonych zaciekow.

 

dsc_4234__958423.jpg

 

dsc_4235__886098.jpg

 

Za tydzien lub 2 pewnie nastepne mycie nowymi probkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś, ale wczoraj ;) umylem auto które pokryte zostalo jakiś miesiąc albo i lepiej powloką Lack Protect 3D a na felgi nalożony Rim Protect. Takich barw auto nabralo po przejechaniu tylko 10km :/ i to normalną drogą przy której nie ma żadnych prac budowlanych

 

Tak wyglądalo przed myciem:

1zpl25k.jpg

wmil8y.jpg

 

W trakcie pianowania (valetpro nsf ) :

2i6zx9g.jpg

 

No i najlepsze :D

2e1rh9c.jpg

w86q9u.jpg

 

A to wszystko tylko za pomocą karcher'a :D Bez rękawicy ;)

Jest to moja pierwsza styczność z powloką, i nie mogę narzekać. Jak się będzie tak dalej sprawować to będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.