Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja zmieniłem w końcu opony na zimowe.

Wpadły GoodYear UltraGrip 8.

 

Podczas wymiany okazało się oczywiście, że do wymiany końcówki drążków, drążki i pęknięta jest lewa sprężyna :cry:

 

sprężyny w C to niestety popularna usterka. Kumpel teraz też zmieniał.

Co do opon - dobry wybór :good: , mam 3 sezon i jestem zadowolony, tylko mogłby być cichsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woof, ja jeździłem na UG7 jeszcze w poprzednim aucie i byłem bardzo zadowolony. Chciałem kupić UG7, ale była końcówka serii i były droższe niż 8 :mrgreen:

 

A co do sprężyn to wiem... Już prawą wymieniałem świeżo po zakupie. Teraz padła lewa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woof, ja jeździłem na UG7 jeszcze w poprzednim aucie i byłem bardzo zadowolony. Chciałem kupić UG7, ale była końcówka serii i były droższe niż 8 :mrgreen:

 

A co do sprężyn to wiem... Już prawą wymieniałem świeżo po zakupie. Teraz padła lewa :P

 

hehe właśnie znajomy też niedawno kupił a tu niespodzianka ;)

a najlepsze jest to że auto przy nas przeszło przegląd na stacji diagnostycznej, była wymacana itp itd i nikt nie zauważył że sprężyna do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woof, ja jeździłem na UG7 jeszcze w poprzednim aucie i byłem bardzo zadowolony. Chciałem kupić UG7, ale była końcówka serii i były droższe niż 8 :mrgreen:

 

A co do sprężyn to wiem... Już prawą wymieniałem świeżo po zakupie. Teraz padła lewa :P

 

Jeżeli wymieniasz po jednej sztuce to nie ma się co dziwić.

Dla mnie jest to przykład kupowania auta, na które kogoś nie stać. A potem się dziwić, że tyle ulepów później na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heju2, chyba się nie zrozumieliśmy ;)

 

W poprzednim aucie też używałem takich opon.

UG7 chciałem też kupić komplet z przyzwyczajenia do tego modelu. Myślałem, że starszy model będzie tańszy troszkę a w parametrach zapewne nie odbiega UG8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz to bardziej rozumiem. Jednak pierwszy raz słyszę że SAME sprężyny wymieniamy parami. :dontknow:

 

Jeśli tak to mechanik mnie wprowadził w błąd. Bo pytałem go czy muszę wymieniać komplet czy jedną sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, wymieniając jedną sprężynę musisz liczyć się z tym, że auto będzie krzywo stało. Nowa siłą rzeczy będzie trochę wyższa. A co za tym idzie, auto może zacząć zachowywać się niestabilnie na zakrętach...

…oraz oprócz standardowej różnicy wysokości (nowa/stara) dodatkowo dojdzie różnica w doborze materiału/kształtu zastosowanego zamiennika bądź „poprawionego” technologicznie przez producenta egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratu właśnie w C GTS padła prawa sprężyna z miesiąc temu i wymieniliśmy obie. Czuć różnicę - a przede wszystkim przy oponach 235/45/17 wreszcie nie słychać jak zawiecha ma ciężko na dziurach ;)

 

edit: Maciej tylko dobrze popatrz jakie sprężyny potrzebujesz - do Viki C jest kilka rodzajów i weź tu się połap :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escimo, jeśli masz GTSa to on ma sztywniejsze zawieszenie niż zwykła hatchback.

Kiedyś myślałem,że każdy hatch to GTS. Miałem taką z Niemiec i gość/klient mnie z błędu wyprowadził, że są różnice.

A sprężyny oczywiście ze 2 razem. Tak jak amortyzatory i opony (+-1mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.